EXPEDITIA GHILDEI

METU

New Member
Am ajuns la jocul 71 de EG, dar observ că nivelul 5 nu merită parcurs, este o mare pierdere de timp și resurse. Jocul nu te motivează cu nimic să fac acel nivel, recompensele fiind o bătaie de joc în comparație cu câte resurse se utilizează. Chiar și pentru nivelul 4, recompensele sunt slabe. Jocul ar trebui regândit și premiile mici puse la nivelul 1 iar nivelul 4 și mai ales 5 să fie recompenssate pe măsură. Am fost în 3 ghilde, am observat 3 persoane care au parcurs un joc la nivelul 5, în rest nimic. Dacă nu vor schimba nici eu nu voi mai juca nivelul 5
 

hattrick33

Well-Known Member
Au scos cam toate diamantele de le niv 4 inainte adunai ceva diamante si la nivelul 5 au bagat portrete in loc de diamante :)) bataie de joc
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Am ajuns la jocul 71 de EG, dar observ că nivelul 5 nu merită parcurs, este o mare pierdere de timp și resurse. Jocul nu te motivează cu nimic să fac acel nivel, recompensele fiind o bătaie de joc în comparație cu câte resurse se utilizează. Chiar și pentru nivelul 4, recompensele sunt slabe. Jocul ar trebui regândit și premiile mici puse la nivelul 1 iar nivelul 4 și mai ales 5 să fie recompenssate pe măsură. Am fost în 3 ghilde, am observat 3 persoane care au parcurs un joc la nivelul 5, în rest nimic. Dacă nu vor schimba nici eu nu voi mai juca nivelul 5
Te lamentezi aici ca și cum vreo 10 milioane de alți jucători se vor pune în genunchi să te roage să faci nivelul 5...
 

METU

New Member
Te lamentezi aici ca și cum vreo 10 milioane de alți jucători se vor pune în genunchi să te roage să faci nivelul 5...
Chiar deloc, încerc să schimb anumite lucruri implementate greșit, dar mulțumită unora ca tine care se mulțumesc cu acest sistem prost conceput, va rămâne la fel. Din când în când mai scoate capul din carapace și analizează lucrurile. Poate această postate a fost făcută după ce am vb cu alți jucător și am urmărit mersul jocului pe o perioadă destul de lungă de timp ca să îmi dau cu părerea. Chiar dacă tu sau alți habarniști nu veți dori să faceti n.5, cei care vor face din ghilda ta, vor aduce un plus atât pentru ei cât și pentru ghildă (adică și ție)
 

Dumi.

Well-Known Member
nu ma deranjeaza levelul 5 la expeditie...ma deranjeaza ca au stricat recompensele de la relicve si de la cufere
templul ala uitat e destul de bunicel
ce ma ingrijoreaza [dar nu prea mult ca acum deja am bonusuri mari si la apararea orasului], e ca acele constructii noi de la GBG dau bonusuri albastre si la GBG
Deci cred ca surprizele sunt departe de a se fi terminat :))))))
 

BlueWing

Well-Known Member
Vad ca multi se plang de recompense, si de faptul ca recompensele sunt prea mici comparativ cu resurse utilizate... sunt convins ca s-a studiat temeinic chestia asta, si personal consider ca aici treaba e ok. Ce nu mi-e prea clar, este motivul pentru care am mobiliza oamenii sa forteze terminarea Lvl5, si motivarea oamenilor de a iesi pe locul 1 la Expeditie!! Lasand la o parte profitul si satisfactia personala, ce si cat castiga ghilda daca iese la runda saptamanala pe primul loc?
Unii termina EG mai usor si mai ieftin decat altii in functie de cat albastru au pe armata, cei care au mai putin si fac eforturi mai mari, trebuiesc motivati de "binele/performanta grupului(ghildei)" ... pe care sincer nu-l vedem!
 

john58

Well-Known Member
Te lamentezi aici ca și cum vreo 10 milioane de alți jucători se vor pune în genunchi să te roage să faci nivelul 5...
Doar cei care nu joaca acest joc pot da acest raspuns idiot. Puțin respect ar trebui să aibă ăi cei care sunt în conducerea acestui forum
 

john58

Well-Known Member
Vad ca multi se plang de recompense, si de faptul ca recompensele sunt prea mici comparativ cu resurse utilizate... sunt convins ca s-a studiat temeinic chestia asta, si personal consider ca aici treaba e ok. Ce nu mi-e prea clar, este motivul pentru care am mobiliza oamenii sa forteze terminarea Lvl5, si motivarea oamenilor de a iesi pe locul 1 la Expeditie!! Lasand la o parte profitul si satisfactia personala, ce si cat castiga ghilda daca iese la runda saptamanala pe primul loc?
Unii termina EG mai usor si mai ieftin decat altii in functie de cat albastru au pe armata, cei care au mai putin si fac eforturi mai mari, trebuiesc motivati de "binele/performanta grupului(ghildei)" ... pe care sincer nu-l vedem!
Eu zic că pe viitor acest joc va deveni anonim deoarece mulți jucători vor renunța la el din cauza acestor schimbări idioate și eu ăl joc încă de la lansare dar cred că voi renunța la el
 

john58

Well-Known Member
nu ma deranjeaza levelul 5 la expeditie...ma deranjeaza ca au stricat recompensele de la relicve si de la cufere
templul ala uitat e destul de bunicel
ce ma ingrijoreaza [dar nu prea mult ca acum deja am bonusuri mari si la apararea orasului], e ca acele constructii noi de la GBG dau bonusuri albastre si la GBG
Deci cred ca surprizele sunt departe de a se fi terminat :))))))
Acel templu ca sa-l pui pentru o mica perioada de timp consumi enorm de multe bunuri si timp
 

john58

Well-Known Member
Chiar deloc, încerc să schimb anumite lucruri implementate greșit, dar mulțumită unora ca tine care se mulțumesc cu acest sistem prost conceput, va rămâne la fel. Din când în când mai scoate capul din carapace și analizează lucrurile. Poate această postate a fost făcută după ce am vb cu alți jucător și am urmărit mersul jocului pe o perioadă destul de lungă de timp ca să îmi dau cu părerea. Chiar dacă tu sau alți habarniști nu veți dori să faceti n.5, cei care vor face din ghilda ta, vor aduce un plus atât pentru ei cât și pentru ghildă (adică și ție)
Oare crezi in idioteniile pe care le debitezi ca iti garantez ca 90% din jucatori sunt nemultumiti de cum evolueaza jocul si mai mult de jumatate din ei vor parasi jocul din cauza idioteniilor care s-au introdus . Să știi că nu ești tu deținătorul adevărului mai intreabă si alti veterani al jocului
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Au aparut atatea cladiri care dau bonusuri generoase la armata defensiva, incat nu cred ca mai este o problema pentru multi nivelul 5.
Cat priveste templu uitat eu il consider o cladire puternica care da printre altele si 20% bonus la pf-uri.Dispare dupa o anumita perioada de timp ,faci nivelul 5 si poti pune alta.
 
Ultima editare:

Popocatepetl

Well-Known Member
ai un unlike de la mine si de la 10000000 de jucători
Mă doare undeva de unlikul tău. :)))

Și pe alți câteva mii sau milioane de aici îi doare undeva că faci tu nivelul 5 la expediție, sau că nu îl faci.
Expediția nu e obligatorie. Nici măcar nivelul 1. Așa că nu-ți mai umfla tu atâta venele la gât că a făcut INNO nivelul 5 prea greu. Dacă e prea greu nu-l mai fă și gata.
 

john58

Well-Known Member
Si pe mine mă doare unde nu bate vântul de tine dat află că jocul ăsta se îndrepta spre anonimat cu multele enormități apărute in acest joc si sunt milioane de acord cu mine , Asa ca vorba românului taci și înghite:p:cool::mad:
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Faptul că tu și celelalte milioane care sunt de acord cu tine credeți că jocul se îndreaptă spre anonimat, pe mine mă impresionează la fel ca o muscă care bâzâie prin cameră... doar ca să bâzâie. Iar pe cei de la INNO îi impresionează încă și mai puțin, de fapt asta e problema ta.
Îți pui cenușă în cap pe aici pentru un joc pe care în orice secundă, dacă nu îți place sau te plictisește, poți pur și simplu să nu-l mai joci
 
Sus