Hai cu planu'

  • Autor subiect DeletedUser7925
  • Data de început

DeletedUser7925

Guest
Salutare tuturor

Din cate am vazut multi jucatori se plang ca nu au ce face cu dublurile planurilor de la alte cladiri legendare asa ca eu m-am gandit la ceva...in momentul in care avem suficiente planuri pentru a construi inca odata cladirea legendara acele planuri sa se transforme automat intr-un pachet de 5 puncte forge care sa se doneze automat numai acelei cladiri legendare...de ce 5 puncte forge?...pentru ca uni jucatori gasesc chiar si 5-6 planuri pe zi si nu ar fi corect....Aceasta idee (cred eu) ar rezolva problema dublurilor, ar aduce un avantaj fiecarui jucator, cei de la FoE nu vor pierde niciun ban :up: :D si din cate am inteles eu (corectati-ma daca gresesc) cei de la FoE vor sa scoata limita nivelurilor fiecarei cladiri legendare deci acest lucru ar fi de mare folos
Eu va las pe voi sa dezbateti aceasta idee si va astept parerile
Am venit :whistle: am plecat :whistle:
:mrgreen:
 

DeletedUser2967

Guest
te corectez eu :) : vor sa de-a intr-o versiune indepartata un voucher pentru fiecare cradire legendara cu bunus pentru armata de atac construita, pe care il folosesti sa cresi la un nivel mai mare de 10. ai aici in al trei-lea alineat de la Modificări de echilibrare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
nu mai incercati sa veniti cu ideei despre planuri in mai multe exemplare de la aceasi cladire legendara aste e fiecare poate avea si 12 dubluri daca se poate
 

maketi

Well-Known Member
Oricum valoarea de schimb ar fi departe de realitate 9planuri =set complet = 1800 diamante ; cu 1800 de diamante cumperi 36 PF ,ca sa fie un schimb echitabil ar trebui sa primesti macar jumatate sau un sfert inapoi - minimum 10PF. Momentan asteptam sa se elimine limitele de nivel la CL si vedem pe urma cum evolueaza lucruriile , poate intr-o zi cu soare se va gasi o utilitate si pentru planuriile duble sau nu .
 

DeletedUser8319

Guest
S-a mai propus o idee ca sa poti sa schimbi planurile cu alti jucatori,si cei de la FoE au spus ca o sa se bage intr-un update dar s-a pus prafu pe ea :)

P.S : Cei de la FoE n-o s-o puna intr-un update pentru ca asa nimeni numai cumpara pf pentru a da la cladiri si o sa le faci mai repede,dar ideea este geniala,pacat ca nu va fi implementata :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8386

Guest
S-a mai propus o idee ca sa poti sa schimbi planurile cu alti jucatori,si cei de la FoE au spus ca o sa se bage intr-un update dar s-a pus prafu pe ea :)

P.S : Cei de la FoE n-o s-o puna intr-un update pentru ca asa nimeni numai cumpara pf pentru a da la cladiri si o sa le faci mai repede,dar ideea este geniala,pacat ca nu va fi implementata :(
- Ideea aceasta îmi aparține mie- am trimis mesaj privat SIMONEI - cu propunerea să se supună la vot, răspunsul a fost că da însă necesită un volum mare de muncă pentru EI! Deci ... vom mai aștepta!!! Planuri la schimb pentru alte planuri sau contra bunuri ori monezi!

Poate dacă voi fi susținut cu mesaje pe forum „ATENȚIA” va fi captată asupra acestui subiect mai mult!
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
- Ideea aceasta îmi aparține mie- am trimis mesaj privat SIMONEI - cu propunerea să se supună la vot, răspunsul a fost că da însă necesită un volum mare de muncă pentru EI! Deci ... vom mai aștepta!!! Planuri la schimb pentru alte planuri sau contra bunuri ori monezi!

Eu nu am susținut niciodată așa ceva, în niciun mesaj sau tichet. Nu se va implementa un astfel de schimb niciodată. Planurile extra vor putea fi folosite, însă nu prin schimb între jucători.
 

DeletedUser6079

Guest
nici nu imi doresc sa se implementeze asa ceva asa toti vor avea cladirilegendare inca din epoaca fierului fara a mai munci pentru ele contra mare
 

DeletedUser5468

Guest
@tepes85, ideea asta, a fost propusă cred că de mai mult de 20 de ori, deci prin urmare ideea nu are cum să fie a ta, dacă ai fi căutat pe acest forum prin fișierele vechi, vei mai găsi tot acest fel de propuneri, dar nu v-a fi implementată niciodată, deoarece ar fi prea ușor jocul, și dintr-un joc de strategie ajungi la unul de țânci (scuzați expresia).Ai obține prea repede acele legendare, și ai avea un avantaj, decât cei care au jucat, și au trudit, pentru acele planuri, fie ele cu diamante, puncte forge, sau fără. De bunuri poți face rost foarte repede, cu punte forge, la schimb cu bunuri.

@contele-drequla, sunt de acceași părere cu tine.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus