Funcția de stocare clădiri să poată fi cumpărată

PrincessDenisa

Well-Known Member
Salutare,

Propun ca funcția de stocare clădiri să poată fi și cumpărată, cu monede sau cu diamante, nu doar obținută drept recompensă. Vreau să bag trei clădiri în inventar și nu pot, iar șansele de a obține funcția de stocare clădiri de trei ori, într-un termen rezonabil (de câteva zile) sunt destul de mici. Drept urmare, sunt blocat.

Mulțumesc,
Vlad
 

Proud129

Well-Known Member
Salutare,

Propun ca funcția de stocare clădiri să poată fi și cumpărată, cu monede sau cu diamante, nu doar obținută drept recompensă. Vreau să bag trei clădiri în inventar și nu pot, iar șansele de a obține funcția de stocare clădiri de trei ori, într-un termen rezonabil (de câteva zile) sunt destul de mici. Drept urmare, sunt blocat.

Mulțumesc,
Vlad
Ai facut o propunere pentru tine, vrei sa obtii cat mai rapid anumite beneficii.
Contra! jocul ofera destule obtiuni pentru "Stocare Cladiri". Misiuni zilnice (dupa finalizare misiunilor, 7 la numar), expeditii, eventuri. etc
 

PrincessDenisa

Well-Known Member
Eu nu știu câte zeci de funcții de stocare clădiri ai obținut tu în ultimele luni ca să scrii că jocul oferă destule opțiuni pentru a le dobândi. Eu am obținut patru și am făcut și EG, și GBG, și misiuni zilnice și eventuri. Jocul oferă destule opțiuni ca să dobândești funcție, dar NU oferă funcția. De curiozitate: tu câte funcții de stocare clădiri ai obținut în ultimele patru luni? Dar sincer.
 

DeletedUser12551

Guest
asa cum tu faci o propunere si ceilalti pot avea pareri contra, asta nu inseamna ca trebuie sa te revolte parerea celorlati.
jenant stilul :cool:
cred ca fiecare jucator, la un moment dat a avut nevoie de "ceva" in joc si acel ceva a venit mai greu, asa ca si eu sunt contra.
jocul este facut pentru toti nu doar pentru tine.
 

DeletedUser10378

Guest
unii nu ar trebui să aibă acces la forum :)
ideea este asta. dacă tu, care abia ai inceput, te plângi că vrei să bagi ceva in inventar, jucătorii vechi ce să facă? să se tăvălească pe jos? să-și taie venele?
am avut o perioadă de 3-4 luni în care nu am primit decât o stocare. Apoi, in 3 săptămâni am luat 5.
Să-ți spun câte stocări am stricat inainte de a apărea comerciantul? așa că, în asentimentul multora, voi spune „taci și înghite”. Ăsta e un joc de durată. Doar pentru că tu vrei ceva, nu inseamnă că toți vor. stocareao poți obtine de la comerciant(1), EG(2), cufărul 7 de la misiunea zilnică(3) și nu mai vorbesc de eventuri(4). Deja e foarte bine. E nevoie să mă repet?
 

Proud129

Well-Known Member
Eu nu știu câte zeci de funcții de stocare clădiri ai obținut tu în ultimele luni ca să scrii că jocul oferă destule opțiuni pentru a le dobândi. Eu am obținut patru și am făcut și EG, și GBG, și misiuni zilnice și eventuri. Jocul oferă destule opțiuni ca să dobândești funcție, dar NU oferă funcția. De curiozitate: tu câte funcții de stocare clădiri ai obținut în ultimele patru luni? Dar sincer.
Salut, nu prea raspund la comentarii intr-o sectiune de propuneri. In primul rand scapa de caracterul acid pe care il ai. Cand faci o propunere tot timpul vor exista pareri pro si contra, iar tu nu esti in masura sa judeci parerea persoanelor. Sa revin la subiect, nu stiu cat am strans in ultimele 4 luni, dar am 32 de stocari cladiri in inventar(nu am ce sa fac cu ele), am mai si vandut multe la comerciant.
Spor la joc sa ai.
 

Dumi.

Well-Known Member
Fara sa fiu partinitor in vre-un fel, o sa spun aici ca sunt momente cand mi-as dori sa cumpar functii de stocare.
sunt situatii, cum este a mea, in care am nevoie de servicii de stocare si pur si simplu nu pica :))
O asemenea situatie este cea in care vreau sa stochez barlogul banditilor pentru a culege din oras anume trupe de care am nevoie la un anumit moment dat.
M-am trezit la un moment dat ca , neavand functii de stocare la dispozitie si avand nevoie de multe trupe furtuna de cuie, am fost nevoit sa imi vand barlogul banditilor din oras. Nu am vandut in viata mea la anticar vre-un serviciu de stocare, pentru ca, asa cum spuneam, imi pica foarte greu la zilnice sau la orice.
Si despre mine nu cred ca poate spune nimeni ca sunt inactiv :)))
Pe E, unde am avut aceasta problema, am acum un paket de stocare. Pe lumea B, insa, unde nu sunt activ atat de mult, am 10 pakete de stocare, pentru ca dinamica trupelor de la alcatraz nu se compara cu lumea E unde dau GBG, expeditie si f mult GVG
 

Dumi.

Well-Known Member
As adauga, daca imi permiteti, si parera conform careia de cand a aparut anticarul, serviciile de stocare au inceput sa aiba o valoare considerabil mai mare.
Functiile astea de stocare iti permit sa stochezi ceva ce nu iti mai trebuie si sa vinzi la anticar. Dau aici ca exemplu fantani sau altare. Dinamica jocului s-a schimbat din cauza eventurilor care dau f multe cladiri speciale care inlocuiesc rapid orice inseamna altare sau ferme sau fantani ale dorintelor/tineretii...
Cererea facuta de colegul nostru de forum, mai sus, chiar daca a fost facuta intr-o maniera neplacuta, isi are argumentastia ei :)
 

PrincessDenisa

Well-Known Member
As adauga, daca imi permiteti, si parera conform careia de cand a aparut anticarul, serviciile de stocare au inceput sa aiba o valoare considerabil mai mare.
Functiile astea de stocare iti permit sa stochezi ceva ce nu iti mai trebuie si sa vinzi la anticar. Dau aici ca exemplu fantani sau altare. Dinamica jocului s-a schimbat din cauza eventurilor care dau f multe cladiri speciale care inlocuiesc rapid orice inseamna altare sau ferme sau fantani ale dorintelor/tineretii...
Cererea facuta de colegul nostru de forum, mai sus, chiar daca a fost facuta intr-o maniera neplacuta, isi are argumentastia ei :)

Salut,

Funcția asta este foarte greu de dobândit în joc. Eu m-am logat prima dată acum 113 zile. În 113 zile, participând la EG, GVG, eventuri (finalizate) și misiuni am dobândit-o de patru ori. Să zic că am uitat o dată și am dobândit-o de cinci ori. Mi se pare mult prea puțin, în raport cu eforturile depuse. Chiar dacă nu am făcut 64 săptămânal și am ratat primul event.
Nu cred că această funcție trebuie să fie vreun Sfânt Graal al jocului, cum este acum. Cred că trebuie să fie ceva normal. Așa cum dobândești recompense de 10 puncte forge la misiuni, ca pradă de război cu Himeji ș.a.. tot așa cred că trebuie dobândită și această funcție.
Vreau, de exemplu, să fac loc în oraș pentru clădirile de unelte necesare noului eveniment și efectiv nu am cum. Sunt obligat să șterg clădiri, și am de ales între fabrici/ateliere de bunuri și clădiri care dau puncte forge. Sau, varianta a treia, să nu particip la eveniment.
Nu e ceva personal, nu obțin eu beneficii personale rapide, sunt convins că mulți jucători se află în aceeași situație.
Dacă m-am exprimat mai tăios, îmi cer scuze.

Numai bine,
Vlad
 

DeletedUser12551

Guest
colega, asta e un joc de anduranta, este gandit in asa fel incat sa te dezvolti in timp, nu se ofera oportunitati asa , batand din palme.
tu vorbesti de 113 zile de joc, este putin fata de 5, 6 ani cat au alti jucatori.
tu ai nevoie de stocari, eu, de exmplu am cca 40 de stocari in inventar dar am nevoie de renovari, care se obtin chiar mai greu decat stocarile.

ai sa ajungi sa ai nevoie, in viitor, de renovari, ce ai sa faci, ai sa trimiti pe forum propunerea sa cumparam renovari.
exista argumentatie si pro si contra, de aceea este dificil, acum apar la cumparare stocari, maine o sa fie nevoie de renovari si tot asa.

mereu este nevoie de ceva in joc dar trebuie sa ai rabdare, sa joci in continuare si o sa rezolvi problema.

spor la joc!
 
Sus