intrebarii

  • Autor subiect DeletedUser4289
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Dar ai zis cladirea care da cea mai multa populatie..asta inseamna ca nu primesc f/m si pct forge donate la CL ale mele? :(
 

DeletedUser5853

Guest
cine raspunde la urmatoarea intrebare cistiga cite 1 punct forge pe ora,zi de zi:))
ce lume are cei mai multi jucatori activi?
a)arvahal
b)brisgard
c)dunarsund
d)cirsgard
 

DeletedUser4801

Guest
2. De cate catapulte ai nevoie sa ucizi un luptator cu sulita dintrun foc

a)1

b)3

c)2

Haida deee...ori era capcana intrebarea, ori este pusa eronat ! Cu atac de 150% nu pui la pamant sulitasul ! o patratica de viata sigur ii va ramane ! Asa ca .....cre ca ar trebui daca nu PF pe CL, macar 2 f/m in 24 h sa am bonus :))
 

DeletedUser

Guest
2. De cate catapulte ai nevoie sa ucizi un luptator cu sulita dintrun foc

a)1

b)3

c)2

Salut, m-am gandit destul de mult la intrebarea ta, adica doua zile, 4 ore si 57 de minute, iar la secunda 38 din minutul 58 am ajuns la concluzia ca raspunsul este b) 3 catapulte.
 

DeletedUser4801

Guest
Salut, m-am gandit destul de mult la intrebarea ta, adica doua zile, 4 ore si 57 de minute, iar la secunda 38 din minutul 58 am ajuns la concluzia ca raspunsul este b) 3 catapulte.

Dintr-un foc ? :))) pai daca trag toate 3 in acelasi timp e foarte ok raspunsul ! Moare sulitasul dintr-un foc. Idem si pt 2 , 4, 6, etc buc. Daca ne punea intrebarea pe vremea lui Traian ......oare ce raspuns ne-ar fi dat romanii ? Donez cele 30 PF pe care le incasez maine, celui ce-mi va raspunde la intrebare !
 

DeletedUser

Guest
Dintr-un foc ? :))) pai daca trag toate 3 in acelasi timp e foarte ok raspunsul ! Moare sulitasul dintr-un foc. Idem si pt 2 , 4, 6, etc buc. Daca ne punea intrebarea pe vremea lui Traian ......oare ce raspuns ne-ar fi dat romanii ? Donez cele 30 PF pe care le incasez maine, celui ce-mi va raspunde la intrebare !

Acest luru nu este posibil pentru ca pe vremea lui Traian nu aveam acest forum sa ne delectam si sa socializam, deci..poti sa dai invitatie de prietenie..asta ca sa incasez cele 30 de PF de maine :)
 

DeletedUser4801

Guest
Acest luru nu este posibil pentru ca pe vremea lui Traian nu aveam acest forum sa ne delectam si sa socializam, deci..poti sa dai invitatie de prietenie..asta ca sa incasez cele 30 de PF de maine :)

Wrong ! :)) mai astept un raspuns sa vedem daca banuieste cineva un sfat corect de pe vremea romanilor...deja am dat si un indiciu :)) si...King mai poti incerca odata
 

DeletedUser30

Guest
Dintr-un foc ? :))) pai daca trag toate 3 in acelasi timp e foarte ok raspunsul ! Moare sulitasul dintr-un foc. Idem si pt 2 , 4, 6, etc buc. Daca ne punea intrebarea pe vremea lui Traian ......oare ce raspuns ne-ar fi dat romanii ? Donez cele 30 PF pe care le incasez maine, celui ce-mi va raspunde la intrebare !

Ar fi spus că Traian.... omoară dintr-un foc orice unitate cu şuviţa lui de păr.
 

DeletedUser

Guest
Wrong ! :)) mai astept un raspuns sa vedem daca banuieste cineva un sfat corect de pe vremea romanilor...deja am dat si un indiciu :)) si...King mai poti incerca odata
Pai pe vremea romanilor e foarte discutabila treaba asta cu sulitasul vs catapulta. Sulitasul, la vremea aia avea o "raza de actiune" de max 20 metri (nu credeti, incercati sa aruncati o prajina de 7-8 kg). catapulta avea un "echipaj" de minim 2 romani furajati (incarcare, armare, tragere) si, de regula, erau folosite ca arme de asediu impotriva fortificatiilor. Acum, daca pui un sulitas in fata unei catapulte pe teren deschis, sulitasul se poate feri de pietroaiele catapultei si se poate apropia de cei doi natafleti. Cand se apropie destul de mult, se poate presupune ca, daca e bine instruit, da de pamant cu un "catapultist". Eh, dragii mosului, din momentul asta, si sulitasul, si catapultistul ramas dispun doar de sabiuta din dotare, muschii de la mama natura si se incinge o tavaleala corp la corp mai ceva decat cu doua fete in cadita cu ciocolata, asa ca e greu de spus cine castiga :) In fine, daca intrebai un roman cine castiga, cel mai probabil ar fi raspuns "amice, ce treaba are coada vacii cu stampila primariei". Adica, intr-o situatie reala, asa ceva "nu se egzista" :)
 

DeletedUser4801

Guest
Ar fi spus că Traian.... omoară dintr-un foc orice unitate cu şuviţa lui de păr.

Huhaaaa :)) Pepsy ai castigat ! :)) Motivatia: lasand deoparte faptul ce esti admin FOE si a nu se considera ca-ti fac o ,,favoare'' prin acordarea castigului, ai raspuns exact pe masura intrebarii si a acceptarii ca si raspuns corect ---> Un sulitas nu poate fi omorat dintr-un foc de 2 catapulte !!! parerea mea, poate gresesc :) (dar raspunsul a fost catalogat ca a fi corect)
Raspunsul Romanilor dupa mine ar fi fost : fratilor daca voi nu stiti ce aveti langa voi, de ce va mai complicati cu d-alde sulitasi versus catapulte :laugh:
Daca ai loc de prieteni trimite o invit si incepand de maine ai cele 30 PF pe CL-ul ales de tine. Daca vrei ca aceste PF sa le donezi pt un alt coleg, anunta-ma, imi trimite invit si le pasez lui

P.S. (intrebarea de baza cu raspunsul ei, rezulta suvita ta de par a lui Traian ) )
 
Ultima editare de un moderator:
Sus