Faceti GBG mai corect pentru membrii ghildelor

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Dumi.

Well-Known Member
bai sfatu' duh
uite care e treaba
cand absolut toata lumea iti da la genunchi pe acest thread, tu nu trebuie sa faci judecati de valoare, ci trebuie sa o lasi asa, ca sa nu patesti rusine mai mare
du-te la culcare mai tata ca esti depasit si batranicos :)
tragi tu concluzii ca doar doua servere conteaza si ca restul nu conteaza cand tu nici nu ai cont pe restul? :)))
te faci de cacao mai mult decat te-ai facut deja
ai propus, ti s-a raspuns linistit si calm intr-o singura directie
ce mai vrei?
si daca ai nevoie ca cineva sa se duca la scoala, vezi cum faci sa ii trimiti pe ai tai la scoala ca doar pe ei AI DREPTUL sa ii trimiti :)
in rest? NU ai drepturi asupra altora :)
 

Dumi.

Well-Known Member
asa ca o observatie, serverele C, D si E au fost introduse pentru a le da o sansa celor ce n-au contat pe A si B; tot ce conteaza pe FOE sunt serverele A si B; restul sunt la capitolul 'si altii'
cine te-a suparat asa tare?
tot te mai bate sc0rpion de iti sar capacele, dupa ce ai bagat tone de diamante? :)))
e mai bun ca tine, asta e :)
incearca sa te obisnuiesti cu ideea asta, dar nu o refula prin propuneri idioate ...
si ca iti scot porumbeii din cap, serverele noi aparute sunt mereu aparute ca o noua sursa de venit pentru dezvoltatorii jocului
zici ca esti tatal nostru, dar nu pare ca ai stat prea mult pe acasa cand ne-a facut "mamica" :))))
Nu semanam cu tine :)
 

005baghera

Well-Known Member
un om marunt ce se crede mare orator [ el doar a expus ideea dar nu e cel ce a gandit o,nu e in stare sa gandeasca atata ],un om ce se exprima in cuvinte 'complicate'-elucubratii- doar pentru a ne arata cat de citit e el [ dar l am citit noi pe el ],un om ce se crede si mare filosof 'putul gandirii' [aici trebuie sa recunosc ca am ras cu lacrimi ] dar e doar un mare fanfaron,ei bine acest om ar trebui sa dea cartile pe fata si sa i numeasca pe cei ce crede el ca sunt asupriti si mai ales sa numeasca acea ghilda care ii asupreste si ii ameninta ca ii da afara pe saracii jucatori .........
un om care doar a preluat o ideea dar nu e in stare sa o analizeze-nimeni nu este obligat sa joace acest joc,nimeni nu este obligat sa joace intr o anumita ghilda,nimeni nu este obligat de nimic altceva decat sa joace conform regulamentului din joc-ATAT,restul e doar can-can musiu
 
faceti cat mai multa galagie ca sa va vada si ceilalti si sa-si dea seama de caracterele voastre
flacaul asta de mai sus de atatea jafuri luate cred ca ma visa si noaptea si frustrarile lui si a celor ca el s-au intiparit adanc pe scoarta sa cerebrala si a renuntat sa mai joace pe b pentru ca insemna sa-si sparga monitorul daca si-o mai lua de cateva ori; deturneaza scopul discutiei aici ca sa aiba si el ceva de spus; dar nu acesta era scopul postarii mele; voi vreti sa deturnati sensul postarii si astept reactia celor cu conturi mai mici nu a voastra care v-ati vazut intr-un fel sau altul sacii in caruta; sensul liberului arbitru e altul; nu e influentat de frustrarile voastre; cei mai mici li s-a indus ideea ca daca vor sa iasa din ghildele asupritoare nu au unde sa mearga pentru ca ii papa lupii; de aceea stau cuminti acolo si trag pentru 'ciocoi'; asta vreu sa trezesc in ei: sa lase ciocoimea sa-si dea cu planurile lor meschine in cap si sa joace asa cum vor ei, fara constrangeri, fara 'daca nu faci asta te zbor din ghilda', etc; asta e scopul; ca nu va convine o astfel de abordare asta e treaba voastra; asa cum am mai scris, meschinaria si micimea va iesi la suprafata mai devreme sau mai tarziu; sper mai devreme; nu mai jucati incrancenati ca nu va da sa mancati jocul asta; ura pe care ati acumulat-o va face riduri si veti avea si chipurile urate nu numai caracterele
 

005baghera

Well-Known Member
corect,sa isi dea lumea seama de caracterele noastre si 'non' caracterul tau,pentru unul a carui scop in viata si in joc este de ai umili pe altii [ in cazul lui artanis se insala amarnic acest iobag care nu e legat de pamant ci de altceva-stie el prea bine-],ei bine pentru un asemenea om marunt e deplorabil sa vii aici cu o asemenea absurditate de idee,plus daca era ideea lui ar fi venit si cu argumente solide nu puerile,chipurile pentru cei asupriti-si asupritiii......maestre farfuridi? asupritii sunt cata frunza cata iarba dar lipsesc cu desavarsire?---retragete in vizuina si asteapta semnalul stapanului pana iti da iar voie sa apari
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Omul ăsta nu înțelege că ghildele nu sunt făcute de FoE, ci de jucătorii care vor să se organizeze între ei. Sunt "reguli" făcute de cei care întemeiază ghildele, nu de dezvoltatorii jocului.
 

005baghera

Well-Known Member
nu este ideea lui-el e doar paiata care a postat-asculta de un stapan- el/ei practic au treaba DOAR cu o anumita ghilda,dar deh ce sa ii ceri unuia care spune de caracterele celorlalti iar pe al lui l a pierdut acum mult timp asta in cazul in care l a acut vreodata, unuia care nu isi da seama ca deja o da in penibil de ceva vreme,el se da aparatorul celor slabi dar se lauda ca ii ataca de le sar fulgii MAESTRE noua nu ne plac nici lautarii si nici manelistii deci rogute frumos dute de reprezinta ti stapanul in alta parte
 

Dumi.

Well-Known Member
mai mateo cred ca flacau e fii-tu sau fie-ta
eu nu ma simt deloc flacau
e posibil sa fiu mai in varsta decat esti tu
si nu din cauza ta mi-am sters eu contul pe Brisgard, ca nu erai deloc o persoana importanta pentru mine, nici atunci, nici acum
aburisti d-astia ca tine ma cam lasa rece
crezi ca ma durea pemine sa imi jefuiai o zona zen sau o parta imparatului [ca atata mai aveam jefuibil in oras, restul cladirilor erau de atac], cand aveam aproape 100K pf in camara?
te crezi prea important si nu esti
aici se discuta altceva
eu iti spun clar ca la prosti:
1. ai venit cu o propunere
2. ti s-a dat in cap cu ea
3. pleaca [sau ramai si fa o propunere valoroasa nu rahatul de l-ai propus aici :)]

cata scoala iti trebuie ca sa intelegi ceva ata de simplu?
 
baghera sau cum te-oi numi la stapan ai fost tu si tot la stapan ai sa fii toata viata ta daca nu pricepi ca ce am propus aici e in beneficiul celor multi nu al stapanilor tai pe care ii aperi cu ferocitate pe aici; e alegerea ta daca vrei sa traiesti in sclavagism dar nu impune sclavagismul si altora; nu sunt impotriva ghildelor sunt impotriva tratamentului aplicat de 'ciocoi' si a ajutorului mascat oferit de ei celor mai mici; o ghilda corecta ii ajuta pe cei mai mici nu ii exploateaza; ti-am mai scris dar vad ca te racaie ca sa intelegi: nu mai comenta ca ti-am notat punctul de vedere, lasa-i si pe cei mai mici sa comenteze
 

005baghera

Well-Known Member
pai pune punctul pe 'i' si jumeste ciocoii aia mai jeanu,mai atotputernicule mai milosule-si eu/noi ti am mai scris ca nu te tine nimeni cu forta in nici o ghilda dar TU esti cel care nu pricepe si NU marite entitate nu apar pe nimeni si nici nu am stapan ca si tine,eu i teu si joc de placere,ca doar deh nu imi da foe de mancare ca si tie-dupa cum am mai zis si o voi REPETA zi de zi daca e nevoie,un om marunt si fara minte ce se crede mare orator dar e doar o paiata impinsa in fata
 

Dumi.

Well-Known Member
si vezi ca ai postat in sectiunea Propuneri pentru Forum
adica in sectiunea gresita
pai tata nu facea greseli d-astea :))
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Cred că este suficientă dezbaterea pe această temă. Subiect închis și mutat la secțiunea corectă.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus