Expeditia Ghildei

Dumi.

Well-Known Member
Va propun sa mai adaugati un level la expeditia ghildei.
Ati bagat atat de multe cladiri care dau atac si aparare la atac, pe eventuri, incat levelul 4 la EG a devenit o gluma pentru majoritatea jucatorilor din erele mari!
Mai bagati un level de dificultate, sa simtitm ca merita!!!
La acest level suplimentar, ati putea sa aduceti urmatoarele noutati:
* armate in 3 valuri
* combinatii complexe de armate
* relicva de cristal [o relicva care iti ofera ceva unic...spre exemplu +50% atac si aparare la atac pentru 24 de ore]
* costul incercarilor sa fie recalculat, asa incat sa nu ne vindem cand le cumparam pe medalii
Propunerea mea ar insemna , desigur, sa puneti InnO games la munca, nu gluma...totusi e ceva necesar, in masura in care unii jucatori pot termina level 4 in cca 10 minute, in medie, fara sa piarda armate, pe auto....
Revitalizati expeditia !!
 

Ahdrian

Well-Known Member
Nu mă opun ideii, dar jucătorii mari nu ar trebui să se limiteze la EG, când există și CbG, și GvG, și PvP. Pesemne unii joacă doar la EG, singuri în ghilda lor, și nu se implică și la celelalte jocuri fiindcă au nevoie acolo și de alți jucători în ghilda lor de un singur membru.
 

Dumi.

Well-Known Member
ce treaba are propunerea mea, cu ce afirmi tu?
niciuna
eu nu am facut propunerea asta pentru ca nu mai am unde sa dau lupte :))))
am facut propunerea asta special si exclusiv pentru expeditia ghidei, pentru a o face mai atractiva, pentru ca s-a perimat foarte tare
Pe lumea principala [asta adica lumea E ], am peste 630 de mii de lupte date; doar nu iti inkipui ca le-am dat exclusiv pe EG :))) ?
 

Ahdrian

Well-Known Member
Din ce am observat, Expediția Ghildei e primul joc unde pot juca jucătorii membri de ghildă, și cel mai ușor. Apoi, ei pot trece la Câmpul de bătălie, pentru recompense mai bune și avansare a ghildei mai rapidă. Cine insistă doar pe EG e cam primitiv, dacă nu poate avansa la celelalte jocuri.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Apoi, pentru ghildă, rezultatul de la EG e mult mai puțin important decât rezultatul de la CbG. Dacă iei locul 1 la EG ca ghildă, avansezi foarte puțin în clasamentul ghildelor, față de atunci când iei locul 1 la CbG ca ghildă. Iar recompensele sunt mai mici la EG decât la CbG, în general.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Deci nu cred că e necesară o dezvoltare a Expediției ghildei, din moment ce deja există un joc superior la Câmpul de bătălie al ghildelor, pentru acei jucători care pot și vor mai mult! Cine nu vrea să progreseze în joc, poate să fie etern limitat la ce știe! Dar jocul oferă loc de evoluție.
 

Zenith

Active Member
Va propun sa mai adaugati un level la expeditia ghildei.
Ati bagat atat de multe cladiri care dau atac si aparare la atac, pe eventuri, incat levelul 4 la EG a devenit o gluma pentru majoritatea jucatorilor din erele mari!
Mai bagati un level de dificultate, sa simtitm ca merita!!!
La acest level suplimentar, ati putea sa aduceti urmatoarele noutati:
* armate in 3 valuri
* combinatii complexe de armate
* relicva de cristal [o relicva care iti ofera ceva unic...spre exemplu +50% atac si aparare la atac pentru 24 de ore]
* costul incercarilor sa fie recalculat, asa incat sa nu ne vindem cand le cumparam pe medalii
Propunerea mea ar insemna , desigur, sa puneti InnO games la munca, nu gluma...totusi e ceva necesar, in masura in care unii jucatori pot termina level 4 in cca 10 minute, in medie, fara sa piarda armate, pe auto....
Revitalizati expeditia !!
Este interesanta ideea ta dar sa nu uitam ca EG nu este facuta doar de jucatorii mari ci si de cei foarte mici. Jocul este al tuturor, mari si mici, deci propunerile trebuie sa tina cont de toti, atat jucatori mari cat si jucatori mici. Ce e ”floare la ureche” pentru noi poate sa devina o problema pentru un incepator
 

Dumi.

Well-Known Member
tocmai, ca jocul este al tuturor, cu atat mai mult propunerea mea e legitima
Tu spui....se poate face o masina super, dar nu o faceti, pentru ca nu toti si-o vor permite!
Eu spun: faceti-o si ne vom incerca norocul !
 

GABI-R

New Member
Va propun sa mai adaugati un level la expeditia ghildei.
Ati bagat atat de multe cladiri care dau atac si aparare la atac, pe eventuri, incat levelul 4 la EG a devenit o gluma pentru majoritatea jucatorilor din erele mari!
Mai bagati un level de dificultate, sa simtitm ca merita!!!
La acest level suplimentar, ati putea sa aduceti urmatoarele noutati:
* armate in 3 valuri
* combinatii complexe de armate
* relicva de cristal [o relicva care iti ofera ceva unic...spre exemplu +50% atac si aparare la atac pentru 24 de ore]
* costul incercarilor sa fie recalculat, asa incat sa nu ne vindem cand le cumparam pe medalii
Propunerea mea ar insemna , desigur, sa puneti InnO games la munca, nu gluma...totusi e ceva necesar, in masura in care unii jucatori pot termina level 4 in cca 10 minute, in medie, fara sa piarda armate, pe auto....
Revitalizati expeditia !!
Ar fi o idee bună ca atunci când termini un nivel din expediţie să-ţi dea înapoi toate cele 8 încercări astfel ar costa mai puține medalii terminarea tuturor nivelelor.
 

no name21

Well-Known Member
Daca contribui zilnic la legendare la prieteni si ghilda, nu ar insemna asa mult 10-15k medalii pe saptamana
 

Emberguard

Member
Daca contribui zilnic la legendare la prieteni si ghilda, nu ar insemna asa mult 10-15k medalii pe saptamana
Doar Epoca Fierului costă 15k pe săptămână în medalii.

Până să ajungi la vârsta colonială vei avea nevoie de sute de mii. În spațiu veți avea nevoie de milioane pe săptămână
 

Dragon X

Well-Known Member
Va propun sa mai adaugati un level la expeditia ghildei.
Ati bagat atat de multe cladiri care dau atac si aparare la atac, pe eventuri, incat levelul 4 la EG a devenit o gluma pentru majoritatea jucatorilor din erele mari!
Mai bagati un level de dificultate, sa simtitm ca merita!!!
La acest level suplimentar, ati putea sa aduceti urmatoarele noutati:
* armate in 3 valuri
* combinatii complexe de armate
* relicva de cristal [o relicva care iti ofera ceva unic...spre exemplu +50% atac si aparare la atac pentru 24 de ore]
* costul incercarilor sa fie recalculat, asa incat sa nu ne vindem cand le cumparam pe medalii
Propunerea mea ar insemna , desigur, sa puneti InnO games la munca, nu gluma...totusi e ceva necesar, in masura in care unii jucatori pot termina level 4 in cca 10 minute, in medie, fara sa piarda armate, pe auto....
Revitalizati expeditia !!
Chiar este bună ideea , doar că aici nu se iau in considerare , cred că pe forumul Beta se poate face o propunere
 

Julyus

Member
Ghilda BROTHERHOOD OF STEEL cauta jucatori activi. va rog lasati-mi mesaj. usa e deschisa. va asteptam cu drag.
 

christie52

Member
Eu aș propune ca disputele între armate să fie mai echilibrate ca forțe,mai ales că jucătorii mai mici nu dispun de armate puternice și foarte mari,fapt care-i dezavantajează față de cei mai vechi și mai puternici,care se află în ere superioare.Poate ar fi bine ca și jucătorii să poată avea posibilitatea să lupte mai eficient prin suplimentarea numărului de forțe ,așa cum se întâmplă cu adversarul.Cred că ar fi mai fairplay să fie ajutat și combatantul ,deoarece pe măsura avansării în lupte și în ere superioare ,face față tot mai greu la acestea,în unele ghilde fiind cundiționat și amenințat cu excluderea.
 

no name21

Well-Known Member
In epoca fierului iti trebuie doar cele 3 legendare de atac de niv 10. Daca mai faci si teracota de 10 si mai ai si sera de un niv ceva mai mare ca sa ai sansele alea te tine si in mijlociu 64/64 lupte. Dupa astea cred ca vei fi destul de avansat sa ridici mai tare legendarele de atac, dar sa ai si dom 80...
 

dunbarton

Well-Known Member
Eu aș propune ca disputele între armate să fie mai echilibrate ca forțe,mai ales că jucătorii mai mici nu dispun de armate puternice și foarte mari,fapt care-i dezavantajează față de cei mai vechi și mai puternici,care se află în ere superioare.Poate ar fi bine ca și jucătorii să poată avea posibilitatea să lupte mai eficient prin suplimentarea numărului de forțe ,așa cum se întâmplă cu adversarul.Cred că ar fi mai fairplay să fie ajutat și combatantul ,deoarece pe măsura avansării în lupte și în ere superioare ,face față tot mai greu la acestea,în unele ghilde fiind cundiționat și amenințat cu excluderea.
Nu mi se pare ok, pentru ca cei 'mai vechi si mai puternici' au trecut si ei prin fazele dificile prin care trec jucatorii mici.
 

Dumi.

Well-Known Member
Referitor la propunerea mea, pe baza careia am inceput acest topic.....pe beta e anuntat ca va aparea level 5 la expeditia ghildei.
Sunt super-multumit ca macar una din propunerile mele, devine realitate [indiferent ca e sau nu datorita acestui topic]
 
Sus