event

apreciez efortul depus sa imi raspunzi la intebare dar deja stiam asta si fara sa imi spui
eu am vrut sa imi raspunda cineva care poate nu stiu, stie mai cu aproximatie o data anume cand ar incepe...
 

DeletedUser8328

Guest
Îți dau eu un răspuns "mai cu aproximație", așa cum îți dorești :p :D:

Nu există "o dată anume" când începe un event. Totul depinde de succesul cu care programatorii implementează noii algoritmi în joc. Iar asta, ca și la construcția de autostrăzi, nu se poate "visa" dinainte. După ce termină algoritmii și îi testează, vei vedea eventul activ.
 

dunbarton

Well-Known Member
apreciez efortul depus sa imi raspunzi la intebare dar deja stiam asta si fara sa imi spui
eu am vrut sa imi raspunda cineva care poate nu stiu, stie mai cu aproximatie o data anume cand ar incepe...

Expresia "cam cand" din intrebare m-a facut sa ma gandesc la raspunsul pe care ti l-am dat, dar, daca vrei si un reper precis, iti spun ca va incepe la ora 11.30 (ora la care vad ca incep multe eventuri)
 
Ultima editare:

DeletedUser7928

Guest
Am sa incerc eu sa te ajut...eventul forge soccer cup de anul trecut a inceput de pe 6 iunie pana pe 7 iulie...eventul arheologic a avut o intarziere de 3 zile fata de anul trecut...in 2018 eventul foe soccer cup a inceput pe 14 iunie...de moment nu are o data ...dar pana la sfarsitul lunii iunie v-a trebui sa inceapa,...
 

capitan222

Well-Known Member
Am văzut că aveți discuții în privința noului event de fotbal așa că o să vă spun că evenimentele nu contează când încep pentru că trebuie să fii pregătit mereu cu resurse si unități însă am auzit de ceva timp că recompensele vor fi mult mai bune decât la cel arheologic și chiar mai bune decât cele de la cel de primăvară dacă ne gândim.
 

capitan222

Well-Known Member
Adică primesti chiar mai multe decât la alte evenimente care iti dădeau 60 campioane sau 60 pergament însă evenimentul iti da 80 băuturi energixante timp de 22 zile si inteleg de ce sunteti nerăbdători să vedeți cand incepe
 

DeletedUser7928

Guest
Al dreptate ...cladiriile de la evenimente cresc pe an fiecare evenimente ce trece...cladiriile sunt mai bune...dupa parerea mea aeronava de la eventul arheologic de acest an nu iti ofera un bonus atat de mare jucat sa o montez...ocupa si mult apatía...eu la fel sunt foarte nerabdator sa inceapa acest event pentru cs poti combina cladiriile si iti ofera un bonus mult mai bun decat aerinava
 

DeletedUser7928

Guest
Fiecare eveniment are stralucirea lui in sine...doar ca unele ofera bonusuri mai mari altele mai mici...
 

dunbarton

Well-Known Member
Adică primesti chiar mai multe decât la alte evenimente care iti dădeau 60 campioane sau 60 pergament însă evenimentul iti da 80 băuturi energixante timp de 22 zile si inteleg de ce sunteti nerăbdători să vedeți cand incepe

Trebuie facute doua precizari:
1. Bauturile energizante se dau in joc, nu ti se trimit acasa ca sa le poti bea, deci nu va bucurati prea tare;
2. Nu conteaza cate bauturi primesti, sau ca primesti mai multe decat la alte evenimente, important este ce poti face cu ele; daca cu 80 de energizante faci/ castigi mai putin decat cu 60 de lampioane sau pergamente, degeaba sunt mai multe.
 
Sus