Discuții despre eventul de Halloween

DeletedUser8157

Guest
nu mai am nici o provincie de descoperit asta e problema
 

BraveWww

Well-Known Member
A fost un event foarte subtire.Recompense subtiri,casa bantuita da cativa bani si ia din fericire,un event facut rapid,pe genunchi,compensatie la munca depusa pentru "contemporana" care arata super.
Nici nu-l mai termin ca nu merita:)

P.S. Si un nonsens sinistru:cimitirul da fericire:(
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
LEG_OLAS, acum ai sigur provincii de descoperit,
că au băgat era contemporană, nu cred că ai descoperit toate sectoarele din contemporană, întrucât dacă era așa, misiunea se completa automat.

Upgrade-ul la cimitir de la 800 la 1800 fericire a fost o recompensă bună, având în vedere că eventul se putea face în două zile și kiturile de renovare erau foarte scumpe și greu de prins.
 

DeletedUser703

Guest
1. construiește 5 decorațiuni.
2. construiește 15 drumuri.
3. produ de 5 ori producția specifică de 5 minute.
4. cheltuie 14 pf.
5. construiește 2 clădiri(din toate erele, de preferat colibe).
6. construiește un atelier de olărit.
7. deblochează o tehnologie.
8. recrutează 8 unități(din orice eră, de preferat sulițe)
9. finiează sau motivează de 23 ori.
10. vinde 6 clădiri[casă, producție, bunuri, culturală, bochet și drum, nu cazarmă militară(din orice eră)]
11. adună câte 24 de bunuri din orice tip din epoca bronzului.
12. descoperă o nouă provincie.
13. produ de 2 ori roducția specifică de 24 de ore.
14. cucerește o provincie întreagă.
15. donează 12 pf. sau deblochează o tehnologie.
16. vinde 3 clădiri/decorațiuni din epoca ta.
La misiunea numărul 16, nu neapărat să ștergi 3 decorațiuni din era ta, și mai degrabă, dacă ai un cimitir mic(3x3) te pune să-l ștergi ca să primești un cimitir vechi(3x4), apoi dacă ai cimitir vechi(3x4) te pune să-l ștergi și vei primi un cimitir antic(3x5).
Te pune să ștergi 3 decorațiuni dacă nu ai deloc cimitir mic.


eu la misiunea 7 am deblocat o tehnologie (casa din epoca contemporana) si nu s-a intamplat nimica, este un bug probabil si nu pot merge mai departe.
 

DeletedUser

Guest
incerc sa fac si ultima misiune a Halloween-ului si nu merge.adica sterg o cladire sau o decoratiune din era mea.
 

DeletedUser

Guest
eu la misiunea 7 am deblocat o tehnologie (casa din epoca contemporana) si nu s-a intamplat nimica, este un bug probabil si nu pot merge mai departe.

Buna ziua, va rog sa faceti un tichet la suport pentru verificari.
 

DeletedUser

Guest
La 10

Am vandut o casa, un atelier de olarit, un drum si o decoratiune , am 4/6 cum vand un bun sau o cultura, am incercat in market...dar nu e :( Multumesc.
 

DeletedUser

Guest
Ce anume mai exact? ce inseamna bun sau cultura? Multumesc pt raspuns ! De toate am incercat sa vand in afara de cazarme.
 
Ultima editare de un moderator:

BraveWww

Well-Known Member
Bunuri,nu stiu in ce epoca esti,dar sunt de genul abanos,sticla etc
Cultura=cladire care da fericire
 

DeletedUser5468

Guest
Salut,

Nu poți spune că nu găsești în meniu clădirile culturale și cele de bunuri, mai caută și sigur le vei găsi asta dacă le ai deblocate.
Forța Steaua(3-0)
 
Sus