Doua intrebari pe aceeasi tema

dunbarton

Well-Known Member
1. Exista vreun jucator ajuns intr-o era mai avansata, sa spunem MAINE sau mai avansata, care sa mai aiba in oras vreo cladire rezidentiala?
2. Care mai este utilitatea acestor cladiri, avand in vedere ca exista o gramada de CL care produc populatie si monede ?

(Acuma sper sa nu ne trezim cu misiuni la evenimente gen "colecteaza 500.000 de monede din cladiri rezidentiale din epoca ta".)
 
1) Cel mai probabil, nu.
2) Aceste cladiri sunt esentiale la inceput, pana reusesti sa aduni diverse cladiri speciale/cladiri legendare care, din punct de vedere al randamentului, le inlocuie foarte usor.

Din ce stiu eu, misiunile de la eventimente sunt scalate in functie de era, deci nu te vei trezi cu un numar absurd de mare la vreo cerinta.
 

DeletedUser12551

Guest
1. Cu siguranta DA, eu sunt in viitor, din 70 de vecini, cel putin 20 au cladiri rezidentiale si nu una, cate 5, 6 buc :D
2. Nu stiu, o sa ii intreb dupa ce ii jefuiesc :D
 

Proud129

Well-Known Member
1. Exista vreun jucator ajuns intr-o era mai avansata, sa spunem MAINE sau mai avansata, care sa mai aiba in oras vreo cladire rezidentiala?
2. Care mai este utilitatea acestor cladiri, avand in vedere ca exista o gramada de CL care produc populatie si monede ?

(Acuma sper sa nu ne trezim cu misiuni la evenimente gen "colecteaza 500.000 de monede din cladiri rezidentiale din epoca ta".)
1. Sunt jucatori ce avanseaza rapid in ere, si au nevoie de ele. Fara ele nu poti sa te dezvolti rapid.
2. Utilitatea acestor cladiri este mentionata la punctul 1.

Cunosc cativa jucatori ce au avansat rapid gen bronz-viitor, fara sa creasca legendare, sau sa stagneze in anumite epoci. Cladirile rezidentiale, productie provizii, bunuri si chiar cele de fericire erau des intanlite, sunt si strategii de dezvoltare pe tema asta.
 

DeletedUser10378

Guest
1. Greu de crezut să mai fie cineva care să le folosească pentru altceva decât misiuni. La mine au inceput să dispară imediat ce am făcut Inovației. Având in vedere aparitia clădirilor de event care oferă populatie, este posibil să renunti la ele chiar mai devreme
2. Ele au un rost, dar numai la începutul jocului. Ulterior, așa cum am spus, doar la misiuni. in rest, risipă de provizii:))
 

Dumi.

Well-Known Member
1. Exista vreun jucator ajuns intr-o era mai avansata, sa spunem MAINE sau mai avansata, care sa mai aiba in oras vreo cladire rezidentiala?
2. Care mai este utilitatea acestor cladiri, avand in vedere ca exista o gramada de CL care produc populatie si monede ?

(Acuma sper sa nu ne trezim cu misiuni la evenimente gen "colecteaza 500.000 de monede din cladiri rezidentiale din epoca ta".)
Da mai exista. Cei care nu pre stiu sa joace :)
 

capitan222

Well-Known Member
Tot ce ati spus e adevarat si clădirile rezidentiale vor rămâne în grele mai mici decât industrială unde le e locul pentru ca odată de ai 4 clădiri speciale de la eventuri precum aeronava hipodromul sau vila nu le mai înțelegi rostul si chiar mai devreme ce pui inovației ttrebuie sterse si înlocuite cu clădiri care pentru un spatiu rezonabil ofera multa populație.
 
Sus