Imposibilitate misiunea 51 Natura salbatica

dunbarton

Well-Known Member
Desi mai sunt aproape 11 ore pana la sfarsitul evenimentului, nu se mai poate activa ultima misiune. Am indeplinit misiunea 50 azi dupa miezul noptii si am ramas cu ochii in soare, desi este intuneric, atunci cand am vrut sa trec la misiunea 51. Nu cred ca vreun tichet ar rezolva ceva, am postat spre amuzamentul amar.
Daca mi-ati arata ca este scris pe undeva ca asa e normal sa se intample, v-as fi recunoscator. E drept, scrie ca evenimentul se desfasoara intre 2 si 22 mai, dar atunci de ce se intinde pana la 23 mai ora 11.30?
 

Atașamente

  • Screenshot 2023-05-23 003511.png
    Screenshot 2023-05-23 003511.png
    669,8 KB · Vizualizări: 6
Aceeasi problema si la mine dupa misiunea 47, pe ambele lumi unde joc (A si D). Daca evenimentul s-ar fi incheiat pe 22 atunci de ce au mai schimbat premiu zilnic acum la ora 00.00?
 

Atașamente

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    198,4 KB · Vizualizări: 2

005baghera

Well-Known Member
Cum sa prelungesti cu o zi eventul cu o ora inainte de fi alizarea eventului, cum???? Voi o faceti la misto in ultima vreme, un foe plin de bug uri, de admini care nu reusesc sa isi faca treaba ( doamna simona atentie la ban, daca dati ban va asumati, nu am jignit nimic...si vorbesc serios va asumati nu ca raspunsul din tichet ca voi nu va asumati ok? ) acum veniti cu gaselnita asta sa prelungiti eventul cu o zi??? Pai cei ce erau in ligi superioare si au consumat tot, ce se alege de efortul lor dragilor? Un foe
tot mai grosolan din toate punctele de vedere, un foe ( pe romania ) ce pe zi ce trece se degradeaza tot mai tare.....
 

hattrick33

Well-Known Member
Aici e ca si cum te plangi la curier dece pizza nu e buna in loc sa te plangi la bucatar la restaurant adica te plangi degeaba , e doar tradus in romana jocul e in germania aia iau decizi acolo sa te plangi :))
 

Butybax

Guest
Desi mai sunt aproape 11 ore pana la sfarsitul evenimentului, nu se mai poate activa ultima misiune. Am indeplinit misiunea 50 azi dupa miezul noptii si am ramas cu ochii in soare, desi este intuneric, atunci cand am vrut sa trec la misiunea 51. Nu cred ca vreun tichet ar rezolva ceva, am postat spre amuzamentul amar.
Daca mi-ati arata ca este scris pe undeva ca asa e normal sa se intample, v-as fi recunoscator. E drept, scrie ca evenimentul se desfasoara intre 2 si 22 mai, dar atunci de ce se intinde pana la 23 mai ora 11.30?
Cred că termenul limită a fost prelungit. Deci mai treci odată de ora 24 și primești încă o misiune.
 

Atașamente

  • Limită eveniment la 23.05.2023 ora 11.50.png
    Limită eveniment la 23.05.2023 ora 11.50.png
    112,2 KB · Vizualizări: 2

005baghera

Well-Known Member
Aici e ca si cum te plangi la curier dece pizza nu e buna in loc sa te plangi la bucatar la restaurant adica te plangi degeaba , e doar tradus in romana jocul e in germania aia iau decizi acolo sa te plangi :))
Noi ca si comunitate nu mai reprezentam mare lucru in foe, un 0.2 daca.....cand alte tari au zeci de servere noi ne "mandrim" cu 5 servere care insumate aduna un maxim de 1 mie de jucatori, restul sunt ....doar conturi, daca s ar da bann la toate acele conturi foe ar pune lacatul pe Romania deoarece nu ar mai avea nevoie de 5 servere ci doar sa ii transfere pe jucatorii ramasi pe un server din alta tara iar adminii sunt constienti de treaba asta, s a ajuns la asta datorita neglijentei sau nepasarii sau pur si simplu a arogantei......deci degeaba vrei sa ii transmiti bucatarului ceva cand tu astepti la usa restaurantului plin, doar ca sa intri
 

Butybax

Guest
Aceeasi problema si la mine dupa misiunea 47, pe ambele lumi unde joc (A si D). Daca evenimentul s-ar fi incheiat pe 22 atunci de ce au mai schimbat premiu zilnic acum la ora 00.00?
Ai fost lent la îndeplinit primele misiuni. După ce începe să îți dea așteptare pentru a doua zi vin misiuni zilnic la ora 24. Eu am făcut misiunea 51 cu câteva zile înainte și la ora 24 am mai primit doar mizilicul de 20 puncte de eveniment.
 

Rigs

Well-Known Member
Cred că termenul limită a fost prelungit. Deci mai treci odată de ora 24 și primești încă o misiune.
Nu mai primesti misiuni, eventul a fost bazat pe 51de misiuni, daca le-ai terminat pe toate nu mai ai cum sa primesti altele, poate doar monedele zilnice.
Noi ca si comunitate nu mai reprezentam mare lucru in foe, un 0.2 daca.....cand alte tari au zeci de servere noi ne "mandrim" cu 5 servere care insumate aduna un maxim de 1 mie de jucatori, restul sunt ....doar conturi, daca s ar da bann la toate acele conturi foe ar pune lacatul pe Romania deoarece nu ar mai avea nevoie de 5 servere ci doar sa ii transfere pe jucatorii ramasi pe un server din alta tara iar adminii sunt constienti de treaba asta, s a ajuns la asta datorita neglijentei sau nepasarii sau pur si simplu a arogantei......deci degeaba vrei sa ii transmiti bucatarului ceva cand tu astepti la usa restaurantului plin, doar ca sa intri
Jocul in sine nu reprezinta cine stie ce curiozitate pentru majoritatea. Din punct de vedere statistic doar serverele din Germania, UK, USA si Franta insumeaza peste 100 de mii de conturi active si surprinzator sau nu Romania se afla undeva prin mijloc avand totusi undeva la 12k conturi active. Si s-o luam la drept cati romani sa mai si joace un joc de tip city-building in care avansezi ceva mai greu fata de alte jocuri de acelasi tip de pe piata.
Inno totusi merita respect fiindca ofera jocul in mai multe servere si in diferite limbi, dar din pacate daca vrei competitie si activitate serioasa esti nevoit sa migrezi pe un server mare, si nu e acelasi lucru sa te bati in GvG cu 10-20 de ghilde full si active sau sa te bati cu 5-6ghilde din care max 10jucatori/ghilda joaca GvG
 

Butybax

Guest
Pentru cei care nu au primit misiunea 51 și pentru cei care nu au observat că mai pot juca o zi la eveniment.
 

Atașamente

  • Scuze de la INNO și prelungire cu o zi..png
    Scuze de la INNO și prelungire cu o zi..png
    32,6 KB · Vizualizări: 2

005baghera

Well-Known Member
Nu mai primesti misiuni, eventul a fost bazat pe 51de misiuni, daca le-ai terminat pe toate nu mai ai cum sa primesti altele, poate doar monedele zilnice.

Jocul in sine nu reprezinta cine stie ce curiozitate pentru majoritatea. Din punct de vedere statistic doar serverele din Germania, UK, USA si Franta insumeaza peste 100 de mii de conturi active si surprinzator sau nu Romania se afla undeva prin mijloc avand totusi undeva la 12k conturi active. Si s-o luam la drept cati romani sa mai si joace un joc de tip city-building in care avansezi ceva mai greu fata de alte jocuri de acelasi tip de pe piata.
Inno totusi merita respect fiindca ofera jocul in mai multe servere si in diferite limbi, dar din pacate daca vrei competitie si activitate serioasa esti nevoit sa migrezi pe un server mare, si nu e acelasi lucru sa te bati in GvG cu 10-20 de ghilde full si active sau sa te bati cu 5-6ghilde din care max 10jucatori/ghilda joaca GvG
Intr adevar asa e, mi ai dat dreptate desi vro8ai sa nu o faci, pe serverele romanesti sunt 12 mii de conturi pe serverele straine sunt sute de mii, diferenta este ca pe serverele straine sunt si oameni, aici pe cele romanesti sunt doar conturile, foe merita sau nu laude nu sunt in masura eu sa hotarasc, dar la un event pui premiul "de aur " doar 11 ore ??? Adica cei care lucreaza de dimineata nici o sansa sa il poata obtine, e un merit sau nu al foe? Nu stiu, cum ziceam, nu sunt eu in masura sa hotarasc asta.....cert e ca s a ajuns aici datorita coordonarii pe Romania .....sunt jucatori de foe care au fost admini sau moderatori alsau alte functii pe alte jocuri, poti intreba daca au vazut asa ceva ca aici....printuri cu dovezi trecute cu vederea, in gbg persoane care dau 4-5 sute de lupte pe 1 tabara sau niciuna, intr o singura zi cu printuri, si.....nimic......personal mie eventul asta mi a dat o rezervatie de vulturi sau ce voi alege, deci e ok....
 

Rigs

Well-Known Member
Nu e ca nu am vrut sa-ti dau dreptate, ai perfecta dreptate ca sunt jucatori cu 3-4 sau mai multe conturi pe o lume de joc, dar lucrul acesta nu se intampla doar pe serverele de .ro, doar ca aici este mult mai evident si vizibil. Ca si jucator care am jucat pe .us timp de 6ani iti spun sincer ca si acolo sunt unii care au de la 6conturi in sus, dar in mod teoretic nu incalca regulamentul cu absolut nimic, daca ai 4telefoane si 1laptop poti foarte usor sa ai 5conturi pe o lume de joc, nu se duce nimeni la respectivul acasa sa vada ca de fapt toate conturile ii apartin lui, desi interesul din partea tuturor adminilor privind ”multiacc” e aproape 0 si pana la urma pe buna dreptate, daca chiar ar functiona si s-ar aplica gluma aia de regula veche de 14ani cu ”1singur cont pe o lume de joc” InnoGames o sa se rezume doar la ForgeOfEmpires cu maxim 4-5servere si Triburile. Se inchid ochii intentionat in multe cazuri de genul atat timp cat nu deranjeaza pe nimeni tocmai ca sa nu se reduca la jumate ”activitatea” lumilor.
Cat despre script-uri si boti pt lupte, te asigur ca se folosesc si pe serverele mari, poate nu la fel de intens ca si aici :))) , diferenta ar fii ca pe dincolo se mai iau in calcul dovezile video si screen-urile.
 
Sus