Discuții despre Jocul de negociere

DeletedUser2173

Guest
"Nu uitați că resursele sunt scăzute atunci când sunt oferite localnicilor, iar nu când acestea sunt acceptate.Deci ei le iau chiar dacă nu au nevoie de ele!"
- vreau o mica explicatie. Bunurile vor dispare indiferent daca sunt corecte, persoana gresita sau respinse?
 

DeletedUser6678

Guest
Da, resursele oferite vor fi scazute din inventarul dvs. chiar daca localnicii nu au nevoie de ele.
 

DeletedUser9597

Guest
in anuntul video al FOE unde se arata cum se face negocierea...nu se arata situatia in care la a doua sau a treia incercare de negociere ramai fara resurse caz in care pe buton iti apare sa dai diamante! Eu am pierdut resurse la prima si a doua negociere degeaba caci a treia negociere nu am putut sa o duc la capat ca nu imi ajunge una din resursele necesare negocierii....si ca sa duc negocierea la capat trebuia sa dau diamante! Acest aspect trebuia mentionat de la inceput....inclusiv in explicarea in anuntul video si a acestei situatii care poate aparea la negociere...nu sa lasati fiecare jucator sa afle treaba asta pe proprie piele.. Ca daca stiam ca asa se va intampla nu initiam negocierea...si faceam rost de resurse intai suficiente. ....Dupa faza asta am simtit ca e o gluma proasta aceasta negociere si ca e cam bataie de joc la adresa mea! Acum daca asta simt si se considera ca ce simt reprezinta o jignire la adresa echipei FOE....mi se pare o abordare fortata a regulamentului!
 

DeletedUser9890

Guest
Este în regula ca avem o alternativa la acele confruntări pe care nu le putem câștiga prin lupta, este nevoie de putina dibăcie ca sa aflam cerințele localnicilor și asta chiar nu ma deranjează, ba din contra, în schimb nu ma pot abține sa spun ca acești localnici sunt cam avari, deși nu au nevoie de bunuri tot rămân cu ele, ar trebui sa le refuze și sa fim taxați doar din încercări. Per total, am spus-o si la început când s-a introdus expediția, este o activitate distractiva o alternativa la gvg si pvp, premiile ar putea fi mai importante la ultima bătălie din fiecare nivel, sau măcar sa scoateți fântâna arteziana, nu prea merita folosita și se acumulează degeaba în inventar.
 

DeletedUser7314

Guest
Buna ziua!
De obicei ma abtin sa comentez pe forum, cu toate ca ma joc cam de 3 ani, dar negocierea asta este facuta cu un singur scop: sa-ti consume resursele.Am incercat cam de 7-8 ori sa duc negocierea pana la capat si nu am reusit decat o singura data , pentru ca mai aveam ceva diamante si le-am folosit pentru a patra incercare. Daca exista cineva care a reusit din trei incercari il rog sa ne spuna si noua cum a facut! O alta aiureala care arata ca am dreptate este si faptul ca desii un localnic a acceptat una dintre resurse, ea mai poate fi acceptata si de un altul... Nu este normal, dar daca acea resursa nu ar mai putea fi acceptata si de un alt saman, atunci am avea noi mai multe sanse sa reusim... asa spor la cumparat pe BANI adevarat diamante... Cu toate ca sunt sigur ca postarea mea va fi stearsa( se intampla mereu daca ai curaj sa critici) va urez bafta... sa-mi spuneti si mie cand o sa reusiti din 3 incercari
 

DeletedUser9839

Guest
din punctul meu d evedere aceste negocieri sunt o mare greseala. nu au nimic logic deci cit te chinui sa plasezi produsele in mod logic nu se poate. este doar un joc de noroc o ruleta ai sau nu ai noroc. aceste negocieri nu te fac decit sa pierzi produse si diamante. dragi administratori sunt jucatori care nu pot baga bani in acest joc deci noi care nu investim ce sa facem ? nu mai jucam? sau jucam asa de amorul artei. daca tot va chinuiti sa imbunatatiti jocul va rog modificati aceste negocieri macar sa aibe ceva logica cind incerci sa plasezi produsele.nu este un joc de noroc este un joc de strategie.

vad ca nimeni nu imi da un raspuns la ce am scris.sa inteleg ca cele mentionate mai sus nu sunt importante pentru administratori?
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Dacă aceste păreri nu ar fi importante, nu am mai deschide tema de discuții. Părerile sunt colectate și transmise mai departe echipei de coordonare a jocului.
Acesta este singurul răspuns pe care vi l-aș putea da în momentul de față, și mă tem că ar fi repetitiv să răspundem după fiecare critică sau părere.
 

DeletedUser9839

Guest
ok sunt de acord cu domniile voastre dar va zic un fapt am negociat de 7 ori si am cheltuit 70 diamante si tot nu am avut cistig de cauza deci eu zic ca este total gresit modul in care aceste negocieri sunt facute.ar trebui sa dati macar un mic indiciu.nu stiu o picatura de indiciu

observ ca mesajele mele care le-am postat despre negocierile din expeditii , despre faptul ca sunt prost facute au disparut

de ce nu rectificati aceste negocieri dragi administratori? de ce le lasati asa ? poate ca uni nu vor sa lupte .din cauza asta ati introdus aceste negocieri. pentru pacifisti. dar nu ne faceti sa pierdem bunuri si diamante.

orice greseala din orice joc se rectifica in maxim 7 zile . stiu despre ce vorbesc . vad ca aici continua sa se mentina greselile in joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6678

Guest
Asa cum s-a mai spus deja, atunci cand sunteti nemultumiti de o modificare din joc (cum este cazul negocierilor), incercati sa aduceti si o posibila solutie, constructiva, asa cum o vedeti dvs.
Echipa de administrare din joc si din forum nu poate interveni in modificarea jocului. Insa feedback-ul dvs referitor la modificarile din joc va fi transmis echipei competente sa faca aceste modificari, in masura in care oferiti si opinii utile, pe langa critici.

In cazul in care unele mesaje au fost editate sau sterse inseamna ca a existat un motiv intemeiat al moderatorului pentru a face acest lucru.
Va recomand sa recititi regulamentul din forum si sa-l respectati.

O zi buna.
 

DeletedUser9839

Guest
dragii mei administratori cit timp va trebuie sa modificati ceva la joc? un an poate 2 sau niciodata? la negocieri totul este gresit nu doriti dacit sa ne faceti sa ne pierdem bunurile si diamantele.in orice tara civilizata se schimba ceva in urma sesizarilor dar la noi in ROMANIA trebuyie sa treaca ani.ce este grteu sa modificati si sa introduceti la negocieri ceva care sa ne ajute. o ghicitoare .un semn. orice. dar domniile voastre cred ca jucatorii care nu investesc bani nu prezinta interes. ( ma repet cu aceasta fraza )
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Observ că dumneavoastră nu știți prea multe despre jocul la care participați și la care vreți să aduceți modificări.
- Jocul Forge of Empires nu este unul românesc. Deci, ca urmare, problema ridicată cu România ca fiind țara unde nu se face nimic nu-și are rostul.
- Jocul se modifică o dată la două săptămâni, lunea, printr-un update care are loc pe toate serverele din lume, în toate limbile în care jocul este localizat.
- Propunerile jucătorilor din forum și din tichete se adună și sintetizează de către echipe românească și sunt transmise mai departe, săptămânal, echipei de dezvoltatori din Germania. Mai departe, dacă o propunere este sau nu utilă jocului în totalitate, adică dacă răspunde nevoilor majorității jucătorilor, aceasta este luată în calcul și implementată într-un timp mai lung sau mai scurt, în funcție de urgența situației.

În ceea ce privește faptul că un jucător investește sau nu bani, acest fapt nu este unul relevant decât pentru evoluția jucătorului în cauză. Jocul se poate juca și cu, și fără a investi bani reali. Punctele de vedere nu sunt luate în calcul după acest criteriu, la fel cum și regulamentul de joc și de forum trebuie respectat la fel, de către toți jucătorii.

Acum, revenind la problema negocierilor, voi transmite mai departe nemulțumirea dvs.
 

DeletedUser9112

Guest
am incercat si eu varianta cu negocierea.. si pot sa spun ca e o tampenie..
daca nu vreti sa folositi diamante, atunci nu are rost sa o incercati..

am incercat negocierea de cateva zeci de ori doar pe un sector pana m-am lasat pagubas.. :)))
eu unul nu voi mai lua in considerare aceasta optiune a jocului.. e inutila.
 

DeletedUser9958

Guest
Jocul de negociere este chiar ok, combina strategia/logica cu norocul. Totusi, ar trebui ca samanii sa nu ne mai ia bunurile, daca nu le convin, sunt prea lacomi si ne golesc rau inventarul :). Asta si premii mai substantiale la ultima lupta - 2 batalii, nu de alta, dar chiar transpiram in 2 reprize de lupta si vrem sa fim mai bine recompensati :). La partea cu banii, nu sunt de acord, se poate si fara, doar ca trebuie sa depui mai mult efort: sa-ti jefuiesti vecinii pentru bunuri, sa produci mai mult si sa faci schimburi pe piata etc...
 

DeletedUser2173

Guest
desi imi place sa lupt, nu pot sa spun ca nu am incercat aceasta negociere "ciudata" , dupa parerea mea, a mers totul bine pana la primul castel..... nici nu vreau sa ma gandesc cum e la nivel 2 sau mai departe la 3...timp si nervi pierduti, eu stiam ca inseamna altceva negocierea...norocul nu inseamna negociere....inca un lucru facut cu un scop clar, sa consume resursele (diamante +bunuri). Un lucru bun facut sa "ajute" pe cei darnici :))
 
Sus