Discuții despre Viitorul Arctic - partea a IV-a

V. Merlin

Active Member
Am intrat pe cimpul de lupta cu artileria cu plasma si am avut neplacuta surpriza sa constat ca formatia de drone nu poate fi atacata si din aceasta cauza intreb, este corect ceea ce se intimpla sau este cumva un bug ?
Deasemeni am constatat cu ocazia introducerii celei de a patra parte din viitorul arctic ca s-a scazut puterea de aparare a armatei pusa pe oras, este corect sau de asemeni este o gresala de joc ?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
 

DeletedUser9711

Guest
Artileria cu plasam din pacate nu poate ataca unitatile care zboara (elicopterul de atac din contemporana, dronele din maine,viitor si viitorul arctic).
Ea are alte abilitati: val de caldura si explozie
 

maketi

Well-Known Member
Din pacate artileria cu plasma e o dezamagire totala , eu nu inteleg totusi o chestie artileria are aproape acelasi atac si aceasi aparare ca si lansatorul electromagnetic , bonus vs unitati grele , cum este posibil ca pentru a distruge un tanc din viitor trebuie sa trag de 3 ori cu artileria si 1,5 ori (2 ori ) cu lansatorul asta daca nu prind lovitura critica ? , iar in aparare lansatorul rezista la 3-4 atacuri din partea unui soldat cu exoschelet si artileria nu rezista la 2 (1,5 )din prima lovitura mi-a luat 6-7 linii de viata , iar testul acesta l-am facut astazi si nu inainte de a se micsora bonusuriile pentru lansatorul electromagnetic .
 

V. Merlin

Active Member
Orasul era si este aparat in continuare de 8 lansatoare electromagnetice care avea pina de curind apararea 1280 si ieri am constatat ca este la 970, deaceea am pus a doua intrebare mai sus.
 

DeletedUser9275

Guest
asalut ,este primul mesaj aici ,si dupa cum progresez in noua era ,cred ca si ultimul cum este posibil ca dupa constructia a saai 3sau patru trei cazemate noi bonusul pe atac si aparare sa ramaina acelasi ,cu trupe cu bonus 100 la suta sa nu bati trupe cu 30 la suta aparare sa diminuati lansatoarele dupa ce am investit diamante in ele ,de nu mai folosesc la nimic sa nu mai poti extinde suprafata orasului decit pe diamante sa ai 3sau 4 fintinti ale dorintelor si sa primesti o sigura data 50 de diamante in 3 ani de joc. jocul adevenit prea stufos si neprietenos cu jucatorul care doar vrea sa se relaxeze ,nu sa faca performanta .o zi buna va doresc
 

DeletedUser3513

Guest
Da, din pacate cu ultimele modificari jocul a devenit prea solicitant. Cu toate bonusurile de atac si aparare pe care le-am cladit in ani, unitatile nu mai valoreaza nimic, nu mai poti da lupte fara sa cumperi bonus din taverna, abia termin niv 2 la expeditii. Din pacate sau poate din fericire pt timpul meu liber, cred ca a venit vremea sa pun capat capitolului FOE...
 

DeletedUser2110

Guest
Da, din pacate cu ultimele modificari jocul a devenit prea solicitant. Cu toate bonusurile de atac si aparare pe care le-am cladit in ani, unitatile nu mai valoreaza nimic, nu mai poti da lupte fara sa cumperi bonus din taverna, abia termin niv 2 la expeditii. Din pacate sau poate din fericire pt timpul meu liber, cred ca a venit vremea sa pun capat capitolului FOE...
...jucătorii vechi,pot depune mărturie ca acest joc a fost o plăcere până acum 2-3 ani,moment de la care a devenit ,din ce în ce mai mult,o bătaie de joc la adresa tuturor celor care își doresc un moment de relaxare plăcută și care află,în timp, că tot ceea ce au clădit se spulberă la momentul în care developerii hotărăsc să schimbe ,pe nepusă masă(!),calitățile sau valorile unor clădiri,arme etc...Nu de mult au scăzut valorile Lansatorului,fiindcă-vezi Doamne-ar fi prea mari,uitând să menționeze că acestea stau o lovitură și tocmai de aceea sunt mai mari...dar au vrut să le schimbe și le-au schimbat...acum vor schimba valoarea clădirii de cristal,of course,ați ghicit,are valori prea mari ale populației și monezilor oferite...hi,hi...îmi închipui ce discuții "șocante" au loc în grupul acestor dezvoltatori,când descoperă că au oferit prea mult...
...Eu unul sunt scârbit,m-am retras din ghilde pe A-B și C...rămân numai pentru că am o responsabilitate față de grupul de prieteni virtuali,dar în timp voi renunța complet la joc...prea multă mizerie pentru prea puțină satisfacție...
 

the hun

Member
de ce nu lasati asa ?????...credeti ca ne oferiti prea mult ??? sau doar cumparand diamante sa putem sa trecem nivelul la expeditie ???...si la final sa ne dati doua amarate de planuri ??ce sa fac cu ele ???mai bine ati face jocul atractiv in felul asta il distrugeti ...noapte buna
 

DeletedUser2110

Guest
eu unul ,m-aș fi așteptat ca cei proveniți din rândurile jucătorilor,respectiv adminii de joc,să fi comunicat nemulțumirile noastre,să fi fost acea curea de transmisie între noi și cei care contribuie din plin la mai buna sau la mai proasta desfășurare a jocului...dar și noi,cu toții,dacă așteptăm mereu ca alții să ne rezolve problemele fără ca jucătorii,în totalitatea lor, să luăm atitudine,totul se va derula ca și în viața reală...cei nemulțumiți se vor auto-elimina sau vor fi eliminați,pentru a rămâne pe scenă cei indiferenți(cărora nu le pasă),blazații(cei care nu mai cred că vor putea schimba ceva) sau potentații(cei care,indiferenți la afronturi(și mă refer la schimbările fără logică și efectuate în disprețul oricărei norme de bun simț),deschid portofelul pentru a corecta(!)minusurile apărute după asemenea schimbări,a suplini(!) un efort îndelungat,necesar tocmai pentru ași reechilibra orașele după ce developerii au "revelații" de natură a schimonosi aranjamente sau distruge reguli ...
 

DeletedUser2110

Guest
Aceasta este ultima fază a protestului meu împotriva a ceea ce am numit ingerința developerilor în cursul normal al jocului,curs pe care tot ei l-au determinat în "ședințe" de proiect programe,curs verificat pe serverul BETA și implantat apoi pe toate lumile de joc...apoi,parcă speriați de ceea ce au pus în practică,revin și ,contrar oricăror uzanțe , intervin în desfășurarea jocului cu modificări de valori ale unor clădiri,modificări care provoacă "neplăceri" celor care au avut ghinionul să uzeze de anumite facilități și care ,după intervenția developerilor,se văd nevoiți să-și modifice întreaga strategie de construcție a unui oraș ...
Consider că viața reală oferă destule aspecte "neplăcute" și nu găsesc necesară proiecția acestora și într-un joc virtual care se dorește a relaxa și nu a stresa...
Poate ,peste timp ,lucrurile se vor așeza într-o matcă firească și ne vom mai reîntâlni în cadrul unui joc mai curat,fără distorsiuni și fără ingerințe deplasate ale celor care ar trebui să "protejeze" frumusețea unui joc și nu să-l "desfigureze"...
 
Sus