dizolvarea unei ghilde

mag1001

Active Member
salut , dizolvarea unei ghilde este foarte simpla...problema este sa o iei de la capat , sa reconstruiesti totul , teritorii , tezaur , jucatori...cu cat ghilda este mai veche, cu atat mai multi vor fi jucatori care se vor lasa de joc dupa un astfel de eveniment .
deci propunerea mea ar fi : nu ar fi corect si ''intelept'' ca dizolvarea unei ghilde sa nu poata fi facuta de un singur jucator , in cazul in care mai sunt 2-3 intemietori ? sa fie de ex : 50% +1...cum a fost si cazul meu si al altor jucatori , care am ramas fara ghilda , teritorii , tezaur din cauza unor conjucturi nefericite , dupa care un jucator a cedat nervos si a sters ghilda.
nu mai suntem pe timpul ghildelor de finisare/motivare...jocul a devenit mai ''strategic'' si doar o singura persoana nu poate gestiona toate miscarile dintr-o ghilda.
 

DeletedUser

Guest
S-a atras INSISTENT atentia asupra acestui aspect de catre jucatorii de pe beta cand s-a introdus GvG. N-a interesat pe nimeni. Diamantele intereseaza, atat.
 

DeletedUser3827

Guest
şi nici măcar nu apare la istoric cine a făcut dizolvarea... ce vreţi mai mult, regulile sunt împotrivă, casa câştigă întotdeauna

pro - ideea e bună
 

DeletedUser

Guest
salut , dizolvarea unei ghilde este foarte simpla...problema este sa o iei de la capat , sa reconstruiesti totul , teritorii , tezaur , jucatori...cu cat ghilda este mai veche, cu atat mai multi vor fi jucatori care se vor lasa de joc dupa un astfel de eveniment .
deci propunerea mea ar fi : nu ar fi corect si ''intelept'' ca dizolvarea unei ghilde sa nu poata fi facuta de un singur jucator , in cazul in care mai sunt 2-3 intemietori ? sa fie de ex : 50% +1...cum a fost si cazul meu si al altor jucatori , care am ramas fara ghilda , teritorii , tezaur din cauza unor conjucturi nefericite , dupa care un jucator a cedat nervos si a sters ghilda.
nu mai suntem pe timpul ghildelor de finisare/motivare...jocul a devenit mai ''strategic'' si doar o singura persoana nu poate gestiona toate miscarile dintr-o ghilda.

Buna ziua, acel vot de 50%+1 nu prea isi are sensul, deoarece daca un intemeietor rau voitor, intentioneaza stergerea unei ghilde, inainte de dizolvarea ghildei poate retrage drepturile celorlalti intemeietori.
Va rog sa aveti grija cui acordati dreptul de intemeietor.

O zi placuta.
 

DeletedUser

Guest
imi poate spune cineva ce se intampla in cazul in care se dizolva o ghilda? adica ce se intampla cu bunurile din tezaurul ghildei? se pierd sau trec in depozit la intemeietor?
 

mag1001

Active Member
Ceea ce am adus la cunostinta voastra este doar o idee de joc...mai devreme sau mai tarziu se va implementa ceva in legatura cu dizolvarea unei ghilde , mai ales daca are teritorii castigate ,tezaur si nu in ultimul rand ,de aparat un prestigiu . Cat despre propunerea moderatorului KingLeorix de a fi atenti cui acordam drepturi de intemietori , are dreptate...dar cum poate face o singura persoana sa gestioneze toate miscarile dintr-o ghilda ? Au introdus posibilitatea ca in GVG sa atace si ghildele noi formate , asa zisele ''fantome'' , deci daca stai si urmaresti ,vei observa migratii masive de jucatori la orice ora , inclusiv intemietorii pleaca pentru a da o mana de ajutor...deci trebuie sa lasi pe cineva de incredere in locul tau. Si cel care ramane nu este intotdeauna persoana potrivita...
Imi permit si eu sa raspund la intrebarea jucatorului ''mirceah'' : da pierzi tot ...absolut tot , primul impuls a fost de a sterge orasul . Pentru ca un jucator ajuns din nefericire la comanda are aceasta posibilitate : sa te faca sa nu mai joci .
 

DeletedUser6213

Guest
eu cred ca ar fi mai bine ca atunci cand cineva dizolva ghilda lui sa apara ceva de genu :
" Daca ghilda va fi dizolvata urmatoarele bunuri vor fi trecute in stocul tau. "
 

DeletedUser3920

Guest
pai cum adica? daca sunt mai multi intemeietori (in ghilda mea sunt vreo 10 care au acest rang) oricare dintre ei o poate sterge... cine a facut acest topic s-a referit la nesimtitii care dizolva ghilde asaa... ca li se urca lor "goanga" la cap :)))) (si tot lor sa li se bage bunurile in inventar?) in sensul ca sa se faca ** cu aceasta problema...
de ex: daca te uiti pe lumea B cauti ghilda " Ghilda Libera" care a fost red ca 20 de zile la rand campioana si a fost stearsa de un membru ... te uiti la profilul ghildei respective si vezi ce scrie.
 
Sus