Discuții despre versiunea 1.55

DeletedUser7723

Guest
Ok... observ ca se remediaza buguri peste buguri... dar am o intrebare!
Eu am platit ''premium'' pt altarele respective care le am in oras, si le culeg jumate din ele cu 16.0000 20.000 monede, am facut si tichet si tot nimic!
Aceasta ''culegere'' e de mai bine de o luna de zile! Am asteptat ca am zis, deh, se rezolva... nu s-a rezolvat, am facut tichet, tot nimic!
Acum eu intreb cu aceste lucruri Premium pt care eu am platit cu cardul si de care nu am beneficiat correct, cum sunt despagubit?
 

DeletedUser

Guest
La fiecare update ca de obicei nu au loc schimbari majore , iar interfata orbitoare a questului e destul de deranjanta , o preferam pe cea de dinainte. :)
 

DeletedUser668

Guest
Buna ziua
Si eu "m-am saturat" de imbunatatiri, care aduc rezolvare la fumul de la cladiri, la textul de la o cladire.
Cand se va rezolva problema cu vizualizarea atacurilor - ma refer la atacuri respinse, sa vedem si noi, cei care atacam cine ne respinge asediul.
Asta se va rezolva vreodata?
Daca imi aduc aminte, cand s-a scris ca se va rezolva comertul in ghilda, cred ca a durat 4-5 luni de zile, pana cand nu a mai fost nevoie sa folosim PF
Acum, la fel?
Macar acum, nu s-a dat nici un raspuns, aveti o scuza, sau aveti un avocat in spatele vostru
O zi buna in continuare


Dupa fiecare update, am de suferit.
Am o "rasnita" de calculator, care functiona mai bine acum 2 ani, cand nu erau atatea update, atatea upgrade, pe baza de "fum", "fumuri", si alte prostii ale acestor indivizi care "umbla" la Joc.
De fiecare data trebuie sa fac tichet la suport, sa intreb cine mi-a respins asediul, cu toate ca atacam un sector liber.
Daca voua, celorlalti jucatori ai acestui joc, vi se pare normal sa puneti astfel de intrebari si sa primiti "anumite" raspunsuri, atunci, va urez spor la joc.
Se pare ca cei care "lucreaza" la acest joc, nu tin seama si de parerile jucatorilor.
Va urez o zi buna in continuare, spor la "joc"!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Sunt de acord cu fătzău, prea multe bug-uri și chestii inutile în joc...noi jucătorii suntem tratați ca niște fantome, dar oare părerea noastră chiar nu mai contează deloc?
Cât despre noul afișajul al misiunilor, sunt orbitoare, enervante și uneori obositoare de citit, nu mai sunt ca altădată...chiar îmi plăcea vechiul afișaj al misiunilor...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mulțumim pentru păreri. De fiecare dată când vi le exprimați în astfel de teme de joc, ele sunt transmise mai departe către dezvoltatorii jocului. De multe ori, însă, ele nu reprezintă și părerea majotirății jucătorilor. De asemenea, pioritarea în punerea lor în aplicare - dacă sunt propuse de majoritate și acceptate - este stabilită de către conducătorii jocului.
Aș mai ține să vă reamintesc încă un lucru. Orice joc InnoGames, indiferent de vechimea sa, este într-o continuă modificare. Tot timpul vor fi introduse lucruri noi, iar cele existente vor fi îmbunătățite, în concordanță cu voința majorității jucătorilor de pe toate serverele. Și, în cazul unora dintre noi, rezistența la nou ne oprește uneori din a recunoaște când ceva este mai bun/ușor/util/interesant. O zi frumoasă în continuare!
 

EboLLa

Member
@ walluso : iti trebuie premium si la san marco ...adica in loc de 90 colectari ,pt tine trebuie schimbat jocu la 150-200 de colectari ca sa nu mai fie "bug" :D
 

BraveWww

Well-Known Member
Mulțumim pentru păreri. De fiecare dată când vi le exprimați în astfel de teme de joc, ele sunt transmise mai departe către dezvoltatorii jocului. De multe ori, însă, ele nu reprezintă și părerea majotirății jucătorilor.

Sa intelegem ca majoritatea jucatorilor sunt incantati de fum,pasarici,iepurasi ce zburda prin ograda si nici nu observa cat asteapta sa dea 1 click pe "ajutor",de cate ori trebuie sa dea click pe o cladire pana colecteaza o data pentru ca apare indicatia cu minute inainte, etc. etc.
Daca defectiunile jocului sunt transmise dezvoltatorilor iar ei nu le rezolva luni de zile,imi pare rau,dar sunt incompetenti.
Cred ca FOE este un produs pus pe piata cu defectiuni,iar noi suntem consumatorii.
Cei care baga bani in acest joc pentru a-si gadila egoul ar trebui sa fie cei mai nemultumiti cumparand lucruri defecte.
 

DeletedUser7723

Guest
Uite la asta nu m-am gandit, dar nici raspuns concret de la support nu am primit!
A fost eternul ''Vom comunica mai departe''... si cam atat...
D1vule macar aici sa te mai bagi in seama ca pe joc, ioc... ''Asa-i romanul'', nu?
Apropos, mama ei de gramatica...
Andersenn ai beneficiat tu destul cu Cowoon de lucruri preferentiale, in locul tau as tacea malc!

...acum sa lasam polemica...

Consider ca a fost un Event de vara bun spre f bun! Cat despre buguri... intr-un final vor fi solutionate!
Atentie si la un alt lucru, noile chenare propuse spre FoE aduc a Elvenar! Si eu personal am incercat Elvenar si l-am lasat asa cum e! Riscati sa amestecati ciorba incorect!
Mai adaug un lucru! Ca orice joc, el are farmecul lui la inceput, apoi apogeul undeva la mijloc! Apogeul a fost undeva intre Progresista - Moderna! Trebuie avuta o atentie sporita in dezvoltarea lui, spre a nu mixa Elvenarul cu FoE! In caz contrar riscati sa pierdeti jucatori, cu astfel de ''imbunatatiri''!

O alta propunere e ca toti jucatorii banati din joc, dupa o perioada de timp sa fie stersi definitiv! Altfel te trezesti ca vorbesti cu fantomele... si se mai si ocupa spatiul pe atatea pagini inutil!
Iar o alta modalitate momentan, de a afla ca un jucator e banat definitiv, nu e din pacate!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3195

Guest
la mine nu s-a schimbat nimic la interfata...nici in misiuni, nici in cercetari. totul este neschimbat , este un bug sau...?
 

valy

Admin FoE România
Membru personal
Salut!
Noua caracteristica va fi activata la cateva ore dupa update.
O zi buna!
 

DeletedUser8009

Guest
Dar ce ati avut cu vechea interfata a misiunilor? Mi se parea mult mai normala si, poate surprinzator, mai usor de citit decat cea noua, dar in fine. Ceea ce e mai important e ca nu s-au rezolvat toate bug-urile. E un bug care face ca atunci cand apesi pe sageata sa dai mai departe la vecini (ghilda sau prieteni), timp de 2 secunde butonul "ajutor" se face gri nu mai poti sa il apesi.
 

DeletedUser5468

Guest
... E un bug care face ca atunci cand apesi pe sageata sa dai mai departe la vecini (ghilda sau prieteni), timp de 2 secunde butonul "ajutor" se face gri nu mai poti sa il apesi...

Tocmai, că ăsta nu e un bug, și cică mai degrabă tot o mică implementare de-a lor...

Eu am renunțat să mai dau aid, să m/f prietenii, deoarece merge foarte greu, și durează mult...acum doar ghilda o mai ajut, din când în când...De ce oare nu s-a putut lăsa ca la început butonul aid(ajutor), să poți da în doar 5 minute( nu în 25 ca acum)ajutor la prieteni și ghildă?
 

DeletedUser7723

Guest
Salut!
Noua caracteristica va fi activata la cateva ore dupa update.
O zi buna!

Sper sa moara asa ''caracteristica'' sa nu mai fie afisata...

Are dreptate si ManagerMihai88 cu butoanele gri, e enervant!
In mod normal ca tot traim democratic nu?... ar trebui supuse la vot astfel de schimbari, propuse pe un server unic, atentie nu Beta... si supuse la vot! Cei din FoE ar avea de invatat din lucru asta, daca tot se cheama joc de echipa nu?
Aici doar se impune, si atat!
 

DeletedUser7305

Guest
Buna ziua ,
Motivarea "la buton" dureaza mai mult. Trebuia sa se rezolve doar partea cu "saritul" la inceputul listei de vecini cand dadeam ajutor, nu sa se implementeze acest lucru.
Noua fereastra a misiunilor, nu e deloc atractiva , ci total enervanta-e prea mare si ma dor ochii cand deschid fereastra misiunilor-se putea mentine vechea ferestra . Faptul ca poti vedea ce ai rezolvat din misiune si sa primesti premiile intr-o singura fereastra este insa buna.
Vizualizarea cladirilor -apasand pe ? langa numele erei , nu functioneaza la mine-adica la mine nu se vede semnul intrebarii , din cauza formatului ecranului laptopului meu.Eu vad oricum , doar partea de jos a numelui Erei cand intru pe cercetari, asa ca nu imi pot da cu parerea despre aceast lucru.
Zi buna.
 

DeletedUser668

Guest
Buna ziua
Nu numai butonul de "ajutor" dureaza mai mult... la mine dureaza ma imult si cand pozitionez armata... si cand vreau sa schimb armata... si tot ce este legat de razboi
In schimb, am "fumuri", Fluturasi" si altele ca le-am si uitat cate mai sunt
Si folosesc la nivel minim, ca sa pot sa ma descur intr-o lupta
De exemplu: daca pun asediu si sunt respinse, nu am reusit, aproximativ de 2-3 luni de zile sa pun asediul inapoi, mereu sunt invins la aceatsa "proba"
Dar e totul bine, operatorii, adminii, smecherii... stiu sa trimita advertismente. :)
Va doresc o zi buna in continuare!
 

DeletedUser9209

Guest
Ce inseamna majoritate daca noua nu ne place chenarul urat de la misiuni?
Cati trebuie sa ne exprimam ca sa reveniti la vechiul design?
Chenarul nou nu se integreaza deloc in grafica jocului.
Cine l-a gandit in halul asta?
 

DeletedUser668

Guest
Majoritatea = Operatori, admini si altii care fac parte din echipa
Dar echipa FoE a facut macar un studiu, un sondaj? Sunt oameni bolnavi, sunt oameni care nu vad toate culorile.Sunt oameni mai bolnavi ca mine, care joaca acest joc.
Inca odata: Echipa FoE a facut studiu, a facut sondaj?
Nu a facut
Echpa FoE de pe forum stie sa dea advertismente
Explicatii nu au.
Exista cumva vreo o rubrica pentru: De ce nu vad cine ma ataca, cine imi respinge asediile?
Daca exista, va rog mult de tot da imi scrieti si mie unde exista aceasta rubrica
Exista rubrica: Nemultumire la raspunsurile de la suport?
Daca exista asa ceva, va rog sa imi scrieti si mie.
Multumesc, o zi buna in continuare
 
Sus