Expeditia ghildei

V. Merlin

Active Member
Salut,
Daca este posibil, mai bagati la expeditie inca doua nivele de dificultate, 4 si 5 pentru ca cele actuale se termina foarte repede, in maxim 2 zile.
 

DeletedUser9839

Guest
cu aceste negocieri ati reusit sa stricati placerea jocului. aceste negocieri nu au nici o logica . mai repede cistigi la 6/49 decit la negocieri.
 

DeletedUser9966

Guest
Salutare!
În opinia mea sunt de ajutor și negocierile, deoarece atunci când armata nu mai face față, se pot folosi foarte ușor negocierile.
 

maketi

Well-Known Member
Parerea mea este ca bonusurile armatelor din aparare sunt prea mari pentru primul nivel al expeditei , exista aparari cu 70% bonus , cred ca cel putin pentru primul nivel ar trebui sa acordam sanse egale tuturor jucatoriilor si la acest nivel bonusul defensiv sa nu treaca de 50% , nu toti jucatori au cele 3 cladiri legendare cu bonus de atac la nivel 10 sau mai mmare si nu toata lumea are sute de unitati libere oferite de alcatraz .
 

DeletedUser9954

Guest
Bonusul defensiv de la expeditii tine cont de bonusul tau ofensiv (la fiecare in parte), sau de era in care te afli. Spre exemplu eu am 40% atk si 36% aparare (cand atac), si sunt in industriala, iar la expeditii la nivelul 1 este bonus de 5-15%, daca nu ma insel. Tu daca esti mai avansat si ai bonusul maxim (90% cred ca e) sau esti intr-o era foarte avansata dar cu bonusul de atac mic, atunci este foarte greu sa bati la expeditii.
Spre exemplu, in ce era esti, si ce bonus ofensiv ai in total (atac/aparare) ?
 
Sus