jos primaria,jos cu primarul!:)))

  • Autor subiect DeletedUser5853
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5853

Guest
jos primaria si cu primarii ca-i tinem degeaba si ne maninca spatiul!!!sau :
-spatiul sa fie de 1/1
-suspendata deasupra orasului
-ca poza de fundal pe oras fara sa ocupe spatiu
-sau sa dea EDITAT in functie de era mult mai multe monede sau bonusuri aleatorii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5468

Guest
Chiar așa de tare te încurcă primăria?
Da, ar trebui să dea câte mai multe monede in funcție de eră, nu doar câte 500!
 

DeletedUser

Guest
Este adevarat ca misiunile din PE sunt dezamagitoare. Ex. Cheltuieste 33 PF - recompensa 8000 de "ciocanele" :))
Dar primaria?! cum sa o daramam?! Ea este esenta si definitia termenului: "risipiti banii" :))
 

DeletedUser6213

Guest
primaria e cat basilica sf. sofia si royal albert hall
 

DeletedUser216

Guest
Eu am propus mai de mult sa se dea o recompensa de macar 1 moneda pe cap de locuitor zilnic. Astfel este si in functie de era pentru ca in primele ere ai o populatie mai mica, iar in ultimele ere undeva la peste 10.000 :)
Tot nu este cine stie ce, dar macar nu mai este acel 500 de care toti ne-am plictisit...
 

DeletedUser

Guest
iar in ultimele ere undeva la peste 10.000 :)
Ca sa faci ce cu ele?
Daca o casa iti da 40K ce mai conteaza 10K?
Primaria este doar un obiect de decor care trebuie sa ne reamintasca ca banii (sau valoarea) se risipesc zilnic!
 

DeletedUser5468

Guest
omule,ocupa spatiul si cred ca am fost destul de clar de ce primaria este o problema,putina ironie nu strica

Da , aici ai dreptate, ocupă și prea mult, dacă ocupa 4x4 , și dădea mai multe monede pe fiecare eră, era perfect!
 

DeletedUser

Guest
Dupa cum arata cladirile in EP, ar trebui sa faca ceva sa scada marimea cladirilor ca suprafta. In EP, cladirile sunt dezastros de mari, in plus ca la multe din ele e necesar drum de 2*2. Iar dupa noul tip de vecinatate, incep sa ma gandesc daca mai putem merge si pe ideea unui oras economic, cat si unul militar. Cu ce spatiu o sa ramanem pentru cladirile militare..ma indoesc ca vom reusi sa batem 79 de vecini intr-o zi. :(
 

DeletedUser6079

Guest
eu zic ca si primaria ar trebuie sa produca monezi si nu ma refer la 1000 de monezi ci la mai mult pentru ca 500 era de ajutor in epoca bronzului dar acum ce sa faci cu 500 in EP nici pentru un sniper nu-ti ajunge ar trebuie sa mai mareasca cota de monezi
 

DeletedUser1957

Guest
Ma alatur si eu celor care propun cateva schimbari pentru primarie.
Dimensiunile ar fi si nu prea o problema, dar nu mi se pare corect ca avansand de la o era la alta bonusul sa ramana acelasi. Daca la CL bonusul creste pana la un anumit nivel, la fel, cred, ar trebui sa se intample si in cazul primariei.
 

DeletedUser

Guest
Daca nu va place ca primaria va da 500 monezi pe zi, eu propun ca zilnic primaria sa ia monezi, sub forma de taxe. Ori suma fixa, ori in functie de numarul de cladiri. De asta ce spuneti? :))
 

DeletedUser2761

Guest
jos primaria si cu primarii ca-i tinem degeaba si ne maninca spatiul!!!sau :
-spatiul sa fie de 1/1
-suspendata deasupra orasului
-ca poza de fundal pe oras fara sa ocupe spatiu
-sau sa dea EDITAT in functie de era mult mai multe monede sau bonusuri aleatorii
eu sunt Pro.
doar ocupa spatiu aiurea
 

DeletedUser6079

Guest
spatiul da ocupa in locul acestetia poti pune altceva folositor dar fara primarie parca lipseste ceva dar depinde de dezvoltatori de joc
 

DeletedUser4260

Guest
Intradevar primaria nu este profitabila ea este conceputa sa reprezinte imaginea unui oras si cum poate iesii in evidenta mai bine decat cu marimea 6x7 daca ar fii de marimea 3x3/2x2 si sa nu mai spun 1x1 nu ar mai avea acelasi statut si s-ar confunda foarte usor cu casele si decoratiuniile:)
 

Coryllus

Well-Known Member
eu zic ca si primaria ar trebuie sa produca monezi si nu ma refer la 1000 de monezi ci la mai mult pentru ca 500 era de ajutor in epoca bronzului dar acum ce sa faci cu 500 in EP nici pentru un sniper nu-ti ajunge ar trebuie sa mai mareasca cota de monezi

Contra
Ce faci cu atatea monezi? Eu primesc de la case + Rege + CL peste 340.000 de monezi zilnic. Am peste 13 mil stranse , la ce ar folosi sa mai iau si de la primarie mai multe monezi??
 

DeletedUser6079

Guest
pai in cazul tau daca ei zilnic 340000 de monezi tu esti un titan de acuma dar astia care sunt la 10000 de puncte ce editat fac:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2277

Guest
Pro....sau macar sa fie mai mica,4x4... 5x4,....acum cu noua era, orice patratel conteaza...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus