Event paste

  • Autor subiect DeletedUser7963
  • Data de început

DeletedUser6678

Guest
Altarul Cunoasterii este pe nivele? Scrie 0/11 sub el,in casuta cu targul.

Buna seara.
Altarul cunoasterii este o cladire similara caselor, dar speciala, care ofera la fiecare 24 de ore banuti si un punct forge daca este motivata.
Numai bine si spor la joc.
 
Ultima editare de un moderator:

Judas

Active Member
Buna all
Puteti detalia bunusul oferit de Pachetul de servicii de renovare?
Am inteles ca se aplica pe CL. Ce se intimpla cu donatorii?
De ex. Daca o CL este la lvl 5 cu 30 de pf donate se va completa pana la lvl 6 diferenta sau o sa fie la lvl 6 + cele 30 pf deja donate?
merci anticipat
 

DeletedUser

Guest
Buna dimineata, acel pachet de renovare actualizeaza cladirile speciale (nu se aplica la cladirile legendare).
Ex. Cladirea culturala Cimitirul primit in epoca Fierului, este actualizat la era din care faceti parte, si ofera bonusurile conform erei din care faceti parte.
 

DeletedUser6079

Guest
frate cititi cu atentie ce spune avantajele bunurilor d ela piata
 

DeletedUser

Guest
Kitul de renovare - scrie că poate fi folosit o singură dată. Adică dacă vreau să upgradez cimitirul pe viitor va ține minte că e upgradat și dacă trec la o altă eră și am în inventar un al doilea kit nu voi mai putea să aduc cimitirul la noua eră sau se dă un singur kit per eveniment?
 

DeletedUser6678

Guest
Buna ziua.
Upgrade-ul unei cladiri speciale obtinute la un eveniment se face folosind acel kit de renovare. Daca doar il pastrati in inventar, nu-si produce efectele.
Daca, de exemplu, aveti cimitirul din era Fierului si acum sunteti in Evul Mediu Timpuriu, puteti folosi kit-ul de renovare pentru upgrade-ul cimitirului. Dupa ce intrati in Evul mediu Mijlociu, veti putea face upgrade cimitirului numai daca mai detineti inca un kit de renovare si il folositi pentru upgrade.
In limita oualor pe care le strangeti, puteti achizitiona mai multe kit-uri de renovare.
Spor la joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser216

Guest
Dimensiunea cladirilor se va modifica? Cum a fost la copacul dragostei?
Se poate face un ghid cu toate cladirile care pot fii upgradate si cum arata ele in fiecare era?
Multumesc.
 

DeletedUser6079

Guest
fratilor ce nu intelegeti ce e asa greu de inteles ca UPGRADE-UL CU RENOVAREA SE APLICA DOAR CLADIRILOR SPECIALE CASTIGATE LA EVENIMENTELE TRECUTE PRECUM CELE CARE DAU MONEZI(CABANA,COLIBA),CELE DE PROVIZII(COFETARIA,COFETARIA MARE) SI FERICIRE(CASTELUL DE NISIP SI CELE DE LAQ HELOWIN) NU SE VOR MARI SPATIILE DE LA ACESTE CLADIRI vor ramane acleasi dar vor da un bonus mai mare
 

DeletedUser8353

Guest
Eveniment

Ce ar fi mai bine sa cumpar:
-10 turnuri de veghe
-fantana dorintelor
-refugiul campionului
Multumesc!
 

DeletedUser2967

Guest
depinde de ce ai nevoie si in ce era esti
-daca esti in moderna, ia-ti refugiul (dar vezi ca acolo poti antrena doar doi campioni, unul pe diamante)
-dar oricum cele 10 turnuri sunt mai bune

p.s. : de ce am spus ca doar daca esti in moderna sa-ti iei refugiul ? pentru ca orice cladire luata de la eveniment nu se actualizeaza dupa ce treci in alta era
(asta daca nu iti iei si un pachet de renovare si sa il tii pana ajungi in ultima epoca :) )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
eu zic ca ar fi bine si observatorul deoarece ajuta foarte mult produce cate 3 bunuri din fiecare bun aflat in tezaur iar refugiul campionului ...da se merita doar daca esti in progresista sau moderna in rest nu merita dar cel mai mult turnuri de veghe din 25 de turnuri ai 100% aparare cat cladirea sfantul vasile inainte de reechilibrearea lor
 

BraveWww

Well-Known Member
Campionii nu se vindeca?De ieri scrie "timp de vindecare 2:21:07" si ramane in aceeasi stare.
 
Ultima editare:

DeletedUser2967

Guest
acel timp este afisat in refugiu sau cazarma sau ascunzatoare si inseamna timpul in care se vindeca cate un punct de viata al unitatii. acela nu e un cronometru.
 

BraveWww

Well-Known Member
MULTUMESC iar cu aceasta ocazie iti multumesc si pentru raspunsul lamuritor de la "bug misiune":)
Cateva cuvinte la obiect fac mai mult decat o compunere pe langa subiect.
 

DeletedUser7305

Guest
Buna ziua,
Event Paste se desfasoara intre 9 si 23 aprilie-asa apare in anuntul oficial. Intrebarea mea este daca si maine , pe 23 , vom mai putea dona oua, sau eventul se termina la miezul noptii. Multumesc.
 

DeletedUser2967

Guest
maine, 23 aprilie 2014 la ora 23:59 va fi ultimul minut in care poti ascunde si primii oua. la 00:00 nu va mai fi posibil, dar vei putea sa mai schimbi oua la targ, daca ti-au mai ramas sau daca mai cumperi cu diamante pana pe 27 aprilie 2014 ora 23:59. la 00:00 se va termina de event-ul de paste.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8319

Guest
Si pe 8 mai vine eventu 2 ani cu FoE (daca se mai tine),iar pe beta probabil ca o sa fie pe 29 aprilie (probabil) sau tot pe 8 mai
Se mai tine eventu : 2 ani cu FoE ?
 

DeletedUser2117

Guest
Buna seara,
daca se va introduce evenimentul : 2 ani cu FoE , se va anunta pe forum. Pana atunci nu ne ramane decat sa asteptam.
O seara frumoasa si spor la joc.
 

DeletedUser7929

Guest
Ce se intampla cu cele 6 operatiuni de ascundere primite la targul de paste azi in schimbul oualelor? Eu nu le pot folosi deci am pierdut degeaba niste oua?
 
Sus