Discuții despre Expedițiile Ghildei

DeletedUser8516

Guest
Pare foarte interesant,acum sa vedem exact cum va functiona. Era si cazul sa se implementeze ceva calumea si pe mobile,dar totusi eu personal astept cu nerabdare GVG pe android/ios.
 

DeletedUser9906

Guest
Cand o sa putem negocia? Eu nu prea pot sa avansez, deoarece sunt axat foarte mult pe bunuri
 

DeletedUser

Guest
Imi place la nebunie XD , se pot castiga diverse recompense aleatorii printre care si diamante , e terific de minunat :^)
 

Sonarvi

Well-Known Member
foarte misto recompensele, practic nu iti mai trebuie nici GvG nici sa jefuiesti vecini :)

o sg problema minora : la recompensa cu 'plan dublu' e de fapt recompensa cu 2 planuri... planul dublu ar fi 2 planuri la aceeasi cladire
 

DeletedUser6678

Guest
Cand o sa putem negocia? Eu nu prea pot sa avansez, deoarece sunt axat foarte mult pe bunuri
Optiunea de negociere este inca in lucru, asa cum ati putut citi in anunt.

După cum se poate vedea, Expedițiile Ghildei sunt deja atractive pentru toți jucătorii cărora le place să lupte, dar nu neapărat și pentru cei pașnici.
Așa că putem promite posibilitatea negocierii pentru înaintarea prin teritoriul necunoscut, în locul învingerii unităților defensive. În prezent, această opțiune este reprezentată de un buton cu un lacăt.
Nu va fi doar o soluție de tipul "Plătește și mergi mai departe", cunoscută deja de pe hărțile individuale existente acum. Ne gândim la ceva mai interesant, care să-i atragă și pe jucătorii care preferă o soluție pașnică în locul forței brute. Veți afla mai multe detalii în curând.
 

DeletedUser9890

Guest
Cea mai buna idee pe care ați avut-o, combina GVG-ul, PVP-ul si misiunile la un loc, primesti bunuri, coronite si te alegi si cu cladiri si soldati. Multa inspirație în continuare, ca sa ne surprindeti în mod plăcut de fiecare data.
 

DeletedUser9906

Guest
Optiunea de negociere este inca in lucru, asa cum ati putut citi in anunt.

După cum se poate vedea, Expedițiile Ghildei sunt deja atractive pentru toți jucătorii cărora le place să lupte, dar nu neapărat și pentru cei pașnici.
Așa că putem promite posibilitatea negocierii pentru înaintarea prin teritoriul necunoscut, în locul învingerii unităților defensive. În prezent, această opțiune este reprezentată de un buton cu un lacăt.
Nu va fi doar o soluție de tipul "Plătește și mergi mai departe", cunoscută deja de pe hărțile individuale existente acum. Ne gândim la ceva mai interesant, care să-i atragă și pe jucătorii care preferă o soluție pașnică în locul forței brute. Veți afla mai multe detalii în curând.

Am citit deja, dar vroiam sa stiu daca exista o data anume cand se va lansa aceasta optiune
 

DeletedUser6678

Guest
Momentan nu cunoastem o data certa pentru introducerea optiunii de negociere, insa atunci cand va fi disponibila, se va anunta in forum.

O seara buna.
 

DeletedUser3440

Guest
Cate puncte de contributie la expeditie trebuie sa fie colectate pentru a obtine 1 punct de nivel pentru ghilda? Ma intereseaza formula de calcul. Multumesc
 

Sonarvi

Well-Known Member
la un moment dat, la a 3-a dificultate a expeditiei (ev mediu tarziu), dai peste o armata dubla , prima cu 7 cavaleri in armura, a doua cu 3 tunuri, 3 garzi imperiale si 2 arcasi. mi se pare extrem de greu de batut , aberant de greu chiar (iti trebuie unitati din coloniala, pe care nu ai cum sa le ai). nu exista nici o combinatie posibila prin care sa faci fata celor 2 armate. iti trebuiesc multe unitati usoare ptr prima batalie, care in a doua batalie sunt complet inutile din cauza garzilor imperiale. pentru a doua armata ai nevoie de tunuri si arcasi, care in prima batalie sunt inutile. sa nu mai zic de terenul ostil care e generat a.i. sa avantajeze la maxim armata adversa. in plus, eu am doar spade lungi cercetate, in rest nu produc nici o unitate din ev mediu tarziu (deci un jucator care abia a trecut in evul mediu tarziu practic nu are nici o sansa sa treaca de nivelul ala). bila neagra ptr expeditii

si sa mai precizez de codarea [EDITAT] facuta de echipa tehnica prin care armata ta face numai minim damage si cea a calculatorului numai max damage
 
Ultima editare:

DeletedUser9890

Guest
Cate puncte de contributie la expeditie trebuie sa fie colectate pentru a obtine 1 punct de nivel pentru ghilda? Ma intereseaza formula de calcul. Multumesc


Subscriu la intrebarea lui Claudelu, cum se calculeaza punctele de putere? Cand le primim? In timpul expeditiei, la sfarsitul ei? Astazi am acumulat 44 de puncte, atat primesc de la o singura galerie, deci ceva nu este in regula.
 

Sonarvi

Well-Known Member
tocmai am terminat ultima batalie dupa nenumarate incercari si armate pierdute, si a expirat timpul expeditiei in timpul bataliei (nu inteleg dc incepe marti seara si se termina luni dimineata). bineinteles ca n-am apucat sa deschid ultimul cufar de premii....
super tare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9760

Guest
Propunere: Sa fie un "timer" cand se va incepe urmatoarea runda de batalii in EG
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
- Modul de funcționare a fost anunțat deja: "Expedițiile încep în mod automat în fiecare marți și durează 6 zile (apoi reîncep după o pauză de o zi, asemănător cu turnirurile PvP)."
- Contorul privind momentul începerea următoarei expediții va exista și va funcționa corect. (în Beta deja există)
- Modul de calcul al contribuției la puterea ghildei nu ni s-a transmis încă, știm doar că punctele se adaugă în fiecare seară, la calculul zilnic. Când vom avea mai multe informații, vi le vom transmite.
- Limbajul dur folosit în acest thread de feedback nu vă ajută deloc. Punctele de vedere sunt transmise mai departe de către mine echipei tehnice oricum, însă dacă se va continua folosirea unui limbaj neregulamentar, părerea respectivă nu va mai fi doar editată, ci va fi șteasă și ignorată cu totul.
 

DeletedUser4291

Guest
o intrebare pe la cat incepe ora si la cat se termina ora?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Expedițiile încep marți dimineața, iar pentru ora încheierii aveți timer în joc.
 

Sonarvi

Well-Known Member
nu inteleg care este rolul unor premii la anumite cufere... spre exemplu azi am terminat expeditia pe a doua dificultate si mi-a dat ca premiu o mosie (cladire rezidentiala de la inceputul evului mediu tarziu, din care mai am 60 de bucati si pe care as putea s-o fac oricand cu resurse foarte putine). pentru ce sunt puse "premiile" astea? cred ca ar trebui sa fie mai echilibrate premiile...
 

DeletedUser

Guest
eram si eu curios daca deja se stie de catre personalu foe ca e bug in privinta primiri puteri in eg la nivelu ghildei in fiecare zi???
 

DeletedUser1080

Guest
Cred ca exista un factor random mult prea mare in ceea ce priveste premiile. Din cate am observat eu, FoE este prezentat ca fiind un joc de strategie, nu unul de noroc.
(Si subscriu la ceea ce spunea Sonarvi mai sus.. anumite premii sunt total inutile.)
 
Sus