Eliminarea forumului ghildelor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
logo.png
Dragi regi și regine,

În octombrie anul trecut, în urma îmbunătățirilor aduse Centrului de mesaje, am decis că este timpul să eliminăm Forumul ghildei. Cu toate acestea, pe baza feedback-ului primit, am decis să mai amânăm această măsură. Am făcut acest lucru în semn de recunoaștere a faptului că erau necesare îmbunătățiri suplimentare la Centrul de mesaje.

În urma modificărilor noastre recente la Centrul de mesaje, acum nu mai vedem niciun inconvenient în eliminarea Forumului ghildei. Și vrem să vă comunicăm cu suficient timp înainte această modificare. Prin urmare, vă rugăm să rețineți că Forumurile ghildelor vor fi eliminate din Beta pe 25 martie 2021 și pe serverul românesc pe 22 aprilie 2021.

Înainte, se recomandă să copiați toate subiectele de pe forumuri în fila Ghildă din Centrul de mesaje.


Guild Forum Removal.jpg


În plus, la notificarea acestei schimbări, dorim să oferim și mai multă transparență asupra motivului pentru care am decis acum să eliminăm Forumul ghildei.

De la lansarea sa în iulie 2020, ne-am propus să îmbunătățim Centrul de mesaje și să înlocuim Forumul ghildei, permițându-le astfel jucătorilor noștri un mijloc de comunicare mai bun și mai organizat. În urma îmbunătățirilor recente, am atins această etapă importantă, prin urmare nu mai există niciun motiv de amânare.

Pentru a vedea cât de departe a ajuns Centrul de mesaje, avem o listă de îmbunătățiri de la lansarea sa:

  • Am adăugat categorii care vă permit să grupați conversațiile în Ghildă, Social și Sistem.
  • Am extins conversațiile ghildei, permițând mai multe teme simultan în această categorie.
  • Au fost adăugate conversațiile Importante, permițându-le jucătorilor să marcheze conversațiile pe care le apreciază cel mai mult.
  • Limita conversațiilor importante a fost extinsă de la 5, iar acum jucătorii poate avea oricâte conversații importante doresc.
  • În plus, la conversațiile importante s-a adăugat funcționalitatea și filtrul de conversații Favorite, permițându-le jucătorilor să poată marca și prioritiza cu cine vor să comunice.
  • Am introdus o opțiune și un filtru de Ascundere, permițându-i jucătorului să ascundă conversațiile irelevante, precum și să își organizeze mai bine Centrul de mesaje.
  • De asemenea, jucătorii au acum opțiunea de a-i „ignora” pe ceilalți.
  • A fost implementată funcția de editare și de ștergere a mesajele trimise anterior.
  • O funcție de confirmare s-a adăugat la opțiunea de ștergere, prevenind erorile.
  • Am adăugat o funcție Părăsește toate conversațiile și una Marchează-le pe toate ca citite, care permit o soluție cu un singur buton la mesajele dintr-o categorie.
  • Au fost create Conversațiile administratorilor ghildei, permițându-le liderilor, fondatorilor și moderatorilor o temă separată, pentru a coordona conducerea ghildei.
  • De asemenea, fondatorilor, liderilor și moderatorilor li s-au acordat și drepturi de administrator în gestionarea subiectelor din categoria Ghildă.
  • Jucătorii fără ghildă primesc ecranul „Alăturați-vă unei ghilde” în fila Ghildă, având un mijloc rapid de a căuta una pentru a i se alătura.
  • A fost implementat un mod de ecran complet.
  • A fost adăugată o funcție de combinare, permițând alăturarea mai multor mesaje de la același jucător într-unul singur.
  • Un buton de Conversații noi a fost adăugat în bara de acțiuni.
  • Conversația principală a breslei a fost evidențiată cu un chenar, permițându-le jucătorilor să o distingă rapid de alte conversații.
  • A fost creat un proces de ștergere automată, păstrând primele 500 de mesaje în cadrul conversațiilor importante și declanșând ștergerea automată de la al 501-lea mesaj după 60 de zile.
Având în vedere aceste îmbunătățiri, credem că centrul de mesaje este acum cel mai bun loc pentru coordonare și comunicare în timpul evenimentelor și nu numai!

Ca întotdeauna, dacă aveți întrebări sau sugestii, vă rugăm să nu uitați să ni le comunicați aici.

Iar dacă doriți să testați aspecte ale jocului care sunt în faza de dezvoltare, vă rugăm să vizitați serverul nostru Beta sau Programul de testare Beta pe mobil.

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus