Grupe de ghilde la GBG

GABI-R

New Member
Având în vedere faptul că tot timpul când începe o sesiune de GBG se găsesc 2 ghilde puternice care se aliază și își împart sectoarele între ele, restul de ghilde doar uitându-se la cele 2 cum " se distrează " și își împart bătăliile. Eu propun ca locul 1 și 2 dintr-un eșalon să cadă cu locurile 1 și 2 din celelalte eșaloane, locurile 3-4 să cadă deasemenea cu locurile 3-4 ale celorlalte eșaloane. Astfel pentru locurile 5,6,7 ar fi bine pentru că ar cădea cu ghilde care nu sunt atât de bune și active la GBG. Astfel s-ar putea lua prim rotație locurile pe care o ghildă le ocupă la final de săptămână.

Dacă săptămână aceasta am avut o grupă ușoară cu ghilde mai slabe, m-am clasat pe locul 2, data viitoare voi cădea cu ghilde mai puternice și poate mă voi clasa pe locul 4. Și tot așa, s-ar putea să se schimbe ceva în bine.

O altă idee ar fi aceea de a mai adăuga o ligă unde să poată juca doar cei mai buni, care întâmplător se cam amiază mereu și strică din plăcerea jocului. Astea sunt doar simple idei, nu știu cât sunt de realiste, dar am încercat măcar puțin să mă gândesc la o soluție posibilă.

De exemplu pe lumea B sunt 35 de ghilde în Diamant, asta înseamnă că se formează 5 eșaloane a câte 7 ghilde fiecare. Măcar parțial cu metoda eșalonării pe locuri s-ar putea rezolva ceva jocul devenind mai captivant pentru mai multă lume, nu doar pentru cei mai buni. Sau să li se mai facă o LIGĂ unde să poată juca locurile 1-2 care tot întâmplător se amiază :)))
 
Sus