Discuții despre viitoarele îmbunătățiri la GvG

DeletedUser8485

Guest
un mare like foe pt aceste imbunatatiri pe gvg, va fi mai atractiv gvg-ul cu scuturi care tin 4 h nu 24 h si se va putea face gvg la orice ora nu doar la vechiul reset 20.00. si mai ales e misto ca nu se mai pot utiliza sulitasi pe all ages. o sa vedem cum mai fac pct pacanarii care pacaneau pe all ages fara niciun stres nederanjati de nimeni. sper sa le bage si cate 1-2 santinele automat la sectoarele cedate pe all ca sa nu mai dea blana cu 8 baterii de rachete

*ar trebui sa mai faceti o schimbare pe gvg care sigur va atrage mai multi jucatori pe gvg si anume sa nu se mai poata bloca anumite zone pe gvg daca sunt cedate la npc cum e la moda acuma pe all ages, o guilda care se crede mai smechera blocheaza jumate de harta all ages(zona din dreapta) iar celalalte guilde nu mai pot intra in acea zona din cauza ,,surematiei,, acelei guilde. daca nu veti modifica acea optiune nu veti vedea activitate mare pe gvg
 

DeletedUser10245

Guest
Sunt doua aspecte care par sa imbunatateasca experienta pe GvG, respectiv focalizarea camerei si bifa de confirmare.
Restul insa, vor schimba ceea ce stim despre GvG in altceva. Nenumaratele tichete depuse pentru sesizarea erorilor intalnite in GvG erau facute pentru solutionarea acelor erori, nu pentru a transformarea GvG-ului.
Un calcul la 4 ore va rezolva problema aglomerarii serverului la ora 20.00, insa pastrand eliberarea sectoarelor si mutatea capitalei la 24 ore duce la schimbarea totala a jocului. Alt gen de strategie, alta abordare. Acelasi lucru face si inlocuirea trupelor, in mod aleator, pe sectoarele eliberate.
Nu ma incanta schimbarile de structura ce vreti sa le faceti. Pana la urma jucatorii de Foe sunt in mare parte oamenii cu job-uri. O sa va adresati altei categorii de varsta!
 

DeletedUser10245

Guest
Cat despre pacanele, haideti sa ne imagima asa: eu imi pun 50 cazarmi din fier (ca din bronz nu se mai accepta trupe), umplu 30 sectoare cu trupele din acele cazarmi, le eliberez, si dupa 4 ore atac trupe din ultima era? O sa moara de fericire cei care pacanesc :)
 

DeletedUser8485

Guest
Cat despre pacanele, haideti sa ne imagima asa: eu imi pun 50 cazarmi din fier (ca din bronz nu se mai accepta trupe), umplu 30 sectoare cu trupele din acele cazarmi, le eliberez, si dupa 4 ore atac trupe din ultima era? O sa moara de fericire cei care pacanesc :)

*nu cred ca va fi asa, daca ai pus unitati din epoca fier la sectoarele all ages cedandu-le la npc vei gasi tot unitati fier dar nu din acelasi tip, combinat vei gasi
 

DeletedUser10245

Guest
*nu cred ca va fi asa, daca ai pus unitati din epoca fier la sectoarele all ages cedandu-le la npc vei gasi tot unitati fier dar nu din acelasi tip, combinat vei gasi


Reducerea profitabilității la punctajul obținut prin „păcănele”
Pentru a combate luptele doar pentru puncte, odată ce un sector este eliberat, toate unitățile care au fost plasate acolo vor fi înlocuite cu unități aleatorii NPC din era sectorului. În harta pentru toate epocile, unitățile vor fi înlocuite cu unități din epoca maximă.
 

DeletedUser8633

Guest
navlus nu mai vorbi ca tu nu shtii ce e ala gvg .... cum sa faceti scuturile la 4 ore dar eliberarile si mutarea de capitala la o zi ? si scrie clar ca o data eliberat un sector de pe harta cu medalii se vor inlocui cu armate din era maxima .. deci acordati dreptul de pacanele la toata lumea faceti voi cinste cu armatele .... va rog incercati sa imbunatatiti gvg`ul cu oameni care inteleg ce e ala gvg .... vreti sa faceti scuturi la 4 ore faceti scuturi la 4 ore ... dar daca faceti asta intelegeti in primul rand ce reprezinta scutul .. intelegeti ce e aia tactica de gvg .. cu mutarea de capitala la fel .... practic o data ce scutul meu cade la 4 ore ... nu am ce sa fac cu sectorul ala timp de 20 de ore ca sa il apar decat sa stau pe harta .... daca vreti sa imbunatatiti ... ganditi inainte sa schimbati ... pt ca cei mai activi jucatori de foe vor disparea ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8633

Guest
asta cu scuturi la 4 ore vine de la Battleground`ul ... dar v-ati gandit ca ala e si pe telefon ? ati descoprit cum sa bagati gvg pe telefon si vreti sa ne faceti vreo surpriza ? intelegeti gvg`ul intainte sa il modificati
 

DeletedUser8485

Guest
navlus nu mai vorbi ca tu nu shtii ce e ala gvg .... cum sa faceti scuturile la 4 ore dar eliberarile si mutarea de capitala la o zi ? si scrie clar ca o data eliberat un sector de pe harta cu medalii se vor inlocui cu armate din era maxima .. deci acordati dreptul de pacanele la toata lumea faceti voi cinste cu armatele .... va rog incercati sa imbunatatiti gvg`ul cu oameni care inteleg ce e ala gvg .... vreti sa faceti scuturi la 4 ore faceti scuturi la 4 ore ... dar daca faceti asta intelegeti in primul rand ce reprezinta scutul .. intelegeti ce e aia tactica de gvg .. cu mutarea de capitala la fel .... practic o data ce scutul meu cade la 4 ore ... nu am ce sa fac cu sectorul ala timp de 20 de ore ca sa il apar decat sa stau pe harta .... daca vreti sa imbunatatiti ... ganditi inainte sa schimbati ... pt ca cei mai activi jucatori de foe vor disparea ...

*marele maestru gvg-ist juanito care pe dinegu profita de smecheria care blocheaza juma de harta all ages, normal ca nu iti convine ca sa nu se mai innegreasca zona de debarcare din dreapta pt ca dupa nu mai esti cu guilda pe locul 1, nu? daca scuturile pica din 4 in 4 h cei cu sectoare multe care nu sunt pe faza pierd toate sectoarele in mai putin de 24 h. dupa fiecare 4 h poti lua sectoarele care erau invecinate cu scuturile si avansezi, cum sa nu fie super misto juanito? va fi excelent, va fi pe placul la toti jucatorii nu doar la 60-70 care stau in guilda de pe locul 1 si zic ca nu au adversar
 

DeletedUser8633

Guest
navlus .. tu la ora 20 imi trimiteai mesaje sa iti pun la legendare .... gvg`ul nu e pentru toti .. si s-au plans de multe ori ca sunt foarte multi care nu il inteleg ... prin ceea ce vor sa faca vor elimina tactica si strategia din gvg ... si vor pierde pe oameni care inteleg gvg`ul .. si vor castiga pacanisti ca tine ... eu am facut ghilda asta de la 0 daca am ajuns la 60-70 e ca am muncit ... fa si tu ce am facut eu ... daca esti capabil .. daca nu vedeti-va de battle ground ca repet .. esti din alta poezie .. nu ai treaba cu gvg`ul ...
 

DeletedUser8485

Guest
juanito, gvg-ul a fost pt toti atata vreme cat a fost echitabil, cand ati inceput sa va folositi de un avantaj dat aiurea de joc cu innegritul zonei de debarcare de pe all ages in partea dreapta, atunci a inceput sa dispara din joc o parte mare din gvg-isti. aia care nu mai joaca gvg acuma nu inseamna ca nu stiu gvg, pur si simplu nu le place formula in care a ajuns dar cu siguranta le vor placea aceste noi modificari si le va placea si mai mult cand nu se va mai innegri acea zona de debarcare

*doar ciudosii si ofticosii nu sunt de acord cu aceasta noua optiune si fiti sigur ca daca va plangeti la suport cu tichete cum ati facut cand au bagat constelatia nu vezi avea succes, modificarea asta tot va fi bagata fie ca va place fie ca nu. foe e pt cei care se adapteaza si accepta toate schimbarile facute de dezvoltatorii jocului. cine nu face fata are optiunea de delete si ii indemn sa o foloseasca decat sa se planga in tichete sau pe aici pe forum

off topic: *si juanito lasa amaraciunea, m-ai ajutat la cateva nivele pe d la dom dar nu mereu si am ajutat si eu destui pe care ii ai acuma in guilda pe d si o gramada de ep toate serverele. cand ajuti pe cineva nu trebuie sa ii scoti ochii dupa cum vrei sa faci tu acuma. eu inteleg ca pe tine te va afecta aceasta schimbare ca nu vei mai domina harta all ages pe dinegu, iti vei pierde avantajul din start. consoleaza-te ca asa se va intampla si cu guildele dominante de pe arvanhall, brisgard, cirgard si dinegu. va deveni mai echilibrat gvg-ul si mai atractiv. apropo juanito vezi ca ai destui pacanari si tu in guilda care faceau pacanele garla in acea zona blocata de voi, ce or sa mai planga aia, nu? dar ai suficiente batiste ca sa le dai alora sa nu iti inunde guilda
 

DeletedUser8633

Guest
ok ai dreptate ... dar daca ma folosesc de treaba cu inegritul hartii ... de ce nu o inchid toata ? pentru ca mai exista o zona de debarcare .. si daca mai exista o zona de debarcare .. de ce nu imi spargi scuturile si ma scoti de acolo ? ... eu nu vorbesc in numele meu .. eu vorbesc in numele gvg`ului .. ce vor sa faca ei distrug orice fel de aparare pentru orice ghilda .. ca poate nu sunt eu in aparare .. si e alta ghilda in aparare .. cum se apara ghilda aia ? se creeaza un dezechilibru intre aparare si atac .... eu nu vorbesc de A de B de C de D sau de E ... eu vorbesc de gvg .. navlus te rog frumos .. evita sa te contrezi cu mine pe subiectul asta ... lasa sa vorbeasca oameni care shtiu ce e ala gvg ... ca si asa cu noua regula rup ghilda in 2 si imi fac scuturi una alteia si tot o sa va plangeti pe forum ca am blocat harta .... eu vorbesc de gvg in general daca nu intelegi nu te mai baga ... se va creea dezechilbru total intre atac si aparare .... si asta doar ca sa isi rezolve ei problema calculului zilnic .. nu o face pentru nimeni altcineva decat sa isi rezolve problemele lor .... pentru ca problema lor cea mai mare este gvg`ul ,mai precis calcul zilnic cand se shtie foarte bine cum se blocheaza la foarte multa lume ..... daca se va instaura regula asta in maxim 2 ani gvg va disparea si lumea se va muta pe battleground care e facut pe platforma noua si o pot administra mai usor .... cum ziceam nu e vorba de mine sau de ghilda mea ... e vorba de gvg .. intelege gvg`ul si apoi vorbeste despre gvg .. pentru ca tu nu vorbesti de gvg ... gvg inseamna GHILDA versus GHILDA ... si nu e singleplayer ...
 

DeletedUser11905

Guest
poate fi modificat si la 2 ore ca tot bataie mancati, dimpotriva... va fi si mai mare frustrarea pe voi ca acum in loc sa luati bataie doar la ora 20:00... veti lua bataie din 4 in 4 ore. nu stiu de unde impresia ca daca e mai des e si mai bine pentru voi, va lasati de servici, scoala si toate activitatile din RL ca sa stati pe foe si din 4 in 4 ore sa luati bataie...ganditi inainte sa vorbiti... all ages e inchisa pentru ca nu sunteti capabili sa va formati o echipa gvg... la orice hop va certati, imprastiati, renuntati si toate cele... aceasta POSIBILA schimbare nu e nici pe departe o idee buna pentru voi.invatati sa fiti o echipa, fiti uniti si ramaneti uniti si la rau... nu numai la bine.
legat de subiect... o idee incredibil de proasta... mai ales interzicerea sulitelor, de parca arcasi din epoca fierului nu se pot pune.
sau pacanitul? ca schimbati trupele de pe sectorul eliberat in trupe din marte? pai il umplu cu arcasi din fier si il eliberez, profit pur fara sa afectez culesul alcatrazului pentru campioni rezumandu-ma la recrutat doar trupe bune.
app, aici e valabil si la sectoarele din all de granita ce se refac... cati din voi puteti bate marte full auto ?
veti scoate limba si sta pe butuci in 2 saptamani ca nu aveti cu ce sa atacati vs trupe de marte, la sulite macar puteati da toti.
genial de stupid, nu aveam curaj sa ies cu ideile astea.
 

DeletedUser12544

Guest
Eu cred ca echipa Foe vrea mai multe tickete decat are pana acum :)) pentru ca alta explicatie nu imi gasesc. Deoarece persoanele care au fustrari in acest joc, si le vor amplifica mult mai rau decat le au in acest moment,vazand ca isi vor lua bataie din 4 in 4 ore. Pentru ca lor nu le trece prin minte ca defapt gvg este un joc de echipa. Ok daca schimbati gvg-ul mai bagati inca o cladire legendara care sa dea trupe.Adica un frate pt Alcatraz. Oricum nici o idee expusa pt asa zisa schimbare de Gvg nu este stralucita. O sa fie doar mai mult bocit pe global. Atata tot si eventual o sa se lase multi de joc...si uite asa va bate vantul in Gvg...de o sa ajunga o ghilda sa se sparga in 2 si sa se bata intre ei din plictiseala pe care voi o implementati.
 

DeletedUser8485

Guest
ok ai dreptate ... dar daca ma folosesc de treaba cu innegritul hartii ... de ce nu o inchid toata ?

*pt ca nu o poti inchide toata, exista o mica portiune unde trebuie sa faceti scut ca sa nu intre alte guildei in zona innegrita din partea dreapta care e blocata. aveti aproape 2 ani de cand ati inceput sa aplicati tactica asta cu innegritul sectoarelor pe all ages, pana atunci se putea debarca usor si in partea dreapta si era alt gvg, erau multi jucatori activi pe gvg. acuma ati ramas cativa( cca 100 gvg-isti activi pe fiecare server, poate chiar mai putini) si va dati experti pe gvg de parca altii nu ar stii gvg. repet: aia care nu frecventeaza gvg-ul des o fac pt ca nu sunt de acord cu structura actuala a gvg-ului nu pt ca nu ar sti sa joace gvg cum ai tu impresia juanito.
*cand au dat anuntul foe, normal ca m-am bucurat pt aceasta optiune pt ca e benefica si va avea un impact pozitiv pt jucatori si mi-am exprimat parerea in acest topic fara a ataca pe cineva, apoi ai trecut tu juanito cu atacuri la persoana ca nu as sti gvg si ti-am raspuns la contra verbala cu argumente. ar fi trebuit sa iti exprimi parerea juanito direct legat de subiect fara a ataca mesajul meu dar tu nu, oricare nu are aceeasi parere cu a ta iti e inamic, nu? ne contram verbal in continuare intr-un mod pertinent si fiecare isi amplifica punctul de vedere cum doreste

eu vorbesc de gvg in general daca nu intelegi nu te mai baga ... se va creea dezechilbru total intre atac si aparare
*dezechilibru a fost pana acuma pe gvg, pe fiecare server exista cate o guilda si toti jucatori activi pe gvg v-ati dus in acea guilda ca sa va luptati cu cine? cu aia care nu prea intra la gvg? acuma picand scuturile din 4 in 4 h nu veti mai detine suprematia pe gvg si va fi echilibrat gvg-ul si va atrage jucatorii sa intre mai activ pe gvg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8633

Guest
ce legatura are felul in care se administreaza o ghilda sau alta ... cu gvg`ul ... tu nu vezi ca tu vorbesti din frustrari ? nu din cunostiinte ? aici vorbim de gvg nu de cum migreaza jucatori ... cati jucatori sunt intr`o ghilda sau alta .. asta tine de conducerea fiecarei ghilde ... ce treaba are una cu alta .... sunt membru pe forum de 5 ani .. e prima data cand scriu si o fac pentru ca e important .. nu faceti din frustrarile voastre fata de mine subiect de conversatie pe forum .... cum pot sa raman indiferent cand spuneti ca scuturile vor cadea din 4 in 4 ore ... si eliberarile cu mutatul capitalei la o zi ... va dati seama ce faceti pentru tactica nu va mai fi nici o tactica .. o sa aram hartile de la un cap la altul pana ramnem fara trupe
 

DeletedUser12054

Guest
daca tot ne batem din 4 in 4 ore sa culegem si alcatrazul din 4 in 4 ore asa ca sa nu ramanem fara armata
 

DeletedUser8485

Guest
ce legatura are felul in care se administreaza o ghilda sau alta ... cu gvg`ul ... tu nu vezi ca tu vorbesti din frustrari
*eu frustrare? ce frustare am eu mai? pt ca ma bucur ca va ofticati voi care sunteti in guildele de pe locurile 1 inseamna ca sunt frustrat? jocul trebuie sa fie distractie, nu? cine plange mai cu lacrimi de crocodil din cauza ca se vor baga aceste modificari? nu tu juanito? deci cine e frustratul dintre noi 2? cine a deviat de la subiect si a facut primul atac la persoana ca nu stiu gvg, ai facut atac pt ca te simti afectat de aceasta schimbare. afectat= si frustrare, nu? te simti afectat de schimbare juanito si parca te vad disparut din joc dupa ce baga optiunea noua pt ca va fi prea mult pt tine de suportat. doar cei puternici si care accepta schimbarile dezvoltatorilor jocului rezista pe acest joc cu fata senina fara plangeri cum faci tu juanito

*doamna simona, ne scuzi de off topic, insa a cam devenit disputa personala din cauza acestui juanito care nu a fost in stare sa comenteze pe subiect si m-a provocat verbal pt ca el nu accepta alta parere contra diferita de a lui. oricine se exprima contra la ce crede el ii e inamic probabil, uita ca e doar un joc si fiecare are dreptul sa isi exprime parerea. el ma confunda cu guilda iluminati de pe dinegu de unde a recrutat el multi jucatori gvg-isti si asa si-a format echipa de locul 1. prin ce am scris eu aici nu reprezint guilda iluminati, pe dinegu nici macar nu fac gvg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10588

Guest
Ba da , sa faca resetul din 4 in 4 ore sa intre si altii care nu pot ajunge la ora 20:00 ca e o ora foarte tampita si ba da , sa scoata sulitele sa nu mai faceti scuturi pe plaja asa ieftin. ( Baietii grei de pe A , C si D )
Dacii se vor descurca si cu reset din 4 in 4 ore , ei faceau ture de noapte sa pazeasca harta , n-ar fi o problema. Cat despre GvG , ce ii juanito? Iti da cu eroare daca vor implementa schimbarile astea si n-ai alta tactica? O schimbi ca esti mare strateg, ce ii asa greu?

Deasemenea , ati putea remedia si problema cu plateste si pozitioneaza. Sa nu mai poti ramane cu fereastra deschisa odata ce este pus asediul , asa ar fi normal. Sa primesti eroare precum ca asediul a fost pus deja si ar fi super ok .

Cat despre tovarasii daci , asta e. Incetati sa mai plangeti si luati si jucati Forge of Empires, nu bibilica.

@navlus , lasa-l pe amicul nostru ca asa e el , cu nasul pe sus.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus