fantana dorintelor

cristalban

Member
buna ziua
am fantana dorintelor si nu stiu ce sa fac cu ea,sa o vand sau sa o pun pe joc?la ce m-ar ajuta in joc daca as folosi-o?
multumesc mult pt raspuns!
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Daca esti un jucator mai putin activ si mai te ocupi si cu "tepuirea" este cladirea ideala. Astepti 24 de ore sa pice......una din variantele care le ofera aceasta cladire.
Daca esti un jucator activ si serios ,eu zic sa te debarasezi de aceasta cladire.
Acum tu faci ce crezi ,eu ti-am spus parerea mea .Poate alti jucatori au alte pareri.
 
Ultima editare:

Vali

Well-Known Member
Interesanta parere la Tomita, doar ca si-a pastrat explicatia pentru el!

Dupa cum ai sa vezi, sunt unii jucatori care au mai multe lumi, iar pe unele dintre ele gasesti aproape numai fantani! Acum eu stau si-l intreb pe Tomita: oare aia nu sunt jucatori seriosi si activi?

O fantana in primul rand iti poate oferi diamante! Cu cat mai multe fantani in oras, cu atat mai multe sanse de a castiga 50 de diamante la momentul culegerii sale!
Parerea mea e sa-ti pui cat mai multe, nu le vinde pentru ca o sa-ti bagi gheara in gat mai tarziu!
In alta ordine de idei: cu ce te incurca in inventar? Vinde alte cladiri, chiar sunt o gramada de cladiri inutile, dar in niciun caz fantanile!

(Parerea mea, normal :) )
 

TOMITA0001

Well-Known Member
nteresanta parere la Tomita, doar ca si-a pastrat explicatia pentru el!
Eu mi-am spus o parere ,nu am dat explicatii.Este o difenenta ,nu crezi ;)?
Eu unu prefer sa nu astept luni de zile sa primesc cateva diamante amarate ,cand pot sa le obtin prin expeditii.
(Parerea mea,normal:))
 
Ultima editare:

Vali

Well-Known Member
Eu mi-am spus o parere ,nu am dat explicatii.Este o difenenta ,nu crezi ;)?
Eu unu prefer sa nu astept luni de zile sa primesc cateva diamante amarate ,cand pot sa le obtin prin expeditii.
(Parerea mea,normal:))

1. O parere trebuie si argumentata, nu o spui asa ca sa pui un post pe forum! Si tocmai asta am spus, ca ti-ai spus parerea fara sa o explici, sa-l faci pe om sa inteleaga de ce trebuie asa si nu invers ;)
2. Pentru un jucator mic, asa cum e el (atata timp cat intreaba ce face cu fantana, presupun ca e la inceput) orice cladire care ofera diamante e benefica in oras. Daca tu esti mai vechi in joc si-ti bagi picioarele in ea de fantana, pentru ca oricum termini 3 expeditii pe saptamana (glumesc, dar ai spus-o de parca asa ar fi) si castigi 1000 de diamante pe expeditie, eu zic sa scoata astia din joc cladirile care ofera diamante, ca se cam prafuiesc prin oras pana dau ele diamante!

Pana sa ajunga el sa castige diamantele alea de care zici tu la EG, lasa-l sa-si puna cat mai multe fantani! Abia dupa ce va creste el destul de mare si va termina EG-ul in a 3-a zi dupa scripturi (cel tarziu), isi va putea pune un semn de intrebare daca-l mai avantajeaza fantanile sau nu!

Cheers!
 

dunbarton

Well-Known Member
Fantana dorintelor produce zilnic, in mod aleatoriu, "nu stiu ce", conform celor prezentate aici:

Intr-adevar, sub nicio forma nu trebuie vandute. Daca ai doar una nu e mare lucru, dar cand vei avea mai multe, sa zicem de la 10 in sus, te vei convinge de utilitatea lor. Poti face calcule comparand productia lor cu cea a altor cladiri pe unitatea de suprafata. Fantana nu ocupa mare spatiu, poti sa carpesti cu ea zonele golase din oras, plus ca are avantajul ca nu poate fi jefuita.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
lasa-l sa-si puna cat mai multe fantani!
L-am tinut eu de maina ,i-am pus eu piedica sa nu puna aceste cladiri ?
Sa bage din partea mea cate fantani doreste.:p
El daca a citit ce ai scris tu ,eu si alti jucatori ,hotareste ce are de facut .:)
O parere trebuie si argumentata
Pe semne ca tu nu citesti in totalitate ce scriu altii sau o faci superficial si te aventurezi in a aprecia in fel si chip ce scriu respectivii.Eu am argumentat asa cum am crezut ca stau lucrurile(nu cum scrii tu ca nu am argumentat) iar daca tu ai alta parere ,este ok ,este normal sa fie pareri pro si contra......etc..
In fine ,nu crezi ca ar trebui sa punem punct aici sau doresti din tot dinadinsul sa faci tu ultimul comentariu ?;)
 

Dumi.

Well-Known Member
de fapt e foarte simplu
daca orasul e pe lumi secundare acestea trebuiesc pastrate pentru diamante
daca esti pe lumea principala e discutabil si depinde de mai multi factori
daca esti la inceput, clar trebuiesc pastrate
daca deja esti un jucator mediu, fantanile nu isi mai au rostul atat de mult
e de preferat sa le vinzi la anticar si cu ce iei de acolo sa licitezi pentru cladirile de atac gen: tabla de sah, poarta regala de marmura, rosd cu flori, carusel respectiv piata castigatorilor, cand aceasta va aparea la licitatii, etc.
 

capitan222

Well-Known Member
Daca esti jucator mic....nu ai nevoie decat de 3-4 MAXIM.Daca joci si pe alte lumi...pune cat de multe poti pe cele secundare.Daca esti jucator cu punctaj mare o pui in inventar daca nu este deja.
 
Sus