Intrebare despre joc

Nelu73

Active Member
Dece un jucator poate sa-mi atace orasul seara de seara si eu nu pot sa fac asta ? Elena2 nr.2863 seara de seara de o saptamana imi ataca armata bineinteles castigand lupta pentru ca lupta cu cate 2 luptatori eu nu pot sa atac orasul ei. Pote sa-mi spuna cineva ce trebuie facut ?
 

Butybax

Guest
Am avut experiența asta. Nu poți să ataci timp de 24 ore dacă ai ajutat acel oraș (cu butonul ajută toți). Nu poți ataca dacă a pus scut de oraș la tavernă. Ca să nu pierzi lupta pune armată de apărare la oraș (butonul armată, casca albastră marchează până la 8 unități). Dacă nu pui armată de apărare serverul generează doar 2-3 unități de apărare (cele mai slabe din epoca ta). Armata de apărare nu se distruge chiar dacă pierzi lupta, dar atacatorul pierde unitățile dacă nu câștigă. După ce va pierde un atac probabil va renunța. Dacă doar atacă și nu jefuiește are nevoie de punctele de bătălie câștigată (sau de îndeplinit o misiune) și tu nu ai pierdut nimic.
 

Nelu73

Active Member
Am avut experiența asta. Nu poți să ataci timp de 24 ore dacă ai ajutat acel oraș (cu butonul ajută toți). Nu poți ataca dacă a pus scut de oraș la tavernă. Ca să nu pierzi lupta pune armată de apărare la oraș (butonul armată, casca albastră marchează până la 8 unități). Dacă nu pui armată de apărare serverul generează doar 2-3 unități de apărare (cele mai slabe din epoca ta). Armata de apărare nu se distruge chiar dacă pierzi lupta, dar atacatorul pierde unitățile dacă nu câștigă. După ce va pierde un atac probabil va renunța. Dacă doar atacă și nu jefuiește are nevoie de punctele de bătălie câștigată (sau de îndeplinit o misiune) și tu nu ai pierdut nimic.
Multumesc pentru raspuns, dar este prea tarziu, eu am distrus tot orasul am vandut tot si am lasat gol locul inclusiv luptatorii care au ramas. Am fost asa de suparat ca am luat aceasta decizie, respectiva care ma ataca mereu am crezut ca renunta la un moment dat dar de 10 zile ma ataca zilnic. Inca o data multumesc, salutare.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Multumesc pentru raspuns, dar este prea tarziu, eu am distrus tot orasul am vandut tot si am lasat gol locul inclusiv luptatorii care au ramas. Am fost asa de suparat ca am luat aceasta decizie, respectiva care ma ataca mereu am crezut ca renunta la un moment dat dar de 10 zile ma ataca zilnic. Inca o data multumesc, salutare.
Eu cread ca majoritatea am patit asa, sa apara un jucator care zi de zi sa ne atace orasul. Unii ghinionisti chiar au patot asta de mai multe ori cu acelasi jucator, dar asta e... am asteptat pana nu mai e vecin si sperat sa nici nu mai fie vreodata. Dupa cateva saptamani nu a mai aparut ca vecin niciodata.
Ideea este ca oricand poate sa apara un "lipitor" de genul, dar asta nu ar trebui sa fie motiv sa renuntam joc.
 

Qord

Well-Known Member
nu inteleg care e problema ca te ataca, daca tu iti colectezi de fiecare data la timp nu are ce sa iti fure. pune alarma la telefon de exemplu. nu iti pui aparare deloc iar jocul iti pune default 2 luptatori cu sulita si asa nu ia nici puncte de pe tine,
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Nelu73 a zis doar ca a fost atacat, nu si furat.
Impotriva atacurilor, in cel mai rau caz exista scuturi.
 

Dumi.

Well-Known Member
omul nu stie, nu cunoaste jocul
s-a speriat si s-a enervat degeaba
dar...e dreptul lui sa ia orice masura crede de cuviinta, oricat de exagerata ar fi ...
 

Nelu73

Active Member
instabil emotional:)
Nu sunt instabil emotional ci eram frustrat dar am rezolvat problema am distrus orasul pentru ca era al 3-lea si nu prea aveam timp de toate si in alta ordine era o cucoana care nu avea ce face si zi de zi ataca timp de aproape 2 saptamani eu eram la inceput si nu prea stieam ce sa fac, oricum multumesc pentru sfaturi.
 

Nelu73

Active Member
Nu stiu... pe mine nu m-a deranjat atat de mult incat sa ma las de joc :)
Mai aveam inca 2 lumi si asa era prea greu sa ma ocup de toate si tipa continua zi de zi aproape 2 saptamani era frustrant nu stiu pentru ce o facea dar am aflat mai tarziu ca avea foarte multe batalii castigate cu toate ca era in era fierului, probabil ca asta era mania ei sau avea de indeplinit vreo misiune,
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Mai aveam inca 2 lumi si asa era prea greu sa ma ocup de toate si tipa continua zi de zi aproape 2 saptamani era frustrant nu stiu pentru ce o facea dar am aflat mai tarziu ca avea foarte multe batalii castigate cu toate ca era in era fierului, probabil ca asta era mania ei sau avea de indeplinit vreo misiune,
Atunci, spor la joc in continuare pe celelalte doua lumi! Poate dai de ea pe careva lume si ii intorci "favoarea". :)
 

Qord

Well-Known Member
Mai aveam inca 2 lumi si asa era prea greu sa ma ocup de toate si tipa continua zi de zi aproape 2 saptamani era frustrant nu stiu pentru ce o facea dar am aflat mai tarziu ca avea foarte multe batalii castigate cu toate ca era in era fierului, probabil ca asta era mania ei sau avea de indeplinit vreo misiune,
Nu sunt instabil emotional ci eram frustrat dar am rezolvat problema am distrus orasul pentru ca era al 3-lea si nu prea aveam timp de toate si in alta ordine era o cucoana care nu avea ce face si zi de zi ataca timp de aproape 2 saptamani eu eram la inceput si nu prea stieam ce sa fac, oricum multumesc pentru sfaturi.
la ce raspunsuri ai dat cred ca le stergi si pe celelalte ca nu ai inteles mare lucru. nu inteleg de ce te deranjeaza ca te ataca, nu colectai la timp si te jefuia? ca altfel nu pot sa inteleg care e problema
 
Sus