Discuții pe tema seriei de misiuni despre Iuri Gagarin

Janostar

Member
Aştept cu mare nerăbdare să se inceapă o nou eveniment care dă si o culoare şi un pic de vibraţie în jocul de pe lumiile de la Foe să avem iar o perioadă se suspans si satisfacţie sufletească cănd poţi termina o misiune din cadrul Evenimentului în curs. Trebuie spus ca şi Evenimentul de Paste a creat în viaţa de aici pe Foe o aşteptare din zi în zi oare care va fi următorul în misiuniile evenimentului de Paşte, este foarte bine că colectivul Foe a lucrat să fie mai atractivă mai stupefiantă jocul care ne înconjoară pe toţii care venim în fiecare zi aici pe acest joc atractiv, interesant si performant să putem si învăţa cate ceva din istoria Terei, istoria lumii care ne înconjoara. Bravo Echipa Foe asta da lucru care ne ţine treaz si plin de aşteptări să vedem cum si ce va fi. Jos cu pălăria faţă de Voi.
 

DeletedUser9331

Guest
Parerea mea este ca nu merita sa te strofoci prea tare pentru recompensele astea..doar daca iei eventual niste diamante din misiuni.

#janostar, invata te rog sa scri in limba romana
 

DeletedUser8328

Guest
Parerea mea este ca nu merita sa te strofoci prea tare pentru recompensele astea..doar daca iei eventual niste diamante din misiuni.

#janostar, invata te rog sa scri in limba romana

...whiteshark01, învață te rog să scrii în limba română, comparând textul de jos cu cel scris de tine :p :)))

în altă ordine de idei, misiuni sunt tot timpul în joc. într-adevăr, aceste eventuri mai mult încurcă. cei care urmăresc neapărat să facă emisiunile de la un event își strică oarecum planurile și strategia normală de joc, iar la sfârșit se aleg cu o poză de profil.

...culoare și vibrație :p jocul e colorat oricum
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6678

Guest
Va multumim pentru feedback-ul dvs. de pana acum cu privire la aceasta noua serie de misiuni si va asteptam in continuare cu mesaje si pe parcursul derularii acestora :)

Totodata avem rugamintea sa respectati Regulamentul forumului:
1.4. Vă rugăm să evitaţi reproşurile cu privire la greşelile gramaticale sau de scriere la adresa jucătorilor. Dacă greşelile unui jucător sunt atât de mari încât conţinutul mesajului se pierde, puteţi raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemă.

Spor!
O zi buna.
 

DeletedUser847

Guest
Unele evenimente sunt agreate,altele nu.Fiecare are propia parere.Echipa FOE nu obliga pe nimeni sa participe la aceste misiuni suplimentare.Aici vi s-a cerut doar parerea si nu sa faceti comentarii despre cei care scriu.
Eu astept sa vad misiunile intai si apoi o sa-mi dau cu parerea.Pentru cei care nu mai au ce cerceta ,au ajuns la capat , misiunile sunt binevenite.
 

DeletedUser7925

Guest
Într-adevăr uneori unele event-uri te mai încurcă dar ușor ușor cei de la FoE au început să înțeleagă nevoia fiecărui jucător, misiunile au început să devină mai ușor de realizat, mai ales dacă ești în ere mai mari, deși recompensele nu sunt cine știe ce fiecare event este bine venit după părerea mea deși după mine ar fi mai interesant dacă fiecare event ar fi ca cel de Halloween adică misiunile să fie în ghicitori și jocul să te pună să gândești fiecare pas, până la urmă vorbim de un joc de strategie nu? :D:D
 

DeletedUser9097

Guest
Mie nu imi apare acest event(nici pe Pc,nici pe aplicatia mobila)..stie cineva de ce?
 

DeletedUser7925

Guest
Mie nu imi apare acest event(nici pe Pc,nici pe aplicatia mobila)..stie cineva de ce?
„ Începând cu 8 aprilie, veți trece printr-o serie de misiuni, care vă va ajuta să retrăiți această realizare.” iată răspunsul la întrebarea ta ;)
 

DeletedUser5468

Guest
Jalnic event, la fel și cu următorul... oare cei de la Inno nu pot sau nu vor să adauge niște recompense care să facă jucătorul să mai facă acele misiuni?...eu pentru niște cadrane și niște statui care oricum nu le-aș pune nici mort...de ce aș mai face și eventul? Pentru o moacă, una cu cască, cu unu care îi beat rișcă în acea poză?

Edit: Discuțiile pe tema scrisului nu își au rostul pe un forum, dacă vrei să atragi atenția cuiva că e „Analfabet” se face prin intermediului mesageriei...dar na...tabula rasa...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Cand fac misiunile parca se duce le joie de vivre cate putin :))) s-a slabit rau eventul , sa speram poate ca la anul se ingrasa :^)
 

DeletedUser8328

Guest
repet ce am mai scris: misiuni sunt oricum tot timpul în joc. eventul e făcut doar ca să fie ceva acolo cu un titlu pompos. și să mai țină pe unii în tensiune, mai precis cei care cu o săptămână înainte încep să umple forumul și chatul cu întrebări de 10 ori pe zi: ''când începe eventul, la ce oră?'' :)
în rest, nu e absolut nimic deosebit la aceste eventuri.

în nici un caz nu fac jocul mai stupefiant și nici nu ne fac să simțim că ne înconjoară jocul pe toți :p
 

Sonarvi

Well-Known Member
Inno [Editat]. niste mizerii de misiuni... in timp ce unii (eu) primesc numai bani si provizii, altii primesc numai diamante ca recompense ptr misiuni... loterie de toata jena. ma duc la pacanele, e mai distractiv :))
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
În primul rând, aș vrea să vă rog să vă păstrați limbajul de pe forum în limitele regulamentului. De asemenea, atunci când vă exprimați părerile, și mai ales criticile, ar fi perfect dacă ați prezenta și o alternativă, respectiv ce ar fi bine să se schimbe concret. Așa ne puteți ajuta ca feedbackul transmis la creatorii jocului să aibă valoare.

În al doilea, rând, poate ați observat că am modificat numele pentru eventurile mai mici pe teme istorice, din "eveniment" în "serie de misiuni", tocmai pentru a elimina așteptările foarte mari din partea jucătorilor. Nu putem avea evenimente de amploare în fiecare lună, însă se poate aprecia intenția creatorilor jocului de a introduce constant conținut nou în joc.
De asemenea, ar fi bine să ne amintim că, pe lângă jucătorii aflați la final cu cercetările și harta, destul de minoritari, aș zice, mai sunt și ceilalți, care poate nu își exprimă părerea pe forum, dar pentru care misiunile sunt poate mai dificile, le iau mai mult timp, dar și anumite recompense - medalii, provizii și chiar decorațiuni gratis sunt utile pentru anumite stadii ale jocului.

Bineînțeles, vom avea și evenimentele majore în continuare în joc, dar haideți să nu discredităm complet și seriile de misiuni pe teme istorice. Care, poate, chiar ne fac să învățăm ceva nou despre trecutul personalităților importante ale omenirii.
 

Sonarvi

Well-Known Member
evenimentele si 'seriile de misiuni' sunt ok, dar nu inteleg de ce premiile nu sunt RANDOM si nu sunt acordate conform procentajelor scrise. spre exemplu, la evenimentul de paste tabara stegarilor a picat in proportie de 35% dupa un sondaj printre prieteni (desi sansa sa pice era doar de 14%). galeria campionilor (atunci cand a fost premiul zilei) a picat la absolut toti prietenii mei care nu aveau o galerie in oras. la eventul Gagarin, singurii prieteni (/colegi de ghilda) care au primit diamante au fost 2 persoane abia trecute in epoca fierului, si au primit de cate 2 ori fiecare (in rest 0 diamante pentru ceilalti 10 prieteni cu care am vb). sa nu mai zic de obtinerea planurilor cladirilor legendare, ptr care atasez niste printuri :). la vanatoarea de comori, un prieten a primit 8 garzi imperiale (5% sansa sa pice) in 3 saptamani (una la 3 zile/3 cufere).
 

Atașamente

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    174,7 KB · Vizualizări: 7
  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    169,2 KB · Vizualizări: 7
  • Untitled3.jpg
    Untitled3.jpg
    167,1 KB · Vizualizări: 7
Sus