Hai să glumim!

  • Autor subiect DeletedUser7017
  • Data de început

DeletedUser7017

Guest
Dacă există un forum pentru farsele din copilărie,ar trebui să fie unul și pentru glumele și tot ce are haz.Așa că dacă vă plac glumele atunci te rog să îmi scrii

Pentru început am să încălzesc eu atmosfera.O fufă se întâlnește cu prietena ei.Prim îi spune celeilalte:
-Fată,am dat două kile jos în 2 zile întregi!
-Vai,fată,însemnă că ți-ai dat jos machiajul!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5108

Guest
-Ce ai Marie,iar imi ceri bani de chiloti noi,aia vechi ce au?
-Au iesit din moda Ioane,si toti prietenii tai rad de mine.....
 

DeletedUser5468

Guest
Erau doi țărani, unu Ion și unu Vasile, care aveau doi cai...
Vasile zice: - Bă Ioane, cum facem să recunoaștem caii?
Ion zice: -Eu zic aşa, eu am să tai urechea stângă la calul meu... glink a tăiat-o.
Vasile zice: -Mă ce șmecher e calul tău, ia dă să tai și eu urechea, glink taie și ăsta...
Ion zice: Mă nebunule cum mai cunoaştem noi caii?....Gata știu, eu am să tai și cealaltă urehe la calul meu..., glink o taie și p-asta...
Vasile zice: Mă dar ce cal tunat ai, marfă nu glumă, ia dă să tai şi eu urechea..., şi o taie şi pe aia drepată...
Ion zice: Mă prostănacule, cum mai cunoaştem caii acum, dacă şi tu ai tăiat urechea dreaptă....Mai stă un pic şi îi mai vine o ideie...Gata ştiu, eu am să-i tai coada, și glink a tăiat-o.
La care Vasile zice: Ce şmecher e calul tău pretenash, ia dă să tai şi eu coada, ca să mă laud în sat cu calul meu...Glink îi taie şi coada.
Ion zice: Mă ori eşti dus ori eşti tâmp, cum mai cunoaştem caii acum?...Nu-mi mai vin idei...
Vasile se gândeşte......... gata ştiu eu spun aşa, că al meu e alb ș-al tău e negru...
 
Sus