"Iscoadele noastre au descoperit..." .. ce?!

Dragon X

Well-Known Member
Abia ce am intrat in Maine... el e tot in Maine, doar ca el e in Maine de cel putin 8-9 luni... Cam de cat timp e la mine in lista de vecini! Diferenta dintre noi e cam de 60 mil de puncte! Cum crezi ca il pot ajunge eu pe acest vecin?
Faptul ca repartizeaza un calculator, nu inseamna ca e ok! Scriptul care repartizeaza acesti vecini se poate actualiza, se poate imbunatati!


Tu esti pe dinafara domnule Cassander! S-a dovedit ca uzura aia e asa cum am sustinut eu si altii cu care te intepai tu prin postarile alea ;) Las-o asa! :D Aici e vorba de cu totul si cu totul altceva!


Nu ma opreste nimeni sa ma dezvolt, doar ca el fiind cu mult mai mare decat mine are si sansa sa se dezvolte mult mai repede decat mine. Cu cat esti mai mare cu atat te dezvolti mai rapid!
Daca m-ar jefui 6-7 jucatori?! Pai n-au ce sa jefuiasca, pentru ca n-am atatea cladiri care se pot jefui, le-am eliminat din cauza lui "X" asta! Le-a inlocuit cu altceva care nu mai produc cat produceau acele terase, dar macar nu vad acea iconita de cladire jefuita in fiecare zi :D
Mai învață gbg și după stai de vb cu mine
 

Vali

Well-Known Member
@cassander X , daca asta te face sa te simti bine si implinit, atunci "esti bun, frate" !!! (si-ti dedic si o manea, pentru ca vad ca-ti priesc gleznutele goale)

@FastBobu are rost sa raspund la intrebare? ii face cuiva placere sa afle care-i "b******ul"? (ca e un el :)) )... ideea principala a postarii era sa se faca ceva cu acest script de schimbare a vecinilor. Atata tot!
 

Dragon X

Well-Known Member
@cassander X , daca asta te face sa te simti bine si implinit, atunci "esti bun, frate" !!! (si-ti dedic si o manea, pentru ca vad ca-ti priesc gleznutele goale)

@FastBobu are rost sa raspund la intrebare? ii face cuiva placere sa afle care-i "b******ul"? (ca e un el :)) )... ideea principala a postarii era sa se faca ceva cu acest script de schimbare a vecinilor. Atata tot!
Pentru cunoștințele tale nu ascult manele
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Hmmm.....

Sunt foarte suparat pentru ca am la vecini un jucator de ceva vreme (mai bine de un an, nu stiu cum iscoadele astea isi aleg vecinii) care este mult mai mare decat mine si are si obiceiul sa jefuiasca de fiecare data cand intra in joc pe cei mai mici decat el, c-asa sunt cei batuti acasa de neveste, au frustrari si sunt "bashtani" in joc...

Propun ca pentru 10 "rotiri" de vecini, sa nu existe o coincidenta intre noua vecinatate si vechea vecinatate, nici macar de un jucator... Chiar nu mai sunt jucatori in jocul asta?!
Sincer m-am saturat si de cheltuit arginti pe scut numai din cauza acestui jucator...
Regula de selectie a jucatorilor vecini, CLAR trebuie schimbata... cred ca am cel putin un an de cand il tot vad in lista mea de vecini.. culmea, altii se schimba, dar el e ca musca-n ....
Îți jefuiește o singură clădire, o dată pe zi.... Cu 50% șanse ca tu să fii cules deja înainte să atace el....
Pentru atâta lucru nu poți dormi noaptea?
 

Ahdrian

Well-Known Member
Întărește-ți apărarea și atacul pentru trupele de apărare, prin bonusuri și clădiri care dau asta. Altfel, dacă stai slab în apărare, ești pradă ușoară pentru orice prădător! Pune în apărare trupe puternice! Cumva stai fără trupe de apărare, și oricine îți atacă orașul găsește doar 2 lăncieri?!
 

Dumi.

Well-Known Member
Întărește-ți apărarea și atacul pentru trupele de apărare, prin bonusuri și clădiri care dau asta. Altfel, dacă stai slab în apărare, ești pradă ușoară pentru orice prădător! Pune în apărare trupe puternice! Cumva stai fără trupe de apărare?!
o idee proasta !!!! :rolleyes:
in 80% din cazuri, cel care ataca sustinut, zilnic, are putere de atac foarte mare, poate si trupe cu 2-3 ere mai sus decat are Vali
deci oricata armata si-ar pune in aparare si oricate bonusuri ar avea, ala tot trece de armata lui
Drept urmare tu il sfatuiesti sa isi ocupe spatiul din oras, care este nepretuit, cu mizerii gen flacari ritualice, turnuri de veghe, sf vasile, deal si alte asemenea enormitati?
Wrong!!!
daca vrei sa scapi de asta ai cateva variante:
1. urci in ere si il lasi in urma
2. culegi absolut la secunda [de obicei dimineata nu e nici dracu' pe joc]
3. cand nu poti culege iti mai bagi cate un scut la oras
Iar in locul la mizeriile care dau aparare la oras si atac pe apararea de la oras, bagi cladiri care dau atac.....urci atacul si dai in el pana treci de apararea lui
 
Sus