Donare bunuri pentru tezaurul ghildei

AlexMerlin

Well-Known Member
Am 4 cladiri care dau bunuri pentru tezaurul ghildei:
  • aeronava: 20buc
  • domul: 820buc
  • observator: 35buc
  • statuie de onoare: 80buc
Am observat ca dupa colectare, doar 100 mi se pun cand am un task de donat bunuri pentru tezaurul ghildei?
Difera modul in care aceste cladiri colecteaza/doneaza bunurile?
 

DeletedUser

Guest
Am observat și eu că sunt anumite clădiri a căror producție pentru tezaur este luată în considerare pentru misiunile care cer donații. Mai demult, acum vreo juma' de an - un an, erau valabile toate, inclusiv Domul și Observatorul... Între timp le-au anulat pe rând. Legendarele nu se mai pun, aia știu sigur. Dintre statui, vilă, aeronavă, și alte clădiri similare, nu știu sigur care se pun și care nu. Dar am impresia că nici statuile nu se mai numără.

Cred că intenția dezvoltatorilor e să nu mai poți face misiunile respective prin simpla colectare a clădirilor.
Azi mâine n-o să mai funcționeze nici ofertele tur-retur pentru "adună bunuri", sau străzile pentru "crește fericirea". :D :D
 

Dragon X

Well-Known Member
Am 4 cladiri care dau bunuri pentru tezaurul ghildei:
  • aeronava: 20buc
  • domul: 820buc
  • observator: 35buc
  • statuie de onoare: 80buc
Am observat ca dupa colectare, doar 100 mi se pun cand am un task de donat bunuri pentru tezaurul ghildei?
Difera modul in care aceste cladiri colecteaza/doneaza bunurile?
Doar statuile și clădirile care dau bunuri se iau in calcul pentru colectare la misiuni, bunurile din legendare nu se iau in considerare
 

Popocatepetl

Well-Known Member
acum vreo 2-3 ani, colectam domul și rezolvam misiunile cu "donează la tezaur"
Acum 2 ani aveai memorie bună. :))))
Am scris și la tema cealaltă (A-propos, nu mai deschideți mai multe thread-uri pe aceeași temă) :

Clădirile legendare sau speciale nu "donează", ci "contribuie".
Misiunile de donat puncte la tezaur presupun o acțiune a jucătorului. Iei puncte din stoc și le donezi manual.
 

DeletedUser

Guest
Acum 2 ani aveai memorie bună. :))))
Am scris și la tema cealaltă (A-propos, nu mai deschideți mai multe thread-uri pe aceeași temă) :

Clădirile legendare sau speciale nu "donează", ci "contribuie".
Misiunile de donat puncte la tezaur presupun o acțiune a jucătorului. Iei puncte din stoc și le donezi manual.
Contextul este același. Donează - contribuie - depozitează - plasează. Roz - magenta - roșu deschis.
Aceeași mâncare de pește.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Contextul este același. Donează - contribuie - depozitează - plasează. Roz - magenta - roșu deschis.
Aceeași mâncare de pește.
Asta crezi tu, că e "aceeași mâncare". Jocul însă consideră altceva. Așa e făcut jocul, altfel nu s-ar fi folosit două cuvinte diferite : "donează" și "contribuie"
 

Dumi.

Well-Known Member
Acum 2 ani aveai memorie bună. :))))
Am scris și la tema cealaltă (A-propos, nu mai deschideți mai multe thread-uri pe aceeași temă) :

Clădirile legendare sau speciale nu "donează", ci "contribuie".
Misiunile de donat puncte la tezaur presupun o acțiune a jucătorului. Iei puncte din stoc și le donezi manual.
NU ai dreptate :)
spre exemplu, cand culeg baia regala, care este o cladire speciala, bunurile care se varsa in tezaur de la aceasta cladire SE CONTORIZEAZA la misiunile care cer asa ceva :)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Să fac și eu o baie atunci...
Dar mai bine o fac acum.... De ce să mai aștept până am misiune de donat bunuri la tezaur?
 
Sus