Discuții despre Viitorul Arctic - partea a II-a

altul03

Active Member
Pt. mine vad ca si acest joc incepe usor dar sigur sa inceapa a necesita din ce in ce mai mult timp , am mai intalnit acest lucru si la alt joc online care il mai joc , eu inteleg ca e nevoie mereu de adaugat cate ceva nou dar nu stiu cum se face ca din ce in ce mai mult se face sa fi nevoit sa stai din ce in ce mai mult oline , parerea mea personala e sa se faca ceva in reducerea timpului pt. joc , dar asa cum scriu eu aici nu stiu cat de mult se va lua in considerare .
 

BraveWww

Well-Known Member
Pentru inceput pare interesant:)
Mai greu este dupa ce dai click pe port sa citesti scrisul alb pe fond alb
 

DeletedUser2110

Guest
Ar fi interesant ca și produsul Promețiu să poată fi jefuit!
 

BraveWww

Well-Known Member
Cred ca este un bug.
La fortareata scrie: Armura reactiva (Nu poate primi mai mult de 3 pierderi per atac)
Avand 10 "vieti" aritmetic ar trebui sa moara dupa 4 lovituri dar moare dupa 2.
Am testat in atac si aparare.
 

DeletedUser8516

Guest
Salut Brave,
Te rog sa faci un ticket pentru verificari suplimentare.
Multumim de raportare !
 

DeletedUser4808

Guest
am inceput sa produc prometiu, din start mi se pare un pic pretul cam mare, adica dublu, trei membrii ai echipajului inseamna 75 bunuri din viitorul arctic plus 50 din aceiasi era reparatia vaporului, total 125 bunuri la un transport de prometiu de aprox 60 buc, poate se transmite developerilor de la inno aceasta parere, mai ales ca indiferent de server sau tara nu cred ca e cineva foarte incantat de aceasta rata de schimb, si daca tot se transmite sau nu aceasta doleanta poate le reaminteste cineva developerilor ca in inventar exista un buton/functie-Daruri care nici acum dupa 4 ani nu este activa desi ar fi foarte utila, am putea sa facem schimb de cladiri pe care le avem in inventar, iar in incheiere daca tot am facut niste sugestii nu ma pot abtine sa nu reamintesc situatia fantanilor care se spune ca dau diamante ocazional si aleatoriu, dar de fapt nu prea dau, cand aveam 1-2 fantani i-mi spuneam ca or sa pice rar, asta e, dar atunci cand ai 10 si pica la fel nu ai cum sa nu te gandesti ca poate e altceva la mijloc, de programare, etc, va multumesc anticipat
 

DeletedUser9709

Guest
Foarte frumoase si interesante detaliile noi din Viitorul Arctic ! Mii de multumiri si felicitari intregii echipe !! ;);)
 

BraveWww

Well-Known Member
Cred ca este un bug.
La fortareata scrie: Armura reactiva (Nu poate primi mai mult de 3 pierderi per atac)
Avand 10 "vieti" aritmetic ar trebui sa moara dupa 4 lovituri dar moare dupa 2.
Am testat in atac si aparare.
Sunt dator sa revin cu detalii.Testele pe care le-am facut au fost cu lansatoare electromagnetice care mai tarziu am vazut ca ignora orice abilitati in aparare ale adversarului,deci si armura reactiva.Contra oricarui alt tip de arma pierderile sunt conform descrierii,max. 3 per lovitura.
CONCLUZIA:folositi-le cu incredere,sunt BETON:)
 

DeletedUser2110

Guest
am inceput sa produc prometiu, din start mi se pare un pic pretul cam mare, adica dublu, trei membrii ai echipajului inseamna 75 bunuri din viitorul arctic plus 50 din aceiasi era reparatia vaporului, total 125 bunuri la un transport de prometiu de aprox 60 buc, poate se transmite developerilor de la inno aceasta parere, mai ales ca indiferent de server sau tara nu cred ca e cineva foarte incantat de aceasta rata de schimb, si daca tot se transmite sau nu aceasta doleanta poate le reaminteste cineva developerilor ca in inventar exista un buton/functie-Daruri care nici acum dupa 4 ani nu este activa desi ar fi foarte utila, am putea sa facem schimb de cladiri pe care le avem in inventar, iar in incheiere daca tot am facut niste sugestii nu ma pot abtine sa nu reamintesc situatia fantanilor care se spune ca dau diamante ocazional si aleatoriu, dar de fapt nu prea dau, cand aveam 1-2 fantani i-mi spuneam ca or sa pice rar, asta e, dar atunci cand ai 10 si pica la fel nu ai cum sa nu te gandesti ca poate e altceva la mijloc, de programare, etc, va multumesc anticipat
...absolut corect,dar nici un personaj ,dintre cele citate,nu va schița o încercare de răspuns... și este,cel puțin, jenant că sugestii sau nemulțumiri ale jucătorilor sunt tratate cu indiferență!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Așa cum am specificat de multiple ori pe acest forum, echipa FoE România nu este în măsură să facă modificări de ordin tehnic. Unul din rolurile noastre este să transmitem feedback-ul vostru mai departe, către echipa din Germania, care ia decizii și aplică modificările pe care le consideră de cuviință, și care răspund cerințelor/dorințelor majorității jucătorilor. Dacă nu răspundem, nu înseamnă că nu citim/transmitem mai departe.
 

DeletedUser1080

Guest
...nu ma pot abtine sa nu reamintesc situatia fantanilor care se spune ca dau diamante ocazional si aleatoriu, dar de fapt nu prea dau, cand aveam 1-2 fantani i-mi spuneam ca or sa pice rar, asta e, dar atunci cand ai 10 si pica la fel nu ai cum sa nu te gandesti ca poate e altceva la mijloc, de programare, etc...
Imi cer scuze, dar tin sa te contrazic. Am 25 fantani pe cele 4 lumi de joc si, in medie, prind diamante cam de 5 ori pe luna; asta inseamna ca o fantana ofera 50 diamante o data la 5 luni. Poate ca nu e mult, dar e mai bine decat deloc. Pana la urma, diamantele au fost gandite si introduse in joc pentru a fi cumparate cu bani reali. Daca s-ar castiga diamante foarte usor, nu le-ar mai cumpara nimeni; iar dezvoltarea si intretinerea jocului, costa (destul de mult).
 

DeletedUser2110

Guest
știe cineva unde se contabilizează Promețiu după terminarea cercetărilor actuale?
 

DeletedUser8516

Guest
Prometiul va fi disponibil in inventar. Momentan acesta foloseste doar la cercetari.
 

DeletedUser2110

Guest
Primarie-Bunuri-Bunuri speciale. Insa la ce le putem folosi ?
...ms. navoda...eu îl iau acasă,se pot face clătite cu Promețiu:)

și,lăsând gluma,este posibil să fie necesar la Baze arctice...
 
Ultima editare de un moderator:
Sus