Fabrici bunuri din Epoca Moderna

  • Autor subiect DeletedUser3920
  • Data de început

DeletedUser3920

Guest
Buna ziua,
Mai am putin si ajung in Epoca Moderna, si as vrea sa imi spuneti si mie cum sta treaba cu fabricile de bunuri din aceasta!
Dau un exemplu: Fabrica de procesare a alimentelor, am tinut click-ul peste ea si am vazut ca este ajutata de Struguri, eu am depozit de struguri pe harta continentului deci imi dau seama ca va produce mai mult, dar cum ramane cu ,,Bunul necesar" ? am facut un screenshot ca sa vedeti mai bine, bunul necesar pt fabrica de alimente este cafeaua, deci ce inseamna? ca o sa dau din cafea ca sa imi faca alimente semipreparate? daca da, atunci cam cat trebuie sa dau de exemplu pentru 1 zi ?
 

DeletedUser7925

Guest
probabil 20 cafea pentru 20 alimente semipreparate dacă alegi producția de o zi....nu sunt sigur:unsure:

dap se pare că este cum am zis 20 cafea pentru 20 alimente semipreparate (9600 monede şi 9600 provizii pentru o zi)

uităte aici ca să înțelegi mai bine: https://www.youtube.com/watch?v=_wpThpmR04A&feature=youtu.be

:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,
Produse din erele anterioare sunt necesare, pentru a produce bunuri din Epoca Modernă,Posmoderna. Pentru a stimula producția de bunuri, este necesar un depozit de produse diferit, dintr-o eră anterioară.
Cum a precizat și Claudiu-pyucu aveți nevoie de 20 cafea pentru 20 alimente semipreparate 9600 monede și 9600 provizii pentru o zi.

O zi frumoasa si spor la joc!
 

DeletedUser3920

Guest
Si mai am o intrebare:
Cladirile legendare spun ca incepend cu Epoca Moderna vor produce x bunuri nerafinate... ce fel de bunuri?
 

DeletedUser5468

Guest
Este exact aceeași ordine de producție, 5 bunuri la 4h, 10 bunuri la 8h, 20 la o zi, și 30 la 2 zile.
Doar că în loc să-ți ia doar monede și provizii, îți va mai cere și un anumit număr de bunuri nerafinate(cafea,hârtie,porțelan,sârmă și smoală) pe care le vei transforma în bunuri moderne(rafinate).

EDIT:
Clădirile legendare îţi vor produce bunuri nerafinate, adică:
În epoca modernă legendarele îţi vor produce bunuri din era colonială, doar că la preţ dublu faţă de cel iniţial.
 
Sus