Discuții despre noutățile privind așezările culturale

Foarte drăguț, modificări binevenite, erau rămase în urmă din punct de vedere al bonusurilor oferite clădirile de la așezările culturale. Referitor la bonusurile de atac oferite, par surprinzător de mari. Constat că s-a intrat într-o spirală a bonusurilor din ce în ce mai mari la clădiri de eveniment din care nu știu cum se va mai ieși. Au ajuns bietele clădiri legendare, care au muncit ani de zile zi și noapte, pentru a ajunge la bonusuri decente, să se rușineze să stea alături de o clădire de eveniment parvenită, îmbogățită peste noapte care-și etalează cu fudulie bonusurile superioare (orice asemănare cu personaje și situații reale este pur întâmplătoare :)).
Off topic: ar mai rămâne de făcut ceva cu comerciantul... cel puțin eu tot acumulez monede și pietre pe care nu am pe ce le cheltui, sunt aproape numai articole nefolositoare acolo... iar cele rare și considerate valoroase de comerciant sunt de la clădiri vechi care încep să nu-și mai găsească loc în oraș...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu avem încă o dată pentru aceste modificări. Ca de obicei, ele se vor introduce mai întâi în teste pe serverul Beta.
Și comerciantul de antichități este în vizorul dezvotatorilor, dar încă nu avem mai multe detalii.
 

Vali

Well-Known Member
Ce reprezinta noile bonusuri albastre pentru GbG? acum sunt doar cele pe rosu, adica pentru armata de atac, de ce vor fi si pentru armata de aparare? Se introduce ceva nou in care e luata in considerare si armata de aparare in GbG?
Si mai este si acel semn cu pumnul... care-i explicatia, pentru ca se pun niste semne fara a fi si explicate!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Bonusurile albastre pentru GBG au mai apărut și în alte anunțuri, este vorba de apărare, iar detaliile vor fi prezentate la momentul potrivit.
Semnul cu pumnul reprezintă bonusuri pentru viitoarele incursiuni cuantice.
 
Sus