Discuții pe tema metodei de calcul a punctajului

DeletedUser5468

Guest
Sunt curios ce și cum va fi cu punctele de la GvG...oricum, am testat acele mici strategii și am făcut 60.000.000 într-o singură zi la turnir, deci, dacă făceam la fel zilnic și dacă aveam același noroc, treceam lejer de 300.000.000 de puncte la turnir per săptămână :))))
 

DeletedUser2173

Guest
cand genereaza 1 pf cele 15 puncte , atunci cand e pus la cercetari sau doar la legendara?
 

Geo.O

Well-Known Member
Îmi cer scuze că dezgrop un subiect atât de vechi, dar am următoarea nelămurire: pentru o luptă câștigată un jucător primește 50 puncte indiferent de era în care se află?
 

DeletedUser10378

Guest
Îmi cer scuze că dezgrop un subiect atât de vechi, dar am următoarea nelămurire: pentru o luptă câștigată un jucător primește 50 puncte indiferent de era în care se află?
Nu. Punctele de bătălie se împart la 50. Care puncte de bătălie pot fi 2,000 sau 200.000, în funcție de eră
 

Dumi.

Well-Known Member
si daca tot s-a readus in actualitate....
de ce nu introduceti un sistem care sa acorde mai multe puncte pentru luptele de la gbg, in functie de uzura ??
asa ar fi corect
 

DeletedUser10378

Guest
corect? nu știu. Până la urmă, fiecare luptă cât îl ajută bonusul de atac pe care l-a construit în timp.
Bătaie de cap imensă pt foe? cu siguranță?
 

Dumi.

Well-Known Member
pai normal ca e corect
daca eu ajung la uzuri de 100+ mi se pare normal sa fiu rasplatit si la punctaj pentru acele lupte semnificatiuv mai grele decat cele ale unuia care da cu tabere
nu am cerut diamante sau pf, am cerut un nr proportional de puncte in clasament, atata tot
 
Sus