Discuții despre Versiunea 1.29 și scoaterea limitei Legendarelor

DeletedUser4660

Guest
Salutare tuturor, daca nu am una din cele 3 legendare inca in oras pe cand se va introduce noua versiune voi mai primi respectivele vouchere ?
 

DeletedUser5468

Guest
Apropo cu atacul, de la lvl 11 în colo la clădiri nu veți primi 3% atac, ci doar 1%.
fuxcuc.jpg
v5k808.jpg
Vouă vi se pare normal?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Salutare tuturor, daca nu am una din cele 3 legendare inca in oras pe cand se va introduce noua versiune voi mai primi respectivele vouchere ?
Buna ziua, NU, nu aveti primi acele vouchere la cladirile pe care nu le aveti asezate in oras.

Apropo cu atacul, de la lvl 11 în colo la clădiri nu veți primi 3% atac, ci doar 1%.
fuxcuc.jpg
v5k808.jpg
Vouă vi se pare normal?
Partea buna e ca nu exista limita de nivel la cladirile legendare, adica cu timpul puteti ajunge si la nivel 100.

O zi placuta.
 

DeletedUser5468

Guest
Mie mi se pare foarte corect !Macar asa va exista un echilibru.....sa nu aiba unii 300% bonus de atac.....

Nici dacă joci 30 de ani acest joc nu cred că o să faci 300% atac :)))
Și oricum ca să deblochezi level 12,13,14,15 necesită un set full de planuri per level, plus o căruță de puncte forge. Doar cei cu diamante care cumpără planurile pot face legendarele peste level 20, dar ai nevoie și de puncte forge..Sau stai la m/f cu lunile pt. planuri.
 

DeletedUser

Guest
Alte buguri rezolvate

A fost reparată o eroare unde producția de putere de la Galeria Campionilor era de asemenea adăugată la prestigiul ghildei.

Pe beta s-a specificat că se vor lua punctele de prestigiu acordate ca urmare bugului înapoi. La noi nu scrie nimic de puncte. Ar trebui să fie luate înapoi, întrucât au fost obținute fără muncă. Un răspuns oficial se poate?
 

DeletedUser

Guest
La fel se face si pe Beta si pe serverele internationale, insa aceasta modificare nu isi va avea efectul retroactiv, ci doar se va scadea din prestigiul zilnic ce era acordat in mod eronat.
 

DeletedUser8538

Guest
pentru a desface nivele va trebuie mereu sa avem setul nu?
 

maketi

Well-Known Member
Daca pentru fiecare nivel este nevoie de un set complet de planuri si o gramada de pct forge , iar bonusul este de 1% , in timp ce oferiti posibilitatea jucatoriilor de a cumpara cu diamante turnulete la eventuri fara limita, chiar nu vad unde este echilibrarea jocului . Sa inteleg ca o cladire 3x2 (zeus) care necesita peste 2000PF pentru a oferi 4% bonus atac este egala cu 1turnulet care ocupa 1x1 . Vreti echilibru in joc -eliminati turnuletele sau scadetii bonusul acestora la 0.04% .Banuiesc ca la CL -uriile care ofera PF o sa fie nevoie de 4-5 nivele pentru fiecare PF in plus . In concluzie ,toata echilibrarea aceasta a jocului = apa de ploaie .Avantajele sunt de partea celor care baga bani (diamante ) in joc .In ritmul acesta o sa pierdeti o gramada de jucatori .
 

DeletedUser3920

Guest
pai da... o sa piarda jucatorii care nu baga bani, dar ce le pasa... important este sa nu ii piarda pe cei care baga
 

DeletedUser6083

Guest
Daca pentru fiecare nivel este nevoie de un set complet de planuri si o gramada de pct forge , iar bonusul este de 1% , in timp ce oferiti posibilitatea jucatoriilor de a cumpara cu diamante turnulete la eventuri fara limita, chiar nu vad unde este echilibrarea jocului . Sa inteleg ca o cladire 3x2 (zeus) care necesita peste 2000PF pentru a oferi 4% bonus atac este egala cu 1turnulet care ocupa 1x1 . Vreti echilibru in joc -eliminati turnuletele sau scadetii bonusul acestora la 0.04% .Banuiesc ca la CL -uriile care ofera PF o sa fie nevoie de 4-5 nivele pentru fiecare PF in plus . In concluzie ,toata echilibrarea aceasta a jocului = apa de ploaie .Avantajele sunt de partea celor care baga bani (diamante ) in joc .In ritmul acesta o sa pierdeti o gramada de jucatori .


Sa stii ca 4% bonus in atac nu e acelasi lucru cu 4%bonus in aparare.
P.s:Multi vor lua acele turnulete fara rost....fiinda marea majoritate ataca la gvg,unde vad compozitia armatei dusmane si ajuta ghilda....neavand timp sa atace,riscand a fi surprinsi de compozitia armatei de aparare a vecinilor !
 

maketi

Well-Known Member
Ai dreptate ,turnuletele ofera doar bonus de aparare nu si de atac , dar tot ramane o diferenta uriasa intre 1x1 un turnulet si 3x2 cea mai mica cladire de atac + peste 2000pf pentru a obtine 4% bonus , poate ca in gvg nu conteaza turnuletele dar in vecinatati conteaza , cand esti intr-o ghilda de top si ajunge sa te coste un asediu cate 3-4k de produse nu prea ajungi sa dai prea multe lupte in gvg si te concetrezi pe vecinatati . Daca vrei dezechilibru pentru GVG ia exemplul panopliilor : 1xpanoplie 340 putere = 3sectoare de 120 , pune 4-5 panoplii si fa calculele necesare , sunt convins ca panopliile au fost gandite exact cum s-au implementat si s-a revenit asupra acestor modificari doar in momentul in care mai mult de jumatate din cei ce nu investesc diamante au amenintat ca se lasa de joc . In ultima perioada dezechilibrul creste din ce in ce mai mult chiar daca aleator mai apar modificari care "är trebui sa echilibreze jocul " dupa afirmatiile celor de la FOE .Sincer daca nu erau colegi de ghilda ,ma lasam de mult de joc . Ideea este ca totul se rezuma la bani si pana la urma cei ce investesc beneficiaza de anumite avantaje , totusi pentru a nu pierde jucatori din partea cealalta poate ar trebui stabilite niste limite . Poate am fost off-topic ,dar am vrut doar sa punctez dezechilibrul care s-a creat , jocul era mult mai frumos pana sa apara bonusuriile de la CL .
 

Coryllus

Well-Known Member
Daca pentru fiecare nivel este nevoie de un set complet de planuri si o gramada de pct forge , iar bonusul este de 1% , in timp ce oferiti posibilitatea jucatoriilor de a cumpara cu diamante turnulete la eventuri fara limita, chiar nu vad unde este echilibrarea jocului . Sa inteleg ca o cladire 3x2 (zeus) care necesita peste 2000PF pentru a oferi 4% bonus atac este egala cu 1turnulet care ocupa 1x1 . Vreti echilibru in joc -eliminati turnuletele sau scadetii bonusul acestora la 0.04% .Banuiesc ca la CL -uriile care ofera PF o sa fie nevoie de 4-5 nivele pentru fiecare PF in plus . In concluzie ,toata echilibrarea aceasta a jocului = apa de ploaie .Avantajele sunt de partea celor care baga bani (diamante ) in joc .In ritmul acesta o sa pierdeti o gramada de jucatori .

Asta este scopul jocului, ca jucatorii sa bage bani in diamante.
 

DeletedUser6079

Guest
ba nu turnurile sunt bagate zic eu pentru a scuti uni jucatori de cladiri legendare ce ofera bonus in aparare precum castelul deal pe care eu nu-l voi pune deoarece am deja 106% in aparare si nici macar nu ocupa aceste turnuri spatiul ocupat de castel iar in cazul medaliilor eu zic treci si fa treaba la turnir jocul nu e dezechilibrat dar in cazul reechilbrarii de anul acesta nu imi convine aveam bonus de 50 % cred acum si debea am 30% iar cu acesta debea fac fata provinciilor din industriala care ating si 150% si inca ceva vreau sa se mareasca expansiunile de la 4x4 la 4x5 sau 5x5
 

DeletedUser6083

Guest
Conte,interesanta parerea ta....

Dar de ce sa nu recunoastem?........Cladirile speciale au fost introduse pentru a mai face inno niste bani.

Totusi....FoE are foarte putine eventuri.....stiu jocuri care au aproape in fiecare luna eventuri...si baga lumea bani cu miile de euro:))
 

BraveWww

Well-Known Member
Orice joc "gratuit" trebuie sa traiasca din ceva,iar acel "ceva" este o particica din mintea noastra care ne duce degetele pe card pentru a fi "cineva" intr-o lume virtuala.Nimeni nu ne obliga sa cumparam diamante virtuale cu bani reali.Intr-adevar 1% bonus este infim pentru o investitie majora,dar acolo ajung doar jucatorii vechi cu microbul Forge inoculat adanc.Piata libera functioneaza si aici,cerere/oferta:ceri sa fi motzul clasamentului si atotstapanitorul GVG-ului ti se ofera diamantele,vrei doar sa te relaxezi si sa petreci timpul in mod placut dai M/F poate pica un plan sau cateva diamante la recompense aleatoare.
Asa ca hai sa ne bucuram de orice noutate si sa ne suparam de buguri.:)
 

dana32

Well-Known Member
Voucherele care le vom primi pentru fiecare clădire legendară de atac, le vom putea folosi, chiar dacă nu avem level 10 la ele?
Dacă da, asta înseamnă că putem debloca un întreg nivel?
 

DeletedUser8600

Guest
Dupa ce primim voucherele si spre ex avem la statuia lui zeus donate 100 de pf din 150 si folosim voucherul acesta completeaza cele 50 pf lipsa din levelul respectiv sau iti creste cu 3% puterea te atac neavand nici o treaba cu levelul curent la care se afla legendara la momentul folosirii voucherului?
 
Sus