[Ghilda] ColdBloodedKillers : C.B.K.

  • Autor subiect DeletedUser774
  • Data de început

DeletedUser774

Guest
Nume Ghilda: ColdBloodedKillers;
Clasament 22/06/2012: Loc 4;
Membri activi 22/06/2012: 65;
Medie puncte: 4300;
Conducator: Nimlord;
Ofiteri: tyatyana, Doctore;
Resurse disponibile: Piatra, Lemn, Marmura, Vopsea, Vin, Piatra de Var, Abanos, Fier, Panza, Bijuterii, Cupru, Aur;
Locuri ramase disponibile: 10;
Forum: Activ;
Descriere Membri: Pradatori;
Mentalitate: Agresiva;
Cerinte: Minim 4 fabrici construite;

Cam acesta ar fi un mic sumar al ghildei :)... daca doriti si alte detalii.. nu ezitati sa cereti.

Scopul nostru este sa devenim un grup unit... sa crestem impreuna, astfel incat.... atunci cand se va permite razboiul intre ghilde (speram sa fie cat mai curand :D)... noi sa fim printre cei mai puternici!!!

Dupa cum probabil stiti, momentan ghildele sunt pentru socializare... dar o data cu noul update, va exista comertul liber in ghilda. Dispunem de toate resursele active pana la nivelul nostru (minim 4 fabrici/resursa);

Daca doriti invitatie... va astept aici cu un mesaj (ma intereseaza numele, punctajul si resursele). Pana la urmatorul update, voi pastra aceste 10 locuri pentru cei ce aplica pe forum;
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Daca mai este valabil.....

1-Xsi0
2-6.124
3-Bijutier, zidar specializat in piatra, zidar specializat in piatra de var, zidar specializat in marmura si vopsitorie.

Cam atat :)
 

DeletedUser774

Guest
Resurse.jpg
Update:

Clasament: Loc 4;
Membri activi: 70; +8% vs 22/06
Medie puncte: 4900; +14%;
Conducator: Nimlord;
Ofiteri: tyatyana, Doctore, Shadowcrow;
Locuri ramase disponibile: 9;
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser774

Guest
Update:

Clasament: Loc 3;
Membri activi: 74; +6% vs 26/06;
Medie puncte: 7200; +47%;
Ofiteri: Abissa, Tyatyana, Doctore, Shadowcrow;
Locuri ramase disponibile: 3;
 

Koko26

New Member
Nume: koko26
Punctaj: 3611
Medalii: 10 (joc doar de 5 zile...)
Productie (5/ora): Fabrica de cherestea, Zidar specializat in marmura, Bijutier (+ Zidar specializat in piatra de var - in urmatoarele 24 de ore)
 

DeletedUser546

Guest
nume : sweetydelcina
punctaj : 6 843
resurse : bijutier , piatra , abanos , marmura , alabastru , aur.
 

DeletedUser774

Guest
Legile Cold Blooded Killers

1. Fii mandru ca esti CBK. Faptul ca esti aici, este principalul beneficiu.

2. De activitatea din joc depinde atat succesul personal cat si cel al ghildei. Tine pasul si nu ramane in urma!

3. Suntem un grup unit, dar aici nu este loc pentru cei ce nu sunt ca noi. Fii agresiv! Fii un pradator! Fii CBK!

4. Fii alaturi neconditionat, cu tot suportul militar de care dispui, in orice razboi/jaf/raid organizat de ghilda.

4. Respecta si aplica deciziile ofiterilor. Totul are in spate o strategie.

5. Pune schimburi corecte pe piata, in functie de epocile din care provin bunurile. Nu ne inselam intre noi.

6. Ofera suport constant colegilor tai de ghilda si ataca pe oricine nu face parte din ea.

7. Un CBK, conduce orice regiune in care se afla. 2 CBK tin la respect un continent!

8. Fii un CBK si respecta cele de mai sus!!



In momentul de fata ghilda a ajuns la capacitate maxima. Totusi, in viitor vor mai exista plecari... deci si noi locuri disponibile. Daca simti ca legile de mai sus ti se potrivesc si totodata ai peste 12.000 de puncte, te invit sa postezi aici o cerere de aderare. Cererile postate aici pe forum au prioritate fata de cele din joc.

Un feedback sincer despre noi iti poate oferi orice membru din cei 80.

Mai jos gasiti si un scurt update cu privire la CBK:

Clasament: Loc 2;
Membri activi: 80;
Puncte Ghilda: 917.000;
Medie puncte: 11.500;

Conducere:

CBK-Emperor: Nimlord;
CBK-General: Abissa;
CBK-Officer: Shadowcrow; Un4GiveN; Highlander;
 

DeletedUser774

Guest
Update:

Clasament: Loc 1;
Membri activi: 80;
Puncte ghilda: 1.450.000;
Medie puncte: 18.000;

Conducere:

CBK-Emperor: Nimlord;
CBK-General: Abissa;
CBK-Officer: Shadowcrow; Un4GiveN; Highlander;


ColdBloodedKillers a ajuns la capacitate maxima si are in componenta 80 de membri activi si implicati. Momentan nu mai avem in plan recrutari, totusi in cazul in care vor mai aparea locuri, daca doriti sa avem in vedere cererea dumneavoastra de aderare... postati aici un scurt sumar al orasului pe care il detineti. Nivel minim de recrutare: 20.000.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser833

Guest
Scurt sumar al orasului pe care il detin

Orasul meu e frumos. Are cateva flori pe care le voi "culege" in curand pentru a evita finisarile pe flori. In mijlocul orasului se inalta primaria construita din granit minat din muntii din vecinatatea ... altor orase pe care l-am cumparat la schimb cu alabastrul si cuprul prelucrat in cele 2 fabrici ale mele. In spatele primariei se gasesc pietele , care aduc fericire locuitorilor orasului, o ferma de capre ( care in curand va fi inlocuita cu un granar deoarece domnului primar nu ii prieste mirosul caprelor) , iar in spatele fermei de capre se afla o fabrica de abanos, care construieste usi si ferestre pentru casele din zona rezidentiala din dreapta primariei ( sau stanga daca privesti primaria din fata) .
De cand avem strazi pavate cizmarii din fata primariei se intrec in fabricarea pantofilor de lux. Locuitorii orasului isi arata fericiti bijuteriile facute la comanda in unica fabricade bijuterii din oras, pe care nici hotii nu mai vor sa le fure , fiind mai tentati de cablurile de cupru sau pietrele de alabastru.
Luptatorii scandinavi si tragatorii cu arbaleta se antreneaza zilnic cu soldatii din vecinatati in asteptarea razboiului intre ghilde.
Inca nu avem un punctaj de 20000 dar primarul mi-a promis ca va mentine orasul prosper.
Sunteti Bine Veniti sa vizitati orasul in orice zi din an si la orice ora .Proprietarul tavernei va va oferi friptura de porc la protap si un toi de palinca romaneasca.Considerati aceasta invitatie o cerere de recrutare.

Va doresc un joc frumos.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser216

Guest
Salut, interesanta descriere ai facut, dar ai uitat sa mentionezi ca esti deja intr-o ghilda.
 

DeletedUser833

Guest
Buna Un4GiveN,
Iti mutumesc frumos pentru raspuns.
Da e adevarat , in acest moment sunt intr-o ghilda.Nu am mentionat despre acest lucru pentru ca :
-unica cerinta in anunt a fost descrierea orasului,
-in clasamentul global exista aceasta informatie despre jucatori.
 

DeletedUser

Guest
1.celtare
2.Evul mediu mijlociu
3.lumea 1 prima oara in joc
4 medalii.288
5.granit;piatra de var;piatra;aur, sticla, caramida
6 atac in continent in vecinatate.pentru puncte si produse
 

DeletedUser

Guest
Scurt sumar al orasului

Orasul meu este unul organizat in stil cazon.
Are statui si multe bai pentru relaxarea ostirii si o scoala ca aceasta sa poata invata mai repede tainele luptei.
In curand se vor alatura si noi tehnologii performante pentru desavarsirea misiunilor de lupta, in acumularea de puncte si teritorii.
In zona ferita a orasului se gaseste centrul de comanda , primaria, nu lipsesc unitatile de productie pentru bunuri necesare achizitiilor de noi tehnologii si a imbunatatiri nivelului de trai.
Aceste unitati de productie se inlocuiesc mereu pentru a tine pas cu cererea de pe piata de produse si nu in ultimul rand a necesarului de dezvoltare.
Deasemeni unitatile de productie cat si locuintele sunt upgradate permanent cu cerintele vremurilor si fireste pentru marirea cotelor pentru bugetul de stat.
Aduc fericire locuitorilor orasului noile tehnologii tinand permanent pasul cu vremurile si optimizand terenul si performantele cu tot ce se construieste cu ei si pentru ei.
Creste permanent bunastarea cetatenilor si orasului.
Avem strazi pavate.Este un oras militar economic, in care domneste ordinea si disciplina.
Multi ar spune ca vorbim de o dictatura militara, aparent, ar putea fi, dar cetatenii orasului asa s-au nascut , asa au crescut si asa vor muri pentru acest ideal.
Populatia orasului isi arata fericita dispozitia de munca pentru tara si popor , pentru al lor conducator..
Luptatorii, tragatorii cu arbaleta , arcasi , catapulte se antreneaza zilnic cu soldatii din vecinatati si in continent pentru o buna performanta, darzenie, imbunatatindu-si necontenit strategia de lupta in contact nemijlocit cu inamicul cat si in spatele teatrului de operatiuni.
Vor fi pregatiti sa faca fata oricaror situatii razboiului intre ghilde.
Inca nu avem un punctaj maxim dar acesta creste permanent.
Conducatorul nostru "celtare" in mesajul sau catre populatie si catre lumea intreaga a aratat tuturor, in cateva cuvinte telul sau:

"Cei ce vor a ma vizita , rogu-va, motivati baile,
ori scoala pentru bucuria celor multi,
ori casele lor pentru un banut mai mult.
Multumitu-v-as asemeni cu vizita mea.
Cei ce atac vor vedea de la mine, doar pentru puncte trec prin satele voastre , spre stiinta.
Credeti si nu cercetati.
Cei ce cu sabia vor vrea sa vina, ori cu forta sa impuna frica, ori teroarea, trimiteti la moarte sigura bravii vostrii osteni pe taramurile mele , TEMETI-VA !
Caci dusmani veti fi , dusmaniti de toate cele pamantului, aerului ori apa, ori focul.
Amin!
In numele meu ,
Celtare"

Aceasta este o cerere de recrutare

Puterea se obtine doar cu cei ce vor sa o detina.
Nimic nu se cladeste din nimic.

Tuturor doresc noroc, ca sanatate au avut si cei de pe Titanic. :)
 

DeletedUser774

Guest
admis... frumoase descrieri.. :).. nu ma asteptam la asa prezentari.
 

DeletedUser173

Guest
Salut...
-in joc am numele Brados...
-joc ForgeOfEmpires de cam 3..4 luni,
-am 12.700 puncte...
-marmura,piatra,abanos,panza,aur,miere
-cu armata stau doar in aparare deocamdata...vreau sa strang tot mai multe materiale pentru a ma asigura ca evoluez linistit pe viitor :D
-sunt in evul mediu mijlociu de vreo 5...6 zile :p
-sunt foarte activ...in fiecare zii intru macar de 3..4 ori
-fac foarte mult comert...pot oferii mult aur si multa miere ghildei :D
-orasul....am c-am asa deocamdata...8 cizmari, 2 cazarma arcasi, 3 baii publice, 14 case din sindrila, 16 case din lemn, 5 case din piatra rosiatica, 2 aurar, 2 apicultor, 2 macelarii mai am si multe decorati..1 spanzuratoare, 4 statui vreo 20 de pietre si vreo 10 ghivece...tot orasu mie asfaltat cu drum din pietris...la evolutie sunt destul de departe...imd ajung la arbaleta si o sa incep sa fac armata :D. eu de obicei cumpar teritoriile cu materiale :p nu cu lupta...am totusi si niste medali 70.


C-am acesta este orasul...mas bucura mult sa ma alatur ghildei voastre :D
 

DeletedUser216

Guest
Sa-ti fie rusine, Nimlord, ai facut omul sa-si faca inventarul la tot ce are in oras. Brados in locul tau as arunca cu alea 20 de pietre si cu ghivecele dupa el :laugh:
Deocamdata nu mai avem locuri disponibile, dar iti vom lua aplicatia in considerare cand se va elibera un loc. Vad ca ai deja o ghilda, de ce vrei sa te muti?
Multumim pentru aplicatie.
 

DeletedUser173

Guest
Pentru ca in ghilda mea nu se face deloc comert...si cand se face aia se asteapta sa primeasca la comert 10 aur pe 10 marmura...si c-am toate ofertele sunt asa...
 

DeletedUser

Guest
orasul meu este cladit exclusiv din fonduri bugetare, adica reduse drastic,fara cumparari de diamante sau alte avantaje care ti ar putea permite sa avansezi mai rapid si sa iei un oarecare avant fata de contracandidatii la vesnica suprematie...cu bani stiu toti sa joace..fara bani, mai putini..este si o provocare in concluzie...joc in lumea 1 de relativ putina vreme , se vede dupa punctaj, dar am deschis un al doilea front pe lumea cealalta...adica pe lumea 2..nu pe cea de apoi..strategia este o combinatie intre economie si forta militara...cite doua fabrici cu bonus pe era..acum sunt in evul mediu timpuriu..dar in scurt timp voi intra in cel mijlociu...sper sa ajung in era nucleara alaturi de voi, daca aceasta cerere va fi avizata favorabil...comertul este important..suportul, colegialitatea si experienta la fel, dar apreciez si pe cei care se descurca satisfacator cu sfanta limba romana, care in fosta mea ghilda era in mare suferinta..la buna vedere tuturor..apropo` Nimlord, aveti si pe lumea 2 vreo asociatie de genul celei de aici?
 
Sus