Donatii catre ghilda

BlueWing

Well-Known Member
Dupa o ora de rasfoit forumul, n-am gasit nimic referitor la donatiile in cadrul ghildei. Am facut o ghilda in care suntem 5 oameni. Problema e ca nu am reusit sa inteleg urmatoarele:
-la ce folosesc bunurile donate ghildei la Tezaur! ce se poate face cu ele?
-de ce desi am in stoc piatra, vopsea, marmura,vin, lemn, fier, bijuterii, nu pot dona decat bijuterii! imi arara acolo la tezaur ca atat am in stoc!
-am inteles ca se pot face donatii catre membrii ghildei. Nu reusesc sa-mi dau seama cum se face asta!


(De ce nu se posteaza pe forumul asta undeva la vedere, un ghid oficial de joc, in care sa se explice pas cu pas toate aspectele jocului?
Joc EDITAT de 9 ani, dar acolo totul a fost explicat clar si pe intelesul tuturor de la inceput. Aici e o amestecatura de nedescris! Dovada si topicul asta de intrebari care e fara sfarsit, pentru ca oamenii nu gasesc nicaieri raspunsuri la intrebarile lor! La FoE aici pe forum la Joc> Ghilde sunt nici macar 10 randuri la explicatii! Oare unde mai e placerea jocului cand lipsa informatiilor devine asa frustranta? E foarte usor sa zici " Daca nu mai joci e strict optiunea ta!" Dar oare asta se vrea? Mai stiu si ca administrarea forumui e pe baza de voluntariat, si inno games baga toti banutii la ei in buzunare, dar daca ei nu investesc in relationare, hai macar noi aici pe forumul de romani sa ne ajutam intre noi! Daca ar fi sa scriu aici de cate ori nu gasesc raspund la intrebarile mele, numai postarile mele le-ati vedea! La faza cu razboaiele intre ghilde n-am inteles absolut nimic, si nici cei alaturi de care joc! Dar am zis sa ne lamurim intai cum ne putem ajuta intre noi, si dupa aia mai vedem.)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2967

Guest
1. bunurile din tezaur ajuta la razboiul ghildei
2. se pot dona doar de la epoca fierului in sus (deoarece primul teritoriu de pe continentul ghildelor este cel al fierului si nu este pentru bronz)
3. este imposibil. nu se pot dona bunuri, doar sa se faca schimburi

daca ai fi cautat putin ai fi gasit ghidurile : pe forumul jocului, la Comunitatea FoE, ai primul sub-forum Ghiduri si idei de joc. dupa parerea mea este "foarte" la vedere si nu stiu cum de nu l-ai gasit. aici

cat despre donatiile in cadrul ghildei si restul din razboiul ghildelor, ai aici, ca sa nu te deranjezi tu sa cauti.
 
Ultima editare de un moderator:

BlueWing

Well-Known Member
daca tu iti traiesti jumatate din viata pe forumul asta, si stii fiecare cuvant din fiecare postare pusa, nu inseamna ca toti trebuie sa facem ca tine, si mai ales sa stam sa citim mii de postari din sute de discutii ca sa gasim ce ne intereseraza! asta ca apropo de deranj! si daca tu esti obisnuit cu forumul in forma care este, sa nu crezi ca-i ok. tot o amestecatura e, pentru ca cea mai obiectiva parere o are unul care intra proaspat! (sa nu crezi ca nu stiu ce-i ala forum, si cu ce se mananca!)
 

DeletedUser6678

Guest
Buna seara.
Va rog sa respectati Regulamentul forumului pentru a evita eventuale avertismente/sanctiuni.
Potrivit Regulamentului, pct. 2.3: Discuţiile care au loc doar între doi jucători trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum.
Multumesc pentru intelegere.
Seara frumoasa.
 
Sus