Informatii despre playeri in real-time

  • Autor subiect DeletedUser2490
  • Data de început

DeletedUser2490

Guest
Propunere:
cunoasterea in orice moment a situatiei jucatorilor sub aspectul participarii la joc
- on / off (?)
- activ / inactiv (de cand)
- banat (pana cand)

Unde folosim aceste informatii:
- aderarile si activitatile in ghilde
- cotizarile la CL ale acestora
- lupte intre vecini
- M/F
 

DeletedUser5468

Guest
De acord.
Am să o propun și pe beta...poate o vom vedea în joc într-o bună zi :)
 

DeletedUser8760

Guest
Foarte buna idea, la alte jocuri de strategie exista asa ceva.
 

Coryllus

Well-Known Member
Contra.
Chestia cu on/off nu prea merge, mai ales intre vecini pt ca daca ai stii daca este off ar fi mai usor de jefuit , in sensul ca daca este on isi strange omul recoltele si nu mai ai de jefuit, in schimb daca ai trecut de aparare si respectivul este off il poti gasi in offside si cu recoltele facute, gata de jaf. :)) asa pe nevazute este la noroc. Jucatorii inactivi din vecinatate, dupa cate stiu ,dispar dupa cateva zile (3 cred ) din vecinatate.
 

DeletedUser2490

Guest
Ma vad nevoit sa contraargumentez :
- ce conteaza ca jefuitorului i se afiseaza ca esti off? cand e timpul intri si culegi si e poate da din maini la greu ! in plus, daca esti vizat pt jaf, se gaseste cine sa te caute din 5 in 5 minute sa vada daca gaseste ceva, in schimb avantajele pt ceilalti sunt majore !
- in vecinatate se hasesc mereu jucatori cu semnele de interzis peste constructii ! si nu dispar dupa 3 zile !
- te-ai gandit ca poate ai intre prieteni un player banat definitiv si tu tot astepti m/f de la el ?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus