Gbg rework

Aleskio

Member
Am văzut că dupa doar câteva ore de când începe sezonul gbg mapa devine foarte haotică cu toate ghildele având sectoare până pe partea cealaltă a mapei și având ocazia sa se extindă de acolo în orice direcție.
- Mă gândeam că ar fi mai interesant și dinamic daca sectoarele care nu sunt direct conectate la sectorul de baza al ghildei respective sa nu poate să cucerească nimic, să ofere puncte și să se poata construi pe ele dar sa nu se extindă. Astfel ar face ghildele sa își mărească teritoriul Intr-un mod mai uniform și ar face că și ghilda cea mai dominanta să trebuiască să planifice din timp acțiunile sale și să fie mai costisitor pentru ei că să ajungă în mijloc și să se păstreze acolo. Desigur asta ar impune și niște schimbări mecanice suplimentare că sa fie ok:
-Scaderea timpului de așteptare după ce un sector a fost cucerit pentru a se putea da atacuri noi pe sectorul respectiv.
-eventual nerfuirea taberelor de asediu că sa nu se poată lua într-o secundă un sector pe gratis aproape.
 

005baghera

Well-Known Member
Ok si daca ghilda ta ia totusi toata harta,iar ghilda adversa merge din fata capitalei si sectioneaza harta in 2.....ce se intampla cu a 2 a jumatate de harta a ghildei tale?cea care nu mai e conectata in nici un fel la capitala ta?
Iti dai seama ca ceea ce propui nu are cum sa se intample,prea multe lacune,si asa gbg ul cere efort sustinut,prezenta din 4 in 4 ore,tu vrei sa se reduca timpul la cat? Adica toata ziua sa stea lumea pe joc/harta?
Nop,din punctul meu de vedere total inutila aceasta propunere,desigur este parerea mea si nu pot sa condamn cei/cele ce iti vor da dreptate.....eu doar mi am expus oarerea la aceasta propunere
 

DeletedUser

Guest
Un rework mai echilibrat ar fi grupe care să țină cont și de numărul de membri dintr-o ghildă. În felul ăsta nu mai ai ghildă de 15 de oameni pe aceeași hartă cu ghildă de 80. Sau ar mai trebui introdusă o ligă... Diferența dintre platină și diamant e mult prea imensă.
Taberele au fost deja nerfuite. Nu mai propuneți așa ceva, că ne trezim cu sectoare fără sloturi pe mijlocul hărții.
GBG în varianta în care a fost lansat era cel mai bun. Apoi, Inno a început să-l distrugă încet-încet.
 

Aleskio

Member
Ok devreme ce asta nu a fost reușită:p ce ați zice de o redimensionare a campului de lupta adițională odată cu începerea erelor spațiale..hmmm eventual la X2.0
 
Sus