Forge pe HTML5

*Daemon78*

Well-Known Member
Salutare!
Jocul rulează foarte greu pe HTML5, mai are cineva această problemă?
Am încercat pe mai multe computere și laptop-uri, cu diverse configurații și pe diverse sisteme de operare.
Am folosit Chrome, Chromium, Firefox, Torch, Midori, Opera, Explorer, ca și browsere, Win7, 8 și 10, Linux (Ubuntu, Debian, Fedora, derivații din ele gen Bodhi, Linux Lite, Linux Mint, cele mai multe lightweight, am încercat pe sisteme de 32 și 64 de biți - aceeași problemă.
Durează o veșnicie să se încarce orașul, apoi reacționează extrem de greu la comenzi. Ceva idei? Din câte știu, începând cu decembrie 2020 Flash Player nu va mai fi suportat, mă întreb dacă până atunci dezvoltatorii vor rezolva aspectele astea.
 

*Daemon78*

Well-Known Member
Se pare că nici aici nu găsesc un răspuns. :))
Din ce am văzut pe forumurile externe ”se lucrează” la îmbunătățirea versiunii html. Sunt tare curios cum va fi peste câteva luni, când nu va mai fi suportată varianta flash. Oare câți jucători vor renunța, având în vedere neajunsurile variantei html?
 

dunbarton

Well-Known Member
Nu doar FoE e in situatia asta. Vor negocia mai marii internetului si probabil Flash-ul va putea fi utilizat prin optiune.
 

*Daemon78*

Well-Known Member
Hmm... e posibil și asta.
În momentul de față folosesc Chrome pe un sistem de operare Linux, parcă merge puțin mai repede, dar dacă trebuie să intru să dau lupte pe manual durează 5 minute până se încarcă terenul de luptă.
 

Geo.O

Well-Known Member
Daemon78, eu folosesc xUbuntu 19.10 și avea aceleasi simptome jocul. Am schimbat driverul plăcii video pe Nvidia recommended si acum jocul este cursiv. Nu știu dacă este și cazul tau, dar poate încerci și asta.
 
Sus