Discuții despre Taverna prietenilor

DeletedUser9711

Guest
De ce sa stergem 20 de prieteni din lista??
Pe beta nu am intampinat aceasat problema.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Nu vă obligă nimeni să ștergeți pe nimeni. Dacă, însă, ștergeți 20 de jucători din listă pentru că așa doriți, ca să faceți loc pentru alții, de exemplu, va trebui să așteptați 24 de ore după aceea pentru a interacționa.
 

DeletedUser9711

Guest
Multumesc de raspuns
Am inteles eu gresit
Este multe si e grele limba romana :p
 

DeletedUser3362

Guest
Salutare! Mai este mult pana intra Taverna? O astept nerabdator :p
Inca ceva: s-a pus un timer in fereastra de negocieri atunci cand se cumpara in taverna a -4a incercare?
 

DeletedUser9954

Guest
O mica sugestie daca se poate. Cand dai click pe butonul sa te asezi la masa, chiar daca te asezi butonul nu dispare, si devine frustrant cand din 80 prieteni la 50 te-ai asezat iar la ceilalti nu. Nu ai de unde sti la care te-ai asezat si la care nu, si apoi trebuie sa dai click pe toti inca odata.
Sa se stearga butonul de asezare la masa si sa revina dupa 24 ore (cand te poti aseza la masa inca odata) exact cum e cu butonul "Ajutor". Cu un timer pana cand poti incerca sa te asezi inca odata la jucatorul respectiv doar cand dai cu, cursorul deasupra.
 

DeletedUser5192

Guest
ar mai fi foarte interesant un joc de poker in taverna, unde jucatorii pariaza provizii, monede, bunuri, poate chiar diamante.

Iar ce a zis valyoyo e foarte adevarat si trebuie neaparat remediata chestia asta cu timerul, e chiar enervant sa nu stii la cine ai fost si la cine nu.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Pentru sugestii, vă rugăm să folosiți secțiunea de forum destinată special acestora.

Legat de modul în care funcționează taverna, vă pot asigura că într-una versiunile viitoare ale jocului se va introduce o metodă de a vedea mai ușor pe cine ați vizitat și pe cine nu.
 

DeletedUser5192

Guest
am observat o problema, in partea dreapta unde ai butonul de crestere a numarului de scaune, textul e gresit, ma refer la a 2-a propozitie: "Venitul din argintii de la taverna va creste". Nu prea suna literar. Eu acum modernizez de la 14 la 16 scaune si acum am observat, nu stiu daca si la nivele anterioare era la fel
 

DeletedUser8516

Guest
Qord multumim de sesizare, acel text se refera la faptul ca daca modernizezi taverna vei primi mai multi arginti cand aceasta se va umple
 

DeletedUser2110

Guest
am observat o problema, in partea dreapta unde ai butonul de crestere a numarului de scaune, textul e gresit, ma refer la a 2-a propozitie: "Venitul din argintii de la taverna va creste". Nu prea suna literar. Eu acum modernizez de la 14 la 16 scaune si acum am observat, nu stiu daca si la nivele anterioare era la fel
Corect..."Venitul în arginți,de la Tavernă,va crește..."

Qord multumim de sesizare, acel text se refera la faptul ca daca modernizezi taverna vei primi mai multi arginti cand aceasta se va umple
of course...știm la ce se referea...Qord sesizase o greșeală de ortografiere--caz deloc singular la jocurile online,oricare ar fi ele--
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mulțumim pentru sesizare, însă, nu știu dacă ați observat, dar moneda respectivă se numește Tavern silver, tradus la noi "Arginți de la tavernă".
 

DeletedUser8488

Guest
azi nu se dau bonusurile de la taverne generate de tavă, podea și fața de masă?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Este vorba despre un bug cunoscut, care afectează toate serverele FoE, şi la care se lucrează pentru remedierea lui cât mai rapidă. Mulțumim pentru înțelegere.

LE Problema ar trebui să fie acum rezolvată.
 
Ultima editare:

Sonarvi

Well-Known Member
personalizarea asta a tavernei nu prea e personalizare. toata lumea tinde catre cele mai performante fete de masa, tavi, podele... intr-un final or sa fie toate tavernele identice...
 

DeletedUser7362

Guest
Aia nu e personalizare, e dezvoltare daca suntem realisti... Daca exista ceva personalizare vedeam 1000 de taverne diferite (ma refer la culori, modele, materiale, etc)
 

DeletedUser8420

Guest
salut
am activat bonusul "scut pentru oras" pe 24 de ore; cand m-am logat scutul era inca activ, insa orasul fusese jefuit; si inca de 2 ori :(
stie cineva de ce?
pana la urma scutul ofera protectie completa?
sau raman cladiri care pot fi jefuite?
(la mine au jefuit cladiri din setul maharajahului)
multumesc de lamuriri!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Scutul apără orașul de atacuri. Dacă cineva a atacat înainte, se poate întoarce timp de 24 de ore să vă jefuiască.
 
Sus