Discuții despre noutățile la Câmpurile ghildelor

Dumi.

Well-Known Member
La prima vedere e mai ok decat ce e acum.
Mai scum, desigur, dar mai ok.
Sa vedem dupa primul sezon daca investitiile pe care le-am facut in bonusurile armatelor, se simt sau nu.
 

Regele-Leu

Member
care ar fi partea mai ok,ca eu nu inteleg...
de la mine se vede asa:nu conteaza sa ai atac mare,deci sunt inutile investitiile in eventuri,tot cateva sute de lupte vor fi date pe zi...
dupa prima luna,o buna parte isi va pierde interesul.
 

Regele-Leu

Member
cei pasionati de foe,in niciun caz nu sta pe joc ptr culorile minunate sau valoarea exceptionala a desenelor,ci ptr lupte,ptr pf uri,pentru a mai pune un nivel la o legendara...
 

Regele-Leu

Member
cei care intrau rar pana acum,cu prezente sporadice,nu-i va atrage ideea ca altii nu vor putea da lupte decat un numar limitat.iar cei care intrau des si cumparau la event un cufar,doua,nu mai are sens s-o faca.
din pacate,prea putini isi vor exprima un punct de vedere deschis,noi fiind neamul lui "mai rau sa nu fie"...
 

Regele-Leu

Member
poate inteleg eu gresit modificarile,poate nu ar strica sa veniti si domniile voastre,dezvoltatorii jocului in intampinarea noastra,a jucatorilor,sa ne spuneti ce a dus la aceste modificari.asa,la prima vedere,eu personal,nu vad absolut niciun avantaj,nici ptr noi,nici ptr dumneavoastra.dar repet,poate ma insel eu.
 

Dumi.

Well-Known Member
care ar fi partea mai ok,ca eu nu inteleg...
de la mine se vede asa:nu conteaza sa ai atac mare,deci sunt inutile investitiile in eventuri,tot cateva sute de lupte vor fi date pe zi...
dupa prima luna,o buna parte isi va pierde interesul.
eu vorbesc din punctul meu de vedere, ca parerea mea a fost exprimata in acel post
si parerea mea e ca partea mai ok e ca e ceva nou
o skimbare
nu stiu de cat timp joci tu, dar eu m-am saturat de acelasi foe de aproape 10 ani de cand am intrat prima data pe joc
ma bucur ca l-au skimbat si sper sa bage cu albastru si la gbg
 

Regele-Leu

Member
si daca tot se fac aceste modificari,din care,recunosc,cea cu afisarea uzurii este apreciabila,de ce nu largiti rubrica tezaur cu diamante? sa poata contribui membri ghildei la stocul comun?
 

Regele-Leu

Member
acu sincer,sa nu ma credeti atat de cretin,cum ca as crede ca parerea mea,a ta,a noastra conteaza...dar nu vad cum cei care investesc in joc,ar fi bucurosi...paradoxal,tocmai asta se va intampla,se vor limita investitiile:)
 

hattrick33

Well-Known Member
Pe ROmania nu sa mai deschis o lume noua de muuuulti ani :) adica lipsa de jucatori de interes pe aici :)) vedeti in alte tari servere si activitate :))
 

Dumi.

Well-Known Member
am vrea sa stim daca se discuta introducerea la GBG a luptelor de aparare
din ce am observat, dupa update-ul de astazi, templul uitat arata bonusuri de atac si aparare la aparare, atat pentru EG cat si pentru GBG
cum e ?
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Nu vă mai îmbătați cu apă rece...

E foame de bani la INNO, ăsta e singurul scop clar pentru care se introduc toate "noutățile".

Probabil au făcut bilanțul și au observat că de 10 sau 15 ani de când au dat drumul la joc, intrările la ei în bancă sunt cam subțiri...mai ales că românii sunt și cam zgârciți
 

Dumi.

Well-Known Member
Nu vă mai îmbătați cu apă rece...

E foame de bani la INNO, ăsta e singurul scop clar pentru care se introduc toate "noutățile".

Probabil au făcut bilanțul și au observat că de 10 sau 15 ani de când au dat drumul la joc, intrările la ei în bancă sunt cam subțiri...mai ales că românii sunt și cam zgârciți
daca romanii se opresc maine din foe, toti, inno games nici nu simte :)
 

bb1304

New Member
daca nu ar fi costurile la cladiri atat de mari poate ca ar fi interesant. o reechilibrare ar fi recomandata.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Mie îmi plac noutățile. Jocul e de acceptat AS IS, așa cum e oferit de organizatori. Ca jucător, mă adaptez la el. Realizatorii se adaptează la cerințele jucătorilor, nu la opiniile câtorva cu gura mare. Nu votează democratic jucătorii cum să-și conducă InnoGames afacerea și jocul.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Din ce înțeleg eu, vor fi avantajate:
- ghildele vechi, dacă au adunat multe bunuri în Tezaur, că au cu ce construi clădiri
- ghildele numeroase, că pot aduna mai multe bunuri la Tezaur, și pot lupta mai mult
- ghildele active, care chiar joacă foarte activ, strategic și cu ce au în Tezaur.
Dar sunt multe ghilde vechi și numeroase cu mulți jucători inactivi sau prea puțin activi față de forța lor aparentă.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Unii jucători, de 5-10-15 ani de când joacă aici, încă nu se lasă convinși că ăsta e doar un joc de pierdere de timp și că există serviciu... familie...prieteni în viața reală, mult mai importante decât jocul ăsta. La orice schimbare care nu vă convine, parcă v-ar fi tăiat sporurile din salariu:)))
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Zise unu popocate etc care are vreo 700+ mesaje pe aici fata de alti ca e doar un joc :)))))
Eu scriu pe forum de plictiseală. Și cel mai mult mă plictisesc ăia care nu pot dormi noaptea pentru că ghilda lor e pe locul 25, dar la ei pe display apare greșit...26.
Asta da, problemă de viață și de moarte :p
 
Sus