Discuții despre Reechilibrarea Clădirilor Legendare

Lady S

Community Manager
Membru personal
În această temă vă rugăm să postați părerile și discuțiile pe tema anunțată aici, în limitele regulamentare.
 

DeletedUser

Guest
E interesanta aceasta schimbare.
Testez pe beta aceste razboaie, numai ca acum e altfel.
In acel POOL (sau fond cum il denumiti aici) se ia in calcul acum absolut toate bonusurile oferite de CL si de manastire si turnuri.
Sa inteleg ca aceste cladiri care dau bonus acum, vor avea si aceste noi bonusuri implementate??
 

DeletedUser3255

Guest
E posibil sa scoata turnurile si manastirile din suport pool si ca sa compenseze intr.un fel au marit bonusurile legendarelor...
Bonusul dublu al cladirilor de aparare trebuia introdus de mult...
 

DeletedUser5853

Guest
de aplaudat!...asta ne face egali pe toti cei care au muncit indiferent de nivel si se i-a in considerare doar cl-urile:)
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Bonusurile anunțate nu sunt suplimentare, doar pentru războaie, ci ele înlocuiesc actualele bonusuri, atât în războaiele cu vecinii/pe hartă, cât și în războaiele GvG.
 

DeletedUser

Guest
In conditiile astea, o sa fie mai greu.
Acum fiecare nivel al cladirii ofera 5%, din ce inteleg se va reduce la 3%.
 

DeletedUser2707

Guest
Eu nu inteleg nimic. Eu sunt inginer, nu prea ma pricep la cuvinte. Trebuie puctual transmis ce si cum. Adica cu cat se modifica bonusul? Daca mai pastram sau nu turnurile de veghe? Daca mai are rost sa partram manastirea? Si cel mai important lucru este : cum vor fi punctate atacurile asupra vecinilor sau atacurile asupra altor membri in razboiul iminent.

Am inteles ca razboiul va incepe dupa terminarea olimpiadei de la Soci, acum nu stiu daca la razboiul asta se refera sau la la 3-lea razboi mondial.:)))) Multumesc pentru raspunsuri fie bune, fie rele.
 

DeletedUser3255

Guest
adica toate vor avea 30% atac, 30% aparare atat in atac cat si in aparare



zic bine?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2117

Guest
Buna seara,
Schimbare se va aplica numai la C.L, nu si la turnulete sau manastire,punctajul in batalie este stabilit de armata care o invingeti.

O seara frumoasa si spor la joc!
 

DeletedUser2707

Guest
adica toate vor avea 30% atac, 30% aparare atat in atac cat si in aparare

Ok. Si turnurile 0% . Bun si asta. Acum mai conteaza si cu cat se va puncta un atac asupra unui jucator din vecinatate si atacul asupra unui jucator care nu se va afla in vecinatate pentru ocuparea unui sector dupa harta ghildelor.
Aici fac referile la modul ca daca va fi puncata mai bine la atacarea unui sector, a altui jucator care nu se afla in vecinatate, sau daca punctajul va fi la fel, nu le mai vad rastul turnurilor de veghe si a manastirii. Adica cei care le-au pastrat pana acum vor avea o dezamagire ca ele nu isi mai au utilitatea.

Multumesc.
 

DeletedUser7954

Guest
Daca schimbarea cladirilor legendare de aparare este de salutat,modificarea celor de atac lasa mult de dorit.

Acest joc se transforma in "single player".Consecinta imediata va fi reducerea numarului de atacuri.Bonusuri mai mici=armata mai multa pierduta=atacuri mai putine.La ce folos sa mai investesti mii de puncte forge in niste cladiri care nu o sa dea mai nimic.Asteptam update-ul in care bonusurile sunt reduse la 1%.
 

DeletedUser3827

Guest
Foarte rău! S-au făcut investiţii pt creşterea bonusului şi acum... se micşorează... încă 2-3 surprize din astea şi mulţi se vor lăsa de FOE.
 

DeletedUser3255

Guest
@vincent

Nu exista punctaje in razboi...poti sa ataci o mie ca nu ti se pune 1 punct...
Iar bonusul turnuletelor..asa cum s.a anuntat nu se aplica decat in razboi...bonusul lor ramane neschimbat insa contra vecinilor
 

DeletedUser216

Guest
Daca am inteles corect cladirile legendare Zeus, del monte si aachen vor da, la nivel maxim, un total de 90% atac/aparare in atac; iar castel deal + sf. vasile vor da un total de 60% atac/aparare in aparare? Pai unde este echilibrare? tot va fi diferenta intre armata care ataca si ce-a care se apara... Dupa ce ca Ai-ul inca joaca mai rau ca bunica mea de 90 de ani, tot nu se face ceva pentru a ajuta pe cei care se apara.
Si tot nu am inteles cum va fi cu manastirea si cu turnurile, se va aduna la 60% + 20% + 4%/turn? adica ceva de genul 60% atac si 80+% aparare??
 

DeletedUser2707

Guest
@vincent

Nu exista punctaje in razboi...poti sa ataci o mie ca nu ti se pune 1 punct...
Iar bonusul turnuletelor..asa cum s.a anuntat nu se aplica decat in razboi...bonusul lor ramane neschimbat insa contra vecinilor

Daca este asa cum zici tu este ok. Atunci sa se scoata bonusurile definitiv ca si asa nu prea m-am agitat cu marirea nivelului lor.:))))
Bafta tuturor si sa ne revedem cu bine. Daca nu in viata macar pe front ( indiferent de front) :))))
 

DeletedUser

Guest
Se pare ca multi fac confuzie intre bataliile date acum intre vecini si pentru sectoare pe harta evolutiei si ce vor insemna razboaiele intre ghilde pe harta speciala.
O sa incerc sa lamuresc eu, cat pot de mult.
1 - modificarea de care se face referire acum va fi in in sensul ca fiecare nivel al CL (militare) va avea bonus de 3%, in loc de 5% cat dau acum.
2 - aceasta modificare nu se va resimti, deoarece si cele care dau bonus de aparare vor avea aceeasi reducere.
3 - manastirea si turnurilor vor avea bonus in aparare si vor conta numai la bataliile dintre vecini, nu si la bataliile date pe harta razboaielor.
4 - nu va apucati sa le demolati.
 

DeletedUser7954

Guest
Un4given

Ce ar trebui facut este introducerea unei noi cladiri legendare care sa dea aparare.In acest fel s-ar obtine echilibrarea.

Dar prin reducerea bonusurilor nu se face decat sa avantajeze jucatorii fara legendare.Devin prea mici aceste bonusuri pentru a face diferenta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2707

Guest
Cred ca am inteles si sper ca bine. Modificarile vor fi in principal pentru acel razboi. Acolo in loc sa ai bonus aparare 320% cat au unii in prezent, o sa aibe doar 90% in conditiile in care bonusul la atac va fi de 60%. Adica va fi mai usor de strapuns apararea inamicului.

In atacurile asupra vecinilor ramane cam la fel. In loc de 320% bonus aparare vor avea 260% . Adica ceva mai greu de strapuns armata vecinului.:))) Ma insel sau asa este?
 
Sus