Discuții despre noul clasament

DeletedUser5248

Guest
Buna seara. Dupa cum s-a putut observa (sau poate ca nu) eu nu am mai scris pe forum de foarte multa vreme. Unul dintre motive a fost si acela ce tinea de punctajul TOTAL INCORECT luat din cladirile legendare duse la nivel mare (peste nivelul 35 mai ales). Prin urmare, consider ca schimbarea ce va veni (in legatura cu punctajul in clasament) este UNA CORECTA.
Pe de alta parte, nu ar fi fost ceva gresit nici daca nu s-ar fi luat NICI UN PUNCT in clasament din cladirile legendare. Pe mine nu ma impresioneaza absolut deloc cineva care are mai multe legendare la nivel foarte mare, dar ma impresioneaza cineva care castiga turnir dupa turnir la orice era si care demonstreaza ca este activ in joc (mai ales prin numarul de batalii castigate ce este afisat in clasament). Totusi, este corect sa fie rasplatita si "munca" ridicarii in nivel cat mai mare a uneia sau mai multor cladiri legendare (atat timp cat "munca" a fost facuta "in mod cinstit"). Deci este bine si cu modul de punctare ce va fi pus in aplicare din luna februarie 2016.
Intr-o alta ordine de idei, am observat in dese randuri ca sunt criticate luptele duse la GvG special pentru puncte. Doar atat am de spus, cine nu este de acord cu asta sa nu le dea, dar sa nu uite ca luptele alea necesita multe bunuri personale (deci conteaza si felul in care este construit orasul) si necesita si o atentie sporita pe harta GvG daca ai apucat deja sa iei sector/sectoare acolo. Personal, nu mai am nici un sector la nici o era pe harta GvG, desi am avut la mai multe ere. Dar nici nu m-am mai straduit sa le iau inapoi de la ghilda/ghildele care le-au acaparat de-a lungul vremii, pentru ca era un joc de-a soarecele si pisica dupa aia. Ceea ce am vrut sa scot in evidenta de aici este faptul ca pe fiecare lume de joc nu are toata lumea loc pe harta GvG sa faca asa-zisele "pacanele". Asta inseamna ca tot jucatorii mai activi au "curajul" sa ia sector pe harta si sa joace pentru puncte. Desigur, mai este si varianta asediilor puse pe plaja de altcineva pentru tine. Aici nici nu mai incape indoiala, te poate incurca absolut oricine are armata din era respectiva, deci este destul de dificil si astfel.
In concluzie, cei de la FoE au facut in sfarsit ce trebuia facut inca de acum multa vreme in urma. Sa nu uitam ca am fost un pic criticat pentru ca am spus inca de atunci ca nu era corecta maniera de punctare a nivelului ridicat al cladirilor legendare. Dar se pare ca cine are rabdare si isi vede de joc in continuare are numai de castigat intr-un final:)
Va doresc o seara placuta in continuare tuturor.
 

DeletedUser8928

Guest
Cu durere in suflet aprind o lumanare la morti , gvg-ului . Bun venit iesirilor din ghilda pt pacanele si destramarea ghildelor de traditie !
 

DeletedUser2173

Guest
Salut, se poate observa o mica ironie in mesaje (asta ca sa nu zic invidie)... totusi felicitari , vechi prieten
Inca ceva , stie cineva care cum este metoda de calcul a punctajului? ma intereseaza daca mondele si provizile se mai iau in calcul...din schema tehnologica nu reiese nimic :(
 

dana32

Well-Known Member
Eu am alcatraz nivel 23.
De la el nu am acumulat nici macar 1 milion de puncte, (total niveluri 10-23), in schimb mi s-au luat 5...
 

DeletedUser

Guest
Cred ca ma las de joc la cate puncte mi s-au luat :((o mare dezamagire :(
 

DeletedUser8741

Guest
Am observat ca nu se mai aduna puncte din culegerea caselor/productiei, astea ce aveau? Acum vom aduna puncte doar din bunurile consumate si lupte?
 

DeletedUser9828

Guest
Deci jocul a fost facut numai pentru cei care lupta. Cei care sunt comercianti au fost luati de prosti, ei nu conteaza in jocul asta...

Mare om cu un mare caracter a fost cel care a decis asa ceva.
 

DeletedUser9209

Guest
Frumusetea acestui joc era tocmai diversitatea actiunilor pe care le puteai face si a directiilor pe care puteai merge. Puteai alege sa Ataci si sa Produci. Puteai doar sa ataci si sa jefuiesti. Puteai doar sa produci. Acum cine vrea sa joace doar Comert si Agricultura nu mai poate (sau o face dar fara sa puncteze si o sa ramana in clasament departe - pt. cine conteaza).
Masura asta pare facuta mai mult impotriva celor care vroiau sa joace incet si frumos, lipsiti de stres si bucurosi pentru un joc atractiv vizual.
De ce nu impuneti mai bine jucatorilor sa bage bani in joc si sa nu-i mai amagiti ca este GRATIS.
Eu sunt unul din jucatorii care facea mai mult Agricultura si Comert. Ce e rau in asta daca jocul oferea posibilitatea asta.
Vreau sa va spun ca am cautat destul un joc (si Single Player) care sa arate grafic asa si acesta mi s-a parut de departe cel mai frumos.
Multumesc FOE ca s-a gandit cum sa ma dea afara (sau sa ne dea afara).
 
Sus