Discuții despre Venus în Era spațială

Dumi.

Well-Known Member
In sfarsit apare :)
Intrebare: unitatile zburatoare nu pot fi atacate de artilerie, DAR la unitatile de artilerie scrie ca ignora majoritatea abilitatilor adversarului.
Sa inteleg ca totusi trag in zburatoare, la fel cum lansatorul electromagnetic din viitor, tragea in zburatoare?
Desigur raman la parerea mea, formata dupa ce am parcurs feedback-ul de pe Beta si anume ca :

Parti bune:
- grafica mai buna
- trupe mai valoroase decat in SAB

Parti rele:
- Legendara este slaba, total nepotrivita pentru jucatorii de ere de la virtual in sus [e totusi legendara erei Venus!!]; Daca se introducea si al doilea bonul la ea, poate ca....cine stie? Ideea este ca nu isi merita investitia de pf pentru a fi crescuta.
- Repetitivele sunt copie la indigo dupa repetitivele din SAB [ceea ce pentru un an si ceva de studiu+munca, e dubios rau]
- Doar 7 expansiuni [merita sa bagati 8, adica inca una pe harta provinciilor]
 
Abia asteptam sa ne dati oportunitatea de a va spune ca noua legendara este o BATAIE DE JOC! O UMILINTA la adresa jucatorilor avansati! O MARE MIZERIE!
Arata extraordinar, ca aspect, dar ce ofera... este absolut SCABROS! Nu-mi vine sa cred ca dupa ce v-ati batut joc de noi cu Proiectul Constelatiei Fecioarei, acum v-ati mai batut o data, cu Insula Bataii de Joc... :( Nu se poate sa ne tratati asa. Investim o gramada de timp in jocul asta si primim legendare de toata jena. Din Virtual incoace, n-am avut nicio legendara serioasa. Daca tot ati facut doar una, macar sa fi avut un al doilea bonus, Puncte Forge sau atac, sau macar aparare pt armata de atac, dar cristalele alea... E inadmisibil ce ne-ati putut face! Si cat am asteptat Venus...
 

Popocatepetl

Well-Known Member
"Investim o gramada de timp in jocul asta"

...e puțin greșită formularea.
Tu nu investești timp, tu PIERZI TIMP în jocul ăsta.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Unitățile de artilerie ignoră zborul. Și mulțumim pentru feedback, inclusiv cu privire la legendară.
 

Dumi.

Well-Known Member
"Investim o gramada de timp in jocul asta"

...e puțin greșită formularea.
Tu nu investești timp, tu PIERZI TIMP în jocul ăsta.
Care e problema ta ce face el cu timpul lui?
Daca pentru el, a sta pe jocul asta inseamna relaxare si distractie, care e problema ta?
Tu chiar nu te opresti deloc?
esti cumva ruda cu Adimucu?
cine .... esti tu sa hotarasti daca ce face el pe joc e pierdere de timp sau nu?


In alta ordine de idei, daca 34 de pagini de feedback negativ pe forumul Beta, NU au putut aduce nicio schimbare, mi-e imposibil sa cred ca oricat ne-am lamenta aici, o sa se intample ceva in sens pozitiv.
Adminii acestui forum nu au nici o putere, alta, decat sa duca mai departe propunerile noastre, cam cum face posta. Daca beta nu a putut schimba nimic, asa o sa ramana...din pacate, asta este.
 
Ultima editare:
"Investim o gramada de timp in jocul asta"

...e puțin greșită formularea.
Tu nu investești timp, tu PIERZI TIMP în jocul ăsta.
Daca as simti ca-mi pierd timpul, n-as mai juca FoE. Cred ca fiecare stie cel mai bine cum isi dramuieste timpul. Ce nu inteleg eu... ce mai cauti pe aici daca gandesti asa. Doar daca esti masochist. Dar... din ce zice colegul de joc Dumi20, se pare ca, in loc sa iti dai cu parerea despre Venus, te ard degetele sa iti dai despre vietile celorlalti jucatori. Ti-as recomanda sa te rezumi la joc, pentru ca, repet, fiecare "isi pierde timpul" cum vrea/poate. :)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Ești "pe lângă miezul problemei".
Eu nu am scris nicăieri că cineva nu ar putea sau nu ar avea voie să piardă timpul pe joc. E timp liber, normal că are voie. Eu am scris doar că e greșit folosit verbul "a investi" în acest context. Când faci o activitate de timp liber, unde intri voluntar că nu te obligă nimeni, nu te poți aștepta ca cineva să te răsplătească sau să-ți dea ceva în schimb...abia atunci se poate vorbi despre o "investiție"
 

Dumi.

Well-Known Member
Avem un bug suparator la repetitive.
La un moment dat dispar toate repetitivele si se blocheaza ecranul de questuri.
Si turnirul PVP de Venus nu intra desi am cucerit provincia cu turnul PVP.
 
Ultima editare:

Dumi.

Well-Known Member
e foarte derajant acel bug, nu se pot da repetitive la cotizari
se albeste ecranul pentru o milisecunda si se blocheaza ferestra de questuri
se poate rezolva doar daca dau reincarcare la pagina...
 

-Otilia-

Active Member
In sfarsit apare :)
Intrebare: unitatile zburatoare nu pot fi atacate de artilerie, DAR la unitatile de artilerie scrie ca ignora majoritatea abilitatilor adversarului.
Sa inteleg ca totusi trag in zburatoare, la fel cum lansatorul electromagnetic din viitor, tragea in zburatoare?
Desigur raman la parerea mea, formata dupa ce am parcurs feedback-ul de pe Beta si anume ca :


zburatoarele pot fi atacate de artilerie ..daca tot erai curios :)))
 

Dumi.

Well-Known Member
deja nu mai stiu ce sa fac
orice browser as utiliza, la 4-5 repetitive, se blocheaza si nu mai apar questurile in cadrul dedicat lor
ramane doar cel principal
aveti bunul simt sa raspundeti, cumva?
orice ar fi ok...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vom verifica și vom transmite mai departe. Dacă este bug, va fi remediat sperăm cât mai curând.

Notă: nu este nevoie neapărat să scriu acest lucru la fiecare temă de pe forum, pentru că acesta este jobul nostru, printre altele: transmiterea echipei de coordonare a jocului problemele semnalate de jucători. Odată ce ați scris aici sau în tichete, se va ține cont în rapoartele transmise mai departe. Mulțumesc pentru înțelegere.
 

Dumi.

Well-Known Member
ok, multumesc
as vrea sa mai punctez o problema oarecum suparatoare
se disting foarte greu terenul si caile de rulare, in colonie
asta e o problema care a fost ridicata si pe forumul Beta
vad ca nu s-au luat masuriScreenshot_1.jpg
 

Dumi.

Well-Known Member
Vom verifica și vom transmite mai departe. Dacă este bug, va fi remediat sperăm cât mai curând.

Notă: nu este nevoie neapărat să scriu acest lucru la fiecare temă de pe forum, pentru că acesta este jobul nostru, printre altele: transmiterea echipei de coordonare a jocului problemele semnalate de jucători. Odată ce ați scris aici sau în tichete, se va ține cont în rapoartele transmise mai departe. Mulțumesc pentru înțelegere.
am colegi care au patit la fel si face la fel , indiferent de browser
 
Sus