Discuții despre Versiunea 1.29 și scoaterea limitei Legendarelor

DeletedUser8538

Guest
da il completeaza si se trece ca si cum tu ai fi dat punctele
 

DeletedUser5468

Guest
Mă temeam eu că nu v-a apărea chestia cu Clădirile Legendare, din cauza aplicației pentru ipad, rămâne în urmă cu update-ul, așa se vorbește și pe alte servere.
24.06.2014 English forum:

*Update*

The GB Improvements announced with this update will be delayed due to an issue found with the iPad version.

As soon as the latest iPad version is released announced here, the GB improvements will be available ingame.

As announced we hope this update will take place on July 1st however we are in the hands of Apple, so it may be delayed.
 

DeletedUser6083

Guest
Exceptant partea cu nelimitarea lv la CL....care NU s-a facut....

Ce s-a schimbat dupa acest update???
 

DeletedUser

Guest
La fel se face si pe Beta si pe serverele internationale, insa aceasta modificare nu isi va avea efectul retroactiv, ci doar se va scadea din prestigiul zilnic ce era acordat in mod eronat.
Însă -- aici -- se speciifică următoarele:
În prima zi după rezolvarea bugului, ghilda va pierde cele 7500 de puncte de Prestigiu și va rămâne cu 2500 (1500 din sectoare și 1000 din nivel), iar clasamentul va reveni la normal.
Deci cum rămâne până la urmă?
 

DeletedUser2967

Guest
Ca un exemplu, să presupunem că ghilda de pe primul loc are 10000 Prestigiu, compus din 7500 de la Galerii, 1500 din sectoarele cucerite și 1000 din nivelul ghildei. În prima zi după rezolvarea bugului, ghilda va pierde cele 7500 de puncte de Prestigiu și va rămâne cu 2500 (1500 din sectoare și 1000 din nivel), iar clasamentul va reveni la normal. Ca urmare, pe termen lung, urmările nu sunt dezastruoase sau ireversibile. Singura problemă ce nu se va rezolva va fi cea legată de recompensa pentru Zilele de Top 1.

zice ca este un exemplu, deci nu de la toate ghildele scade 7500 puncte Prestigiu. Va scadea de la toate ghildele doar punctele care au fost acumulate de la Galerie.
 

DeletedUser

Guest
Era vorba de termenul retroactiv, nu de o valoare anume. În sensul în care KingLeonix spune că nu, iar Simona zice că se va reveni la normal cu situația clasamentului. Normal ar fi să se scadă toate punctele de prestigiu, retroactiv de la introducerea bugului, cum zice Simona, dar aștept ora 20 să văd rezultatul concret.
 

DeletedUser6079

Guest
pentru ce sa scada atunci de ce a mai bagat panolia campionilor daca o sa scada bonusul?frate hotarativa
 

DeletedUser6678

Guest
Galeria (panoplia) campionilor ofera putere care se adauga la nivelul ghildei.
Punctele de prestigiu primite de la galerii pana astazi, au fost scazute, dupa recalculare.
 

DeletedUser

Guest
cand primim voucherele ? am cele 3 legendare si nu am nici unul in inventar
 

DeletedUser5468

Guest
cand primim voucherele ? am cele 3 legendare si nu am nici unul in inventar


Puțin mai încolo, update-ul nu a decurs așa cum trebuia din cauza aplicației pentru ipad.

Noua versiune a jocului este deja activă, însă, deocamdată, fără caracteristica de Clădiri Legendare fără limită de nivel.

Deoarece noua versiune a aplicației pentru iPad nu poate fi lansată tot astăzi, s-a luat decizia ca versiunea pentru browser și cea pentru iPad să funcționeze, pe cât posibil, în tandem. Cum aplicația va fi updatată într-una din zilele următoare, tot atunci va fi scoasă și limita de nivel la Legendare.

Ne cerem scuze pentru inconvenient și vă vom ține la curent cu noutățile.

O zi însorită și succes în lupte!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6083

Guest
Ati putea scoate macar norii de pe harta gvg...
Eu chiar nu le vad rostul....si imi ingreuneaza mult pc....
 
Sus