Discuții despre versiunea 1.93

DeletedUser9718

Guest
O problema la piata:
Listele derulante nu mai raman in ultima pozitie (lasata de utilizator) si daca dorim sa facem oferte pentru bunuri din toata era respectiva (adica pe rand, unu cate unu) trebuie sa tragem de fiecare data cu cursorul sau sa facem scrol catre acea ultima pozitie (cazul meu - duce cursorul la bunurile din viitor). este obositor cand vrei sa faci mai mult de una-doua oferte.
 

Coryllus

Well-Known Member
Subscriu, foarte bun update-ul, dar ar fi si mai bun daca butonul de cladiri legendare ar putea fi accesat si din bara pentru vecini, prieteni, membrii ghidei si din clasamentul global.
 

Sonarvi

Well-Known Member
am obs o chestie mai enervanta (nu stiu daca e doar la mine). in lista de legendare ale unui jucator, scrollul merge foarte greu (adica trebuie sa rotesc de rotita de la mouse pana fac scurta ca sa ajung la ultimele cladiri din lista)
 

DeletedUser6853

Guest
Nu se mai poate vizita un jucator decat daca este prieten, vecin sau membru in ghilda. Stiti cum poate fi totusi vizitat altcineva?
Nu se mai poate vizualiza o legendara a cuiva care nu este prieten/vecin/membru in ghilda. Aveti vreo solutie alternativa?
 

Coryllus

Well-Known Member
Nu se mai poate vizita un jucator decat daca este prieten, vecin sau membru in ghilda. Stiti cum poate fi totusi vizitat altcineva?
Nu se mai poate vizualiza o legendara a cuiva care nu este prieten/vecin/membru in ghilda. Aveti vreo solutie alternativa?
Se poate vizita daca faci click pe poza jucatorului
 

Coryllus

Well-Known Member
am obs o chestie mai enervanta (nu stiu daca e doar la mine). in lista de legendare ale unui jucator, scrollul merge foarte greu (adica trebuie sa rotesc de rotita de la mouse pana fac scurta ca sa ajung la ultimele cladiri din lista)
Pai nu dai de rotita mouse-ului, apesi pe scrolul din dreapta ferestrei si tragi in jos ;)
 

DeletedUser6853

Guest
Se poate vizita daca faci click pe poza jucatorului
Singurul loc unde poti gasi alti jucatori este in Clasamentul global.
Daca fac click pe poza (mica) a jucatorului imi da urmatorul meniu:
Scrie Mesaj
Adauga la Prieteni
Invita in Ghilda
Ignora
Cum poti sa-l vizitezi?

Si revin si cu intrebarea: cum poti vizita Legendara unui jucator care nu e vecin/membru in ghilda/prieten?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
"Daca fac click pe poza (mica) a jucatorului imi da urmatorul meniu:
Scrie Mesaj
Adauga la Prieteni
Invita in Ghilda
Ignora
Cum poti sa-l vizitezi?"

Dând click pe portretul acestuia din acel meniu.
 

DeletedUser6853

Guest
"Daca fac click pe poza (mica) a jucatorului imi da urmatorul meniu:
Scrie Mesaj
Adauga la Prieteni
Invita in Ghilda
Ignora
Cum poti sa-l vizitezi?"

Dând click pe portretul acestuia din acel meniu.
Multumesc! Acum am vazut: dand click pe portretul jucatorului din stanga acelui meniu. :)
 
salut

inainte de update, intram pe legendara mea, click pe donator si apoi aveam posibilitatea de vizita.
acum, nu mai exista aceasta.

se poate reintroduce? sau macar sa apara meniul de cladiri legendare, similar cu meniul de mesaje?
 

valy

Admin FoE România
Membru personal
Da cursorul mouse-ului pe poza, o sa vezi o schimbare
Screenshot_10.jpg
 

DeletedUser1080

Guest
1. "Uneori, jocul se bloca la trecerea prin epoci în harta GvG. Acest lucru nu ar trebui să se mai întâmple."
Problema persista in continuare. Dupa fiecare harta vizitata, trebuie dat refresh ca sa nu se blocheze la urmatoarea. :(


2. Noul buton "Cladiri Legendare" care apare in lista atunci cand dam click pe avatarul unui alt jucator cu care dialogam este foarte util.. din pacate a fost eliminat butonul "Viziteaza" care era si el la fel de util. Spre exemplu, cand un coleg/prieten/vecin solicita o motivare/finisare,se putea da click pe avatar, apoi "Viziteaza" si se ajungea foarte usor in orasul respectivului. Acum trebuie sa pierdem timp in plus sa-l cautam pe cel care solicita m/f, prin meniurile de jos si abia apoi il putem vizita.
 

valy

Admin FoE România
Membru personal
2. Noul buton "Cladiri Legendare" care apare in lista atunci cand dam click pe avatarul unui alt jucator cu care dialogam este foarte util.. din pacate a fost eliminat butonul "Viziteaza" care era si el la fel de util. Spre exemplu, cand un coleg/prieten/vecin solicita o motivare/finisare,se putea da click pe avatar, apoi "Viziteaza" si se ajungea foarte usor in orasul respectivului. Acum trebuie sa pierdem timp in plus sa-l cautam pe cel care solicita m/f, prin meniurile de jos si abia apoi il putem vizita.

Dând click pe portretul acestuia din acel meniu.
Screenshot_10.jpg
 

DeletedUser1080

Guest
Dând click pe portretul acestuia din acel meniu.
Screenshot_10.jpg
Imi cer scuze, dar nu inteleg ce ai vrut sa-mi explici. Eu spuneam ca nu mai poti vizita pe cineva direct din sistemul de mesagerie (lucru extrem de util atunci cand respectivul solicita motivare sau finisare pe o anumita cladire).
 
Sus