"Iscoadele noastre au descoperit..." .. ce?!

Vali

Well-Known Member
Hmmm.....

Sunt foarte suparat pentru ca am la vecini un jucator de ceva vreme (mai bine de un an, nu stiu cum iscoadele astea isi aleg vecinii) care este mult mai mare decat mine si are si obiceiul sa jefuiasca de fiecare data cand intra in joc pe cei mai mici decat el, c-asa sunt cei batuti acasa de neveste, au frustrari si sunt "bashtani" in joc...

Propun ca pentru 10 "rotiri" de vecini, sa nu existe o coincidenta intre noua vecinatate si vechea vecinatate, nici macar de un jucator... Chiar nu mai sunt jucatori in jocul asta?!
Sincer m-am saturat si de cheltuit arginti pe scut numai din cauza acestui jucator...
Regula de selectie a jucatorilor vecini, CLAR trebuie schimbata... cred ca am cel putin un an de cand il tot vad in lista mea de vecini.. culmea, altii se schimba, dar el e ca musca-n ....
 

Dumi.

Well-Known Member
si pe mine ma ataca semaca666
pana l-am batut de l-am zvanturat, la oras :))))
in secunda 2 mi-a trimis cerere de prietenie :))))
 

pison

Banat
Hmmm.....

Sunt foarte suparat pentru ca am la vecini un jucator de ceva vreme (mai bine de un an, nu stiu cum iscoadele astea isi aleg vecinii) care este mult mai mare decat mine si are si obiceiul sa jefuiasca de fiecare data cand intra in joc pe cei mai mici decat el, c-asa sunt cei batuti acasa de neveste, au frustrari si sunt "bashtani" in joc...

Propun ca pentru 10 "rotiri" de vecini, sa nu existe o coincidenta intre noua vecinatate si vechea vecinatate, nici macar de un jucator... Chiar nu mai sunt jucatori in jocul asta?!
Sincer m-am saturat si de cheltuit arginti pe scut numai din cauza acestui jucator...
Regula de selectie a jucatorilor vecini, CLAR trebuie schimbata... cred ca am cel putin un an de cand il tot vad in lista mea de vecini.. culmea, altii se schimba, dar el e ca musca-n ....
Sincer!
Si pe mine ma deranjeaza modul de distribuire al vecinilor, dar sa nu disperam ca suntem jefuiti de un vecin. Asta este regula jocului, cei puternici jefuiesc pe ceilalti. Si eu am jefuit si jefuiesc si acum pe cine prind, dar si eu am fost jefuit si sunt furat incontinuu de cei care ma bat. In consecinta , nu-ti place ca esti furat , fa ceva ... nu te mai vaita!
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Cred ca raspunsul la problema ta este data de FastBobu si cassander X :
-colecteaza la timp.
-cauta sa-l "faci" la legendare.
Iar eu as ma adauga si marirea bonusului defensiv.Poate mai sunt si alte masuri ,dar astea le vad eu ca prioritare.
 

Proud129

Well-Known Member
marirea bonusului defensiv e aproape egala cu zero
la ce atacuri exista acum pe servere, nu ai loc in oras sa pui destula aparare :)
Extrapolezi la un numar mic de jucatori, probabil ai uitat cum e sa joci printre cei mici, uneori un bonus la aparare/atac oras marit pune in dificultate multi jucatori. Tu pui problema unui jucator "end game", dar nu multi ajung acolo.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Mai este o chestie .Am vazut multi jucatori care avanseaza in joc rapid, ajungand in ere superioare total nepregatiti cu un punctaj al orasului ridicol de mic si cladiri legendare care ofera bonusuri militare subdezvoltate.
Normal ca acestea sunt victime sigure pentru un jucator care are inclinatii in a ataca si jefui vecinii,actiune perfect regulamentara .
Daca nu esti pregatit sa inaintezi intr-o era superioara si totusi o faci ,atunci suporti consecintele.Nu terebuie sa te mai plangi ce esti jefuit de un jucator mai dezvoltat decat tine..

marirea bonusului defensiv e aproape egala cu zero
la ce atacuri exista acum pe servere, nu ai loc in oras sa pui destula aparare :)

Asta este parerea ta, eu nu o impartasesc.
Eu am avut si sper sa am si pe mai departe bonus defensiv suficient sa tin la distanta multi jucatori dornici de a jefui .
 

Dumi.

Well-Known Member
trebuie sa te gandesti ca vecinul e un inamic care te tine la respect
daca vrei sa il ti si tu la respect, atunci trebuie sa il ataci si sa treci de apararea lui
merge in 85% din cazuri
se va descuraja
ca sa treci de apararea lui beton ai nevoie de 2 lucruri
1. tactica militara bine pusa la punct [pentru ca bonusutile de atac singure, nu fac mereu fata]
2. bonusuri serioase la atac si apararea pe atac
ca sa ai atac beton , ai nevoie de cladiri care dau atac si aparare pe atac
ca sa le pui in oras ai nevoie de spatiu
dar daca tu ti aparare in oras, de unde spatiu?
iti propui sa culegi la timp si sa ataci pe cei care te ataca si sa ii invingi
rezultatul va fi ca tu ai sa le demonstrezi ca isi tin apararea degeaba in oras
lui proud ii spun ca nu am uitat deloc cum era cand eram mic
tocmai bataile pe cere le luam m-au dus la concluzia pe care am expus-o
daca vrei sa fii profii, atunci de ce nu mai devreme decat mai tarziu?
cel mai important la faza asta e sa aduni la vreme!
 
Ultima editare:

TOMITA0001

Well-Known Member
2. bonusuri serioase la atac si apararea pe atac
ca sa ai atac beton , ai nevoie de cladiri care dau atac si aparare pe atac
ca sa le pui in oras ai nevoie de spatiu
dar daca tu ti aparare in oras, de unde spatiu?
Daca elimini cladirile inutile din oras o sa gasesti spatiu suficient.

cel mai important la faza asta e sa aduni la vreme!
Sunt total de acord cu tine .
 

Dumi.

Well-Known Member
eu am avut 2800% aparare la oras cu vreo 200% atac pe aparare
si am avut multicel timp asta
am sters tot si am bagat doar atac si aparare pe atac
nici macar nu mai am cladiri jefuibile in oras :))))
mai sunt cateva care dau 1-2 pf si 4-5 bunuri....
1-0 pentru mine
 

Vali

Well-Known Member
trebuie sa te gandesti ca vecinul e un inamic care te tine la respect
daca vrei sa il ti si tu la respect, atunci trebuie sa il ataci si sa treci de apararea lui
merge in 85% din cazuri

N-am sanse... Este cu muuuuult peste mine.
Este deja a patra oara cand imi apare mesajul asta tampit cu "iscoadele noastre..." si "colegul" e tot la mine in lista...
Incepe sa ma plictiseasca jocul asta :( Si ma plictisesc "neregulile" astea, care vad ca sunt bine puse la punct. E incorectitudine in unele chestii din joc. Peste unele poti trece cu vederea, dar unele, sunt de tot rahatul, exact cum e asta cu schimbatul vecinilor, care e o tampenie!
 

Dragon X

Well-Known Member
N-am sanse... Este cu muuuuult peste mine.
Este deja a patra oara cand imi apare mesajul asta tampit cu "iscoadele noastre..." si "colegul" e tot la mine in lista...
Incepe sa ma plictiseasca jocul asta :( Si ma plictisesc "neregulile" astea, care vad ca sunt bine puse la punct. E incorectitudine in unele chestii din joc. Peste unele poti trece cu vederea, dar unele, sunt de tot rahatul, exact cum e asta cu schimbatul vecinilor, care e o tampenie!
Acuma vezi ca unele lucruri nu sunt corecte , asa ai luat foc și când ți-am spus de uzura pentru tabere spuneai ca asa trebuie sa fie , acuma luptăte cu morile de vânt , forumul este sa susții incorectitudini iar atunci când nu te pricepi stai deoparte nu intri in vorbă doar sa fii acolo
 

Proud129

Well-Known Member
N-am sanse... Este cu muuuuult peste mine.
Este deja a patra oara cand imi apare mesajul asta tampit cu "iscoadele noastre..." si "colegul" e tot la mine in lista...
Incepe sa ma plictiseasca jocul asta :( Si ma plictisesc "neregulile" astea, care vad ca sunt bine puse la punct. E incorectitudine in unele chestii din joc. Peste unele poti trece cu vederea, dar unele, sunt de tot rahatul, exact cum e asta cu schimbatul vecinilor, care e o tampenie!
Daca pe tine te tine te opreste sa te dezvolti un jucator ce te ataca atunci joci jocul asta la un nivel destul de slab. Daca nu are ve sa jefuiasca poate sa te atace si de 100 de ori pe zi. Chiar daca te jefueste alea 2 pf sau 5 bunuri sunt nesemnificative. Curios ce ai face daca esti jefuit constamt de 6-7 jucatori.
 

Dumi.

Well-Known Member
N-am sanse... Este cu muuuuult peste mine.
Este deja a patra oara cand imi apare mesajul asta tampit cu "iscoadele noastre..." si "colegul" e tot la mine in lista...
Incepe sa ma plictiseasca jocul asta :( Si ma plictisesc "neregulile" astea, care vad ca sunt bine puse la punct. E incorectitudine in unele chestii din joc. Peste unele poti trece cu vederea, dar unele, sunt de tot rahatul, exact cum e asta cu schimbatul vecinilor, care e o tampenie!
Cine e vecinul acesta?
Zi pe direct :)))
Si ce era esti?
De obicei cand nu sunt suficienti vecini de skimbat, de multe ori o parte din ei raman in vecinatate, orice ai face.
Nu ai rams cu acelasi vecin de secole, doar pentru ca cineva din administratie are ceva cu tine, ci pentru ca asa repartizeaza un computer vecinii....
 

Vali

Well-Known Member
Cine e vecinul acesta?
Zi pe direct :)))
Si ce era esti?
De obicei cand nu sunt suficienti vecini de skimbat, de multe ori o parte din ei raman in vecinatate, orice ai face.
Nu ai rams cu acelasi vecin de secole, doar pentru ca cineva din administratie are ceva cu tine, ci pentru ca asa repartizeaza un computer vecinii....
Abia ce am intrat in Maine... el e tot in Maine, doar ca el e in Maine de cel putin 8-9 luni... Cam de cat timp e la mine in lista de vecini! Diferenta dintre noi e cam de 60 mil de puncte! Cum crezi ca il pot ajunge eu pe acest vecin?
Faptul ca repartizeaza un calculator, nu inseamna ca e ok! Scriptul care repartizeaza acesti vecini se poate actualiza, se poate imbunatati!

Acuma vezi ca unele lucruri nu sunt corecte , asa ai luat foc și când ți-am spus de uzura pentru tabere spuneai ca asa trebuie sa fie , acuma luptăte cu morile de vânt , forumul este sa susții incorectitudini iar atunci când nu te pricepi stai deoparte nu intri in vorbă doar sa fii acolo
Tu esti pe dinafara domnule Cassander! S-a dovedit ca uzura aia e asa cum am sustinut eu si altii cu care te intepai tu prin postarile alea ;) Las-o asa! :D Aici e vorba de cu totul si cu totul altceva!

Daca pe tine te tine te opreste sa te dezvolti un jucator ce te ataca atunci joci jocul asta la un nivel destul de slab. Daca nu are ve sa jefuiasca poate sa te atace si de 100 de ori pe zi. Chiar daca te jefueste alea 2 pf sau 5 bunuri sunt nesemnificative. Curios ce ai face daca esti jefuit constamt de 6-7 jucatori.
Nu ma opreste nimeni sa ma dezvolt, doar ca el fiind cu mult mai mare decat mine are si sansa sa se dezvolte mult mai repede decat mine. Cu cat esti mai mare cu atat te dezvolti mai rapid!
Daca m-ar jefui 6-7 jucatori?! Pai n-au ce sa jefuiasca, pentru ca n-am atatea cladiri care se pot jefui, le-am eliminat din cauza lui "X" asta! Le-a inlocuit cu altceva care nu mai produc cat produceau acele terase, dar macar nu vad acea iconita de cladire jefuita in fiecare zi :D
 

Dumi.

Well-Known Member
In 80% din cazuri, diferenta de punctaj la clasament conteaza intr-o confruntare directa
E clar ca cine are mai multe puncte, da mai multe lupte, stiindu-se faptul ca din nimic altceva nu se obtin mai multe puncte in clasament decat din lupte. totusi nu e neaparat....au fost cazuri cand si-au mai luat si bataie.
Nu mi-ai raspuns cine anume este persoana :) [trebuie sa insist la faza asta, daca nu cer prea mult, evident]
In alta ordine de idei stii ca poti pleca spre viitor si arctic si scapi de ea [el]
 
Sus