Jucator sters

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Nu este un secret faptul ca o parte dintre jucatori au apelat la conturi de suport. Unii au fost prinsi, altii nu.
Propun sa fie anulate toate punctele de la CL-uri provenite de la jucatori stersi. Poate in acest mod jocul va deveni mai corect.

A doua propunere:

Un jucator care paraseste o ghilda sa nu-si poata ataca fostii colegi timp de 24 de ore. In acest mod s-ar impiedica practica unor mari campioni de a-si potrivi armatele cu colegii si a face puncte printr-un sistem neprincipial.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser300

Guest
Sunt contra la a doua propunere pentru ca este un joc de stategie iar asta face parte din tactica fiecaruia de a avansa in puncte.

In plus il pot ataca fosti colegi pentru puncte.
 

DeletedUser2761

Guest
PRO pentru prima...:D
Contra pentru a doua.......ce faci atunci cand ai mai mult de 10 colegi de ghilda intr-o vecinatate de 80 de jucatori...?...ce sanse mai ai sa castigi un turnir ?:razz:
 

DeletedUser5468

Guest
Încă ceva Vasile, dacă anumiți jucători nu au conturi suport, și le apare jucători șterși, adică cineva in trecut i-a donat niște puncte, chiar mai mulți i-au donat și s-au lăsat de joc, iar după un timp le-au fost scoase conturile, și apare la clădire jucători șterși!
Asta ar insemna că la orice jucător , aproape toți le apare jucători șteși fără să trișeze, le retrogradezi clădirile, pentru ceva ce nu a făcut?
Oricum propunerea este bună!
Cat despre a doua, nu, că și eu practic cu ieșitul din ghildă, și apoi ne atacăm intre noi!
 

DeletedUser5853

Guest
Încă ceva Vasile, dacă anumiți jucători nu au conturi suport, și le apare jucători șterși, adică cineva in trecut i-a donat niște puncte, chiar mai mulți i-au donat și s-au lăsat de joc, iar după un timp le-au fost scoase conturile, și apare la clădire jucători șterși!
Asta ar insemna că la orice jucător , aproape toți le apare jucători șteși fără să trișeze, le retrogradezi clădirile, pentru ceva ce nu a făcut?
Oricum propunerea este bună!
Cat despre a doua, nu, că și eu practic cu ieșitul din ghildă, și apoi ne atacăm intre noi!
bine punctat!
jucatorul sters este sters si daca a fost o legatura intr-e cele doua conturi,sigur s-a lasat cu banare,deci existe si consecinte
pt batalii cred ca trebuie gindit alfel decit ce a fost si este,adica vecinatatile
 

DeletedUser

Guest
Încă ceva Vasile, dacă anumiți jucători nu au conturi suport, și le apare jucători șterși, adică cineva in trecut i-a donat niște puncte, chiar mai mulți i-au donat și s-au lăsat de joc, iar după un timp le-au fost scoase conturile, și apare la clădire jucători șterși!
Asta ar insemna că la orice jucător , aproape toți le apare jucători șteși fără să trișeze, le retrogradezi clădirile, pentru ceva ce nu a făcut?

Am cladiri legendare inca din luna Decembrie. Cateva dintre ele sunt aproape de limita maxima. Cu toate acestea am doar 10 puncte de la un jucator sters care intr-adevar s-a lasat de joc acum doua luni si a cerut sa-i fie sters contul. Cum iti explici ca sunt jucatori cu 9-10 cladiri la maxim care au primit 5-6000 de puncte de la jucatori stersi? oare numai prietenii lor s-au lasat de joc si au cerut sa le fie sterse conturile?

@ARFM "Sunt contra la a doua propunere pentru ca este un joc de stategie iar asta face parte din tactica fiecaruia de a avansa in puncte." Intr-adevar este o tactica si mai ales un pur romaneasca. Daca a face jocurile la bodega sau pe chat este o strategie, ce as mai putea comenta.
 
Ultima editare de un moderator:

Coryllus

Well-Known Member
Nu este un secret faptul ca o parte dintre jucatori au apelat la conturi de suport. Unii au fost prinsi, altii nu.
Propun sa fie anulate toate punctele de la CL-uri provenite de la jucatori stersi. Poate in acest mod jocul va deveni mai corect.

Contra. Eu am multi jucatori stersi care au contribuit la unele legendare, dar nu am avut nicio legatura cu conturile suport sau alte trucuri.
 

DeletedUser216

Guest
La o simpla verificare se poate vedea foarte clar daca acesti jucatori stersi au fost sau nu conturi de suport, problema este ca nu are cine sa faca aceasta verificare, sau nu se doreste, pentru ca multi jucatori cu punctaj mare vor fi deranjati....
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, nu se face nici o favorizare a celor cu punctaj mare. Insa nu este atat de usor de pus in aplicare ideea de a sterge punctele donate de conturile de suport, in special ca NU toate intra in categoria conturi de suport. Sunt sigur ca, daca privim fiecare dintre noi la cladirile legendare pe care le detinem, 80% dintre noi, avem jucatori stersi, dar asta nu inseamna ca toti am folosit conturi de suport.

O zi placuta.
 

DeletedUser216

Guest
Dota man, din cate stiu eu de acum cateva luni, cladirile legendare in cauza se stergeau, deci nu este nevoie de nici o gaselnita ca sa stergi punctele donate.
Iar cum am zis si mai sus, conturile de suport se observa imediat dupa numarul de puncte donate la cladiri, uneori sute de puncte pentru fiecare nivel al cladirii, cum zicea si autorul topicului nu este un secret ca se folosesc aceste conturi de suport.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
7 ) Conturile de suport

Folosirea unui cont de suport este interzisă. Acesta se defineşte prin contul folosit pentru transferul regulat și dezechilibrat de resurse (bunuri, Puncte Forge etc) de la un cont la altul, chiar dacă aceste conturi nu aparţin aceluiaşi jucător.
Este interzisă crearea de schimburi sub orice formă (de bunuri, Puncte Forge etc) care implică mai multe lumi de joc. (...)

Dacă întâlniți un jucător despre care credeți că încalcă regulamentul în orice formă, contactați Suportul dând click dreapta în joc și selectând Suport. Apoi urmați pașii solicitați pentru a reclama jucătorul/jucătorii.
Beneficierea cu bună ştiinţă de încălcarea regulamentului de către alt jucător este, de asemenea, interzisă. Dacă dvs. consideraţi că aţi beneficiat de pe urma încălcării regulamentului, vă rugăm să raportaţi acest lucru.

Nimic mai simplu decât ce scire în regulament.
Verificările conturilor de suport se fac fie la cerere, când există tichete, fie prin sondaj, în limita timpului echipei de voluntari a FoE România.
Modelul "trişez şi eu pentru că am văzut alţii trişând" nu este cel corect, dar cine se mai aşteaptă la corectitudine în ziua de azi?
O campanie agresivă de banare a celor care folosesc conturi de suport a fost demarată şi va continua în perioada următoare, pe toate lumile de joc.
În ceea ce priveşte jucătorii şterşi, aceştia fie au fost conturi banate, fie s-au şters pentru inactivitate. Voi închide acum această temă.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus