Expansiune puncte victorie

Ahdrian

Well-Known Member
Cred că te referi la Expansiunile care pot fi cumpărate cu Medalii. E o limită care apare când intri la Expansiuni. Eu deja le-am epuizat pe ale mele, dar dacă se introduce în joc o Epocă nouă, e posibil să se mai dea niște Expansiuni pe Medalii odată cu ea.
Dar mai găsești Expansiuni (nu de cumpărat pe Diamante) când cucerești pe hartă un sector cu premiu Expansiune, sau când faci o cercetare nouă cu recompensă Expansiune.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Da, la expansiunile care pot fi cumparate cu medalii m-am referit.
Si eu le-am epuizat pe ale mele si nu stiam ce trebuie sa fac pentru a primi mai multe.
Text-ul explicativ zice sunt expansiuni pentru puncte victorie, ceea ce nu ma ajuta deloc daca nu vad un progres.
De exemplu sa zica Ai 100/10000 puncte victorie, asa as sti ca la 10.000 primesc urmatoarea expansiune.
1673416008340.png
Stiu de expansiunile ce mai primim pe harta, le vanez intens si pe alea. :) Sunt cu mult inainte epocii mele.
Are sens ideea cu posibilitatea de expansiuni noi cand se introduce o epoca noua. Nu am fost la atent la acest aspect, dar posibil ca ultimele expansiuni pe medalii sa le fi primit exact cand s-a introdus ultima epoca (Jupiter).
 
Sus