EVENTUL este TERMINAT

  • Autor subiect DeletedUser8739
  • Data de început

DeletedUser8739

Guest
Domnilor, Eventul sau cum vreti sa-i spuneti de Paste sa INCHIS (terminat) , INAINTE CA LA NOI SA VINA SARABATOAREA PASTELUI . FRUMOS . Suntem si ORTODOCSI pe aici ... daca nu v-ati dat seama ...
 

cu-bis

<b><span style="color: #c60;">Dregătorul din Cirga
A fost cel mai slab eveniment din toate care au fost pana acum!!! Din toate punctele de vedere!
Nu numai ca s-a terminat inaintea zilei de "paste" dar nici macar ultimele oua "produse" nu au ramas! Seara trecuta am iesit de pe joc pe la ora 22 si mai aveam un ou in "depozit" de dimineata nu numai ca nu erau cele 2 oua care ar mai fi trebuit produse pana la incheierea evenimentului dar nici macar oul ramas de seara nu mai era!
In afara de acest lucru mai aveam in stoc 10 cosuri cu 60 de oua pe care intentionam sa le impart colegilor in zilele acestea!! Oare cum se face ca au disparut si acestea?? O fi o mica hotie a dezvoltatorilor jocului?? Nemti, nemti dar administratorii oare or fi tot romani??
Cum se face ca evenimentul mai are 3 zile "de gratie" dar au disparut ouale??
Nu mai vorbesc ca au fost "premii" foarte foarte slabe .... inlocuiti va rog singuri termenul de slabe cu regionalismul adecvat!!!!
Foarte foarte slab in acest an!!


PS Imi pare bine ca a-ti sters a doua mea postare ... este si acesta un raspuns!!
:))))
Oare de ce a fost sters?? A stiu pentru ca se aglomerau postarile si doreati sa faceti loc si pentru ceilalti!!!
Cum spuneam de MOTTO!! - cei care stiu despre ce este vorba stiu si la ce ma refer!!!

Totusi astept raspuns la situatia ipotetica expusa si inca astept raspuns la ea!!
A-ti afirmat ca dupa incheierea eventului nu se mai pot "ascunde oua" .....
Sa presupunem ca eventul s-a incheiat azi noapte la ora 24 si eu am ramas cu 603 oua, adica doua trageri la cufarul de 300!!!
Minune!!!! dupa cele 2 extrageri am obtinut pachete de oua .... o gramada de oua!!!
Oare ce sa fac cu ele daca nu le mai pot ascunde??
Imi poti da un raspuns coerent la aceasta situatie domnule Super Moderator FoE Romania, care iti permiti sa stergi postarile care nu iti convin??
 
Ultima editare:

DeletedUser5468

Guest
Da într-adevăr a fost unul dintre cele mai slabe.
Știu asta pentru că le-am prins pe toate 3 de până acum. Dar acesta a fost cel mai jalnic...
 

DeletedUser

Guest
A fost cel mai slab eveniment din toate care au fost pana acum!!! Din toate punctele de vedere!
Nu numai ca s-a terminat inaintea zilei de "paste" dar nici macar ultimele oua "produse" nu au ramas! Seara trecuta am iesit de pe joc pe la ora 22 si mai aveam un ou in "depozit" de dimineata nu numai ca nu erau cele 2 oua care ar mai fi trebuit produse pana la incheierea evenimentului dar nici macar oul ramas de seara nu mai era!
In afara de acest lucru mai aveam in stoc 10 cosuri cu 60 de oua pe care intentionam sa le impart colegilor in zilele acestea!! Oare cum se faca ca au disparut si acestea?? O fi o mica hotie a dezvoltatorilor jocului?? Nemti, nemti dar administratorii oare or fi tot romani??
Cum se faca ca evenimentul mai are 3 zile "de gratie" dar au disparut ouale??
Nu mai vorbesc ca au fost "premii" foarte foarte slabe .... inlocuiti va rog singuri termenul de slabe cu regionalismul adecvat!!!!
Foarte foarte slab in acest an!!

Buna ziua, in anuntul postat pe forum scrie destul de clar ca: "Aceste ouă pot fi oferite la schimb Grevei, care va rămâne în oraș pe parcursul eventului și câteva zile după finalizarea lui (evenimentul se încheie în 8 aprilie, dar se mai pot face schimburi până pe 12 aprilie).", adica din data de 9 aprilie nu mai puteti ascunde oua, nu este vina nimanui ca nu ati citit corect anuntul postat pe forum sau ca nu ati ascuns acele pachete de oua la timp.

O zi placuta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Eu așa știu...defapt așa a fost în fiecare an.
După ce se termină eventul mai rămân cca. 4 zile în care mai poți cumpăra premii cu ouă, adică târgul de ouă.
Dar după terminarea eventului nu mai ai voie să ascunzi sau să primești, poți doar folosi ouăle obținute la târg.
Pachetele de ouă care râmăn în inventar să vor transforma automat în pachete mici de puncte forge(pachet de 2 puncte forge)...
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Câteva clarificări:

- eventul din joc nu are caracter religios, așa că ne-am decis să îl introducem în joc în aceeași perioadă, pentru a vă bucura de avantajele și obiectele speciale odată cu celelalte servere. Același lucru s-a întâmplat și anii trecuți, când diferența dintre cele două sărbători a fost chiar mai mare. Nu cred că ascunderea de ouă într-un joc de browser are vreo legătură cu Paștele ortodox.

- data de încheiere a evenimentului a fost clar anunțată încă de la început, pe forum și pe pagina de logare. În plus, toate textele de ajutor anunțau faptul că se mai pot ascunde și colecta ouă doar până ieri. Iarăși, în niciun an, nu s-a putut continua ascunderea de ouă după data stabilită. (Este și logic: dacă s-ar putea ascunde, ar trebui să se poată și colecta, atunci ar însemna că eventul nu s-a încheiat.)

- nu știu ce criterii de evaluare a eventului aveți sau care este standardul dvs. dacă spuneți că un event este slab. Sperăm ca viitoarele eventuri să se ridice la nivelul dorit.
 

DeletedUser908

Guest
A fost un eveniment in care s-au oferit cateva cladiri noi si obiecte mai vechi. Niciodata nu vor fi toti multumiti! Personal mi s-a parut un event reusit! Ai avut din nou ocazia sa mergi la sigur pe obiectele accesibile prin achizitionare la schimb cu oua sau puteai incerca ruleta cuferelor. Daca se dorea cu tot dinadinsul se puteau realiza toate ascunderile oulelor pentru realizarea misiunii! (trebuia insa mai mult timp alocat jocului).
 

DeletedUser8891

Guest
Mie mi s-a parut un event destul de bunisor dar nu la fel ca cel de anu trecut.Singuru lucru care a fost degeaba sunt tobosarii aia care dupa ev mediu timpuriu te ajuta numai cu bonusu ala de 4% de la cazarma ca in rest unitatiile in sine nu sunt bune si al doilea lucru este altaru cu medalii...eu in ev mediu tarziu primesc 10medalii la 24h,medalii care le pot face usor daca particip pe toate erele la turnir chiar mai mult,mai ales ca extinderea la mine costa 3k si acele 10medalii nici nu fac 1% din extindere.Poate pe viitor o sa apara eventuri de peste mult mai "bogate"
 

DeletedUser8891

Guest
Ha! Ha! Ha!
Iepurasi.....oua....Evenimentul cade intotdeauna in perioada Pastelui Catolic.....
Puteati gasi o scuza mai buna....

De cand in Biblie scrie despre iepurasi si oua??Iar faptul ca pica „Eventul de Paste“ in perioada Pastelui catolic este normal deoarece este event de Paste...nu o sa fie vara.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
imi pare rau sa o spun dar majoritatea eventurilor si misiunilor din joc mai mult ne incurca decat sa ne ajute ar trebuie ca dezvoltatori sa ne ajute sa ne placa mai mult jocul nu sa ne faca sa il lasam balta
 

DeletedUser7954

Guest
Per total eventul a fost unul mediocru.A existat posibilitatea achizitionarii unor cladiri destul de bune.

Ce deranjeaza cel mai mult e absoluta nepasare fata de parerea jucatorilor.Desi eventul a fost lansat intai pe beta,si au avut un feedback de acolo,nimic nu a fost modificat.Multi au asteptat ascunzatoarea banditilor,galeri,altare dar au primit in schimb oaze,bar pe plaja.

Cat despre perioada de desfasurare nu mai e nici o surpriza.Evident ca pentru un joc cu caractere satanice(cine e interesat sa citeasca simbolistica numerelor folosite in joc- ex 666 cel mai evident-) nu exista nici o legatura cu adevarata sarbatoare pascala.
 

DeletedUser8891

Guest
imi pare rau sa o spun dar majoritatea eventurilor si misiunilor din joc mai mult ne incurca decat sa ne ajute ar trebuie ca dezvoltatori sa ne ajute sa ne placa mai mult jocul nu sa ne faca sa il lasam balta

Daca nu ar fi acele misiuni grele unde ar mai fi farmecul jocului?

Cat despre perioada de desfasurare nu mai e nici o surpriza.Evident ca pentru un joc cu caractere satanice(cine e interesat sa citeasca simbolistica numerelor folosite in joc- ex 666 cel mai evident-) nu exista nici o legatura cu adevarata sarbatoare pascala.

eu cred ca aceste numere sunt niste superstitii,inainte de a exista tehnologia din zilele noastre nu cred ca aceste numere aveau "valoarea" de astazi
 

DeletedUser5468

Guest
Hristos a Înviat!

Ce-ar fi să mai lăsăm certurile deoparte, pe mine sincer nu m-a interesat, nu mă interesează, nu mă va interesa când are loc eventul sau când se termină important pentru mine este ca să aibă loc acel event cândva...jocul nu are nicio treabă cu religia...unii dintre voi sunteți chiar culmea...vă pace vouă să vă amestecați cu religia în acest joc...dacă sunteți așa de religioși mai bine nu mai intrați în aceste discuții, eu zic că așa ar fi mai bine pentru toți!
Dacă ați observat este doar un joc...un simplu joc...ca oricare altul.
Dacă nu îți place sau nu-ți convine ceva te poți lăsa și de joc...fără zarvă prea mare.
Iar despre numerele 666, 69...sau alte numere de genul...pentru mine sunt egal cu 0 în joc...

Câteva clarificări:

...
- nu știu ce criterii de evaluare a eventului aveți sau care este standardul dvs. dacă spuneți că un event este slab. Sperăm ca viitoarele eventuri să se ridice la nivelul dorit....
Faceți și dumneavoastă o diferență intre primul event, al doilea și-apoi al treilea...de la fiecare an încoace...doar cel de-al doilea event a fost cel mai bun dintre acestea 3...


Pestis.
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Desi eventul a fost lansat intai pe beta,si au avut un feedback de acolo,nimic nu a fost modificat.Multi au asteptat ascunzatoarea banditilor,galeri,altare dar au primit in schimb oaze,bar pe plaja.

Dacă la toate eventurile s-ar da aceleași obiecte, iarăși s-ar ivi critici, de genul "unde e originalitatea eventului"? Iar dacă la fiecare două-trei luni toată lumea ar putea obține altare, galerii și ascunzători, valoarea lor nu ar mai fi aceeași.
Oricum, niciodată nimeni nu va putea mulțumi pe toată lumea. Important e că măcar încercăm. :)

Paște fericit!
 
Sus