Informații gresite la "depozitul de bunuri "

ABooNE

Member
Lumea: A
Browser și versiune sau tipul de aplicație: Android
Prezentare:
In acel popup care se actioneaza apăsând pe un bun, in care afiseaza ce 'depozit de bunuri' este nevoie pentru a 'upgrada'' productia specifica de bunuri se afișează gresit. Mai exact toate bunurile incepand din epoca moderna pana in viitorul virtual afiseaza gresit 'depozitul de bunuri ', se afiseaza ca exemplu un 'depozit de bunuri' aferent al unui bun din epoca fierului... Aceste informații gresite sunt afisate in 'stoc' si in pagina de cladiri legendare neconstruite..
Screenshot_20220218-221422_Forge of Empires.jpg
Print-screen-uri: Screenshot_20220218-215256_Forge of Empires.jpg
Cât de des se întâmplă: Am observat ca apare mereu chiar si dupa relog.. de specificat ca nu apare la toate cladirile si la toate bunurile, cum am zis mai sus, apare la toate bunurile incepand din epoca moderna pana in viitorul virtual.
Urgența: Nu este neaparat o urgenta, este doar un info gresit ce poate induce in eroare playerul
Acțiuni preventive: Relogul nu functioneaza
Rezumat: Afiseaza incorect depozitul de bunuri ale bunurilor din erele mentionate mai sus .
 

no name21

Well-Known Member
Nu e nimic gresit. Ca sa produci bunuri din erele respective ai nevoie sa ai in stoc bunurile din ere inferioare. De ex. ca sa produci date genom trebuie sa dai in cladirea de bunuri lana.
Eu asa stiu. Nu am construit niciodata o cladire de bunuri din moderna in sus, cand am jucat...
 

ABooNE

Member
Nu ar fi logic ce zici.. m.am gandit si eu la asta .. logic este ca fiecare bun sa aibe depozitul lui de bunuri personal .. pentru ca din epoca bronzilui pana inainte de moderna si respectiv dupa epoca viitorul virtual pana in venus toate bunurile au un depozit de bunuri personal, aferent .. de ce ca doar in mijlocul erelor (intre modern si viitorul virtual) sa fie acelasi depozit de bunuri ca la bunurile din epoca fierului (ex cum arata in poza la genom .. sigur e o eroare
 

Popocatepetl

Well-Known Member
În erele superioare bunurile nu se produc pur și simplu prin extragere din zăcăminte sau depozite, ci prin "rafinare". Nu e greșit că ți-a pus lână la producția de genom, ci incomplet. Acolo mai trebuia și ulei de balenă.
 
Sus