Incalcare regulament...propuneri pedepse

  • Autor subiect DeletedUser5234
  • Data de început

DeletedUser5234

Guest
Joc acest joc aproape de la aparitia lui si imi place foarte mult atat ca idee cat si faptul ca poti relationa cu multa lume atat din tara cat si din strainatate.Regulamentul jocului e unul, totusi,permisiv neobligand pe nimeni la plata sau avand alte metode de a face profit prin constrangere.
Studiind forumul si regulamentul nu am gasit alte metode de pedeapsa decat banarea temporara sau permanenta, sau stergerea unor cladiri (la care au participat conturi suport ???....nu stiu cum se poate asta atata timp cat fiecare jucator vrea cladiri cat mai avansate si atata timp cat este permis schimbul de materiale contra puncte forge).
Totusi sunt de parere ca ar trebui implementate o serie de pedepse pentru fiecare greseala in parte astfel incat banarea permanenta si excluderea din joc sa nu intervina decat atunci cand s-a obtinut un profit material de catre un jucator (atunci cand vinde contul sau alte metode) , atunci cand se incearca trisarea prin diferite programe ce aduc lucatorului foarte multe resurse si diamante(acestea putand fi folosite pe toate lumile de joc)si de ce nu atunci cand sunt aduse injurii si amenintari la securitatea si integritatea jucatorilor, administratorilor si creatorilor jocului
Pentru toate celelalte ar trebui , ca si in viata reala, sa fie implementate o serie de pedepse dure , dar care sa dea posibilitatea jucatorului sa reintre in joc. Printre pedepse se pot gasi depunctare, blocare temporara pe anumite perioade de timp (in functie de greseala sau incalcare de regulament), stergere a1,2,3 niveluri a unor cladiri legendare sau chiar stergerea acestora, blocarea chatului, a pietei sau a mesageriei pe anumite perioade e.t.c.
In speranta ca unele dintre acestea se vor implementa si astfel poate si contul meu pe A se va debloca(dupa aproape doi ani), va multumesc si va doresc o saptamana placuta.
Cu respect
danemar
 
Sus